Sayfa 539/593 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 4,305 - 4,312 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. sağolun aslında gözle az çok yorumlamaya denediğim bazı değerler arasındaki uyumun fiyatı etkileme tahmininin edebilmesini deneyecektim, siz neler denediniz nasıl bir yol izlemiştiniz mesala bir hisse için 14 farklı parametre 100 günlük bir listede değişen parametre değerleri ve fiyat 100 gün boyunca hepsi değişecek sonra 70. günden 100 . günü tahmin edebiliyor mu ona bakacaktım

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    nöral network filan hikaye boşa zaman kaybı benim tecrübem ama siz de deneyin eğlenin tabi :D

Sadece curve fitting yapıyor borsa için kullanılmaya henüz uygun değil uygun olduğunda da borsa kalmaz zaten herhalde.
    Merhaba.
    Decision tree veya multi dimensional regression ile uğraştınız mı. Bunlarla uğraşmayı düşünüyorum fikirlere açığım.

Sn. Klozon;

STOCiz liste = new STOCiz();
    return liste;

Fonksiyononuz struct döndürüyor dolayısıyla public propertylere erişim için engel olmaması lazım. Ayrıca try catch bloğunda aynı şeyi döndüreceksiniz hiç kullanmasanız da aynı.

3. İçinde regression geçen her şey sadece regression onun garantisini verebilirim yok 50 çeşit veri input et hava sıcaklığına kadar yedir hesaplaasn filan yemiyor.

Decision tree da aynı şey neler olduğunda ne oluyorsa borsa ne olur diyeceksiniz.

Bu da zaten aynı yere çıkıyor.

Yalnız şunu tavsiye vereyim, borsa doğası gereği sürekli yükselir. Yani yeni zirve yapar sürekli. Bunu yataya alıp osilator haline getiremiyorsaniz, hiç uğraşmayın çünkü size daha önce varolmayan bir değeri vermekte çok çok çok zorlaniyor. Nasıl bütün geçmiş grafiği yataya koyarım sorusu ise benim "güzel" bir cevabını bulamadığım bir soru varsa cevaplar merak içindeyim.

Ayrica ek bilgi butun yapay zeka kütüphaneleri normalizasyona bayılıyor. Yani öyle bir model kuracaksınız ki borsa için, zirvesi hep 1, dibi hep 0 olsun. Dolar bazlı demeyin 18 Aralık da batardınız. Ayrıca dolar bazlı zirveyi de bir gün kırabilir. Öyle bir normalizasyon lazım ki mükemmel olsun ve tl bazlı olsun. Ben bulamadım bulana viskiler benden..
     Alıntı Originally Posted by bymehmet Yazıyı Oku
    Merhaba.
    Decision tree veya multi dimensional regression ile uğraştınız mı. Bunlarla uğraşmayı düşünüyorum fikirlere açığım.

Sn. Klozon;

STOCiz liste = new STOCiz();
    return liste;

Fonksiyononuz struct döndürüyor dolayısıyla public propertylere erişim için engel olmaması lazım. Ayrıca try catch bloğunda aynı şeyi döndüreceksiniz hiç kullanmasanız da aynı.
    Son düzenleme : nosfecagri; 05-08-2022 saat: 22:32.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    nöral network filan hikaye boşa zaman kaybı benim tecrübem ama siz de deneyin eğlenin tabi :D

Sadece curve fitting yapıyor borsa için kullanılmaya henüz uygun değil uygun olduğunda da borsa kalmaz zaten herhalde.
    Yapay zeka işi borsa da çok iyi çalışmıyor. Ben biraz kafa yordum, 4-5 model denedim ama kullandığım algo trading modelime ciddi bir katkı elde edemedim.

Yurtdışında büyük bir fonun Hidden Markov Model kullanarak karlı işlem yüzdesini artırdığını okudum, belki ona da göz atmak lazım.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,012
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Yapay zeka işi borsa da çok iyi çalışmıyor. Ben biraz kafa yordum, 4-5 model denedim ama kullandığım algo trading modelime ciddi bir katkı elde edemedim.

Yurtdışında büyük bir fonun Hidden Markov Model kullanarak karlı işlem yüzdesini artırdığını okudum, belki ona da göz atmak lazım.

Eğer otomatik bir sistem benim sabah akşam kafa yorduğum manuel olarak yönettiğim portföyümden uzunvadede bir kısmını dahi alabilecekse hodri meydan buyursun alsın helali hoş olsun.
    insanoğlu makineyi yenecek Terminatörde öyle oluyordu galiba .yoksa yanlış mı hatırlıyorum ?

y.t.d.

6. var NetLotSayi= Sistem.NetLot(Semboll);
    burdan veri alıyorum ama ne çarpa biliyorum ne bölebiliyorum hata ne acaba ne yapmam lazım

7.  Alıntı Originally Posted by pc_ogretmen Yazıyı Oku
    var NetLotSayi= Sistem.NetLot(Semboll);
    burdan veri alıyorum ama ne çarpa biliyorum ne bölebiliyorum hata ne acaba ne yapmam lazım
    var NetLotSayi= (double) Sistem.NetLot(Semboll);
    var NetLotSayi= (float) Sistem.NetLot(Semboll);

İkisinden birini deneyin sorununuz çözülecektir.

8.  Alıntı Originally Posted by bymehmet Yazıyı Oku
    var NetLotSayi= (double) Sistem.NetLot(Semboll);
    var NetLotSayi= (float) Sistem.NetLot(Semboll);

İkisinden birini deneyin sorununuz çözülecektir.
    teşeküürler bende todouble convertodouble falan denedim uymadı değişken tanımlama dışındaki tür dönüşümü pdf de yok sanırım tecrübeleriniz de olmasa sağolun.

Sayfa 539/593 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •