Sayfa 62/593 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 489 - 496 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Bir ara eski forumda geçmişti. Aradım bulamadım.
    imkb 100 , imkb 50 yada tüm gibi hisse gruplarını kod içinde listeye atabileceğimiz bir yöntem vardı.
    hatırlayan varmı

2.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    Bir ara eski forumda geçmişti. Aradım bulamadım.
    imkb 100 , imkb 50 yada tüm gibi hisse gruplarını kod içinde listeye atabileceğimiz bir yöntem vardı.
    hatırlayan varmı
    Boş fiyat penceresi acip senetleri ekledikten sonra listeye kaydet gibi bir secenek var. Yani yapiliyor ama tam tarif edememiş olabilirim.

3. kendim oluşturup kullanabilirim onda sorun yok.
    idealin güncellediği listeyi kullanmak istiyorum. gruplara alınan çıkarılan hisseleri falan manuel kontrol etmek istemiyorum .

4.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    PriceRocPercent(10) kullanmışsınız , bunun points versiyonunu kullanmışlardır belki orjinalinde
    Tesekkurler sayin kenten ve stradivarius. Beni yaniltan idealde ki Percent ile diger platformlarda ki (investing mesela) RoC degerinin ayni olmasiydi. Sayin stradivarius'tan sonra points'i denedim ve ayni sonuclari yakaldim. Tekrar tesekkurler

5. Arkadaşlar sanki ref diye birşey vardı refmiydi neydi tam hatırlamıyorum.

bir listem var ve bu listenin atıyorum son 60 bar önceki değerini referans almasını istiyorum yani son 60 bar geçinceye kadar o çizgi revize olsada değerim değişmesin.

bir çizgim var ve bu çizginin 1000 puan uzerınde flat olmak istiyorum.

ancak yukseı gıderken bu çizgi yukarı gişttiği için flata geçme noktamda o çizgiyle aynı anda yukarı gidiyor.

ancak sisteme şunu dersem atıyorum 200 bar oncekı değeri referans al ve çizgiyi 200 bar sonra revize et düzelt gibi birşey dersem.

çizgi 200 bar geçinceye kadar sabit kalacak 200 bar sonra revize edecek kendini.

böylece o 200 bar geçinceye kadar flata geçebileceğim.

diğer türlü hiçbir zman flat olamaz.

Şimdi birşey vardı sankı bunu yapan ref miydi ?

nasıl kullnabileceğimide bilmiyorum varmı fıkrı olan
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar sanki ref diye birşey vardı refmiydi neydi tam hatırlamıyorum.

bir listem var ve bu listenin atıyorum son 60 bar önceki değerini referans almasını istiyorum yani son 60 bar geçinceye kadar o çizgi revize olsada değerim değişmesin.

ancak yukseı gıderken bu çizgi yukarı gişttiği için flata geçme noktamda o çizgiyle aynı anda yukarı gidiyor.

ancak sisteme şunu dersem atıyorum 200 bar oncekı değeri referans al ve çizgiyi 200 bar sonra revize et düzelt gibi birşey dersem.

çizgi 200 bar geçinceye kadar sabit kalacak 200 bar sonra revize edecek kendini.

Bildiğim kadarıyla iDeal, indexer yani köşeli paranteze değer vererek erişime izin verdiği için ayrca Ref metodu yazılmamış. Ancak Matriks'ten geçenler veya geçmek isteyenler için kullanışlı olabiliecek bir metod iyi olabilir. Aşağıdaki metodu şimdi yazdım ancak denemedim. Test etmek ve doğruluğundan emin olmak size ait...

Kod:
    public T Ref<T>(System.Collections.Generic.IEnumerable<T> source, int index)
    {
        try
        {
            return source.ElementAt(source.Count() - 1 - index);
        }
        catch (Exception)
        {
            return default(T);
        }
    }
    Şunu belirtmekte fayda var. Ref metodu içerisinde hangi değer tipine sahip liste verilirse verilsin çalışır. Örneğin List<float> için de çalışır List<int> için de. Bir hata durumunda geri dönüş değeri int, float, double vs için sıfır (0) dır. Eğer hata durumunda başka bir şey dönsün isterseniz bu metodu kullanmak yerine aşağıdakini kullanmanız daha kolay olur sizin için.

Kod:
    public float Ref(List<float> source, int index)
    {
        try
        {
            return source[source.Count - 1 - index];
        }
        catch (Exception)
        {
            return -1f;
        }
    }
    Kullanımı da şu şekilde:
    var Kapanis = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");
    var sonKapanis = User.Ref(Kapanis, 0);
    var birOncekiKapanis = User.Ref(Kapanis, 1);
    Ref içerisine verilecek olan değerin her zaman pozitif olması gereklidir.

Eğer Matiks ile birebir aynı olsun isterseniz (yani ref parametresi negatif kullanılsın) metot şu şekilde değiştirilmeli:

Kod:
    public float Ref(List<float> source, int index)
    {
        try
        {
            return source[source.Count - 1 + index];
        }
        catch (Exception)
        {
            return -1f;
        }
    }
    Son düzenleme : Caglar; 12-08-2017 saat: 14:44. Sebep: Eklemeler, açıkalamlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
    stop u yukarıda değişkenlerde tanımla

for döngünün içinede aşağıdakini yaz

Stop[i] = Stop[i-1] ;

Al da iken ve satta iken Stop değerini Stop[i] = tanımla
    üstü ve altı için SİSTEM FLAT kullandın mı tamamdır.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar sanki ref diye birşey vardı refmiydi neydi tam hatırlamıyorum.

Bear_Bull
    @BearBull26

8. Ref olayına bir sonraki zamanda bakacagım.

şimdi daha elzem olan bir sorunum var şu algoritmayı bir turlu kuramadım nerede hata yaptıgımı anlayamadım türlü türlü denemeler yaptım kafayı sıyırmak üzereyim.

bu algoritma işi adamda beyin yaktırır.

SORU:
    KIRMIZI ÇİZGİ YEŞİL ÇİZGİYİ YUKARI KESERSE A1Y DEVREYE GİRSİN
    KIRMIZI ÇİZGİ MAVİ ÇİZGİYİ YUKARDAN AŞAĞI KESERSE A2Y DEVREYE GİRSİN

Yani kırmızı çizgimiz yeşil bir kere yukarı kestikten sonra full a1y çalışacak taa ki mavi çizgiyi geçip geçtikten sonra aşağı kırılana kadar

aşağı kırdıgında ise a2y devreye girsin yeşil çizgiyi aşağı kırıncaya kadar

ve bunu şu sekilde yazmanız lazım ben oraya kadar ilerletebildim.
    A1 KIRMIZI CIZGI X9 YEŞİL ÇİZGİ X10 da MAVİ ÇİZGİ

x1[i] =
    a1[i-1] > x10[i] && a1[i] < x10[i] && a1[i-1] < x9[i] && a1[i] > x9[i] && a1y[i] == 1 ? 1 :
    // kızmı çizgi bir önceki bar büyükse mavi çizgiden ve kırmızı çizgi küçükse mavi çizgiden ve kırmızı çizgi bir önceki bar küçükse yeşil çizgiden ve şimdiki barda büyükse a1y 1 ise 1 yap
    a1[i-1] > x10[i] && a1[i] < x10[i] && a1[i-1] < x9[i] && a1[i] > x9[i] && a1y[i] == -1 ? -1 :
    a1[i-1] > x10[i] && a1[i] < x10[i] && a1[i-1] < x9[i] && a1[i] > x9[i] && a1y[i] == 0 ? 0 :

a1[i-1] > x10[i] && a1[i] < x10[i] && a1[i-1] > x9[i] && a1[i] < x9[i] && a2y[i] == 1 ? 1 :
    a1[i-1] > x10[i] && a1[i] < x10[i] && a1[i-1] > x9[i] && a1[i] < x9[i] && a2y[i] == -1 ? -1 :
    a1[i-1] > x10[i] && a1[i] < x10[i] && a1[i-1] > x9[i] && a1[i] < x9[i] && a2y[i] == 0 ? 0 :
    x1[i-1] ;

}
    özetle kırmızı yeşili önce aşağı sonra yukarı keserse a1y neyse onları sürekli kontrol et kırmızı maviyi once yukarı kesip sonra aşağı kestiyse a2y ye bak

BU KOD SUREKLI a2Y Yİ CALISTIRIYOR
    Son düzenleme : erhanacikgoz1; 12-08-2017 saat: 16:28.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 62/593 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •