Sayfa 81/594 İlkİlk ... 3171798081828391131181581 ... SonSon
Arama sonucu : 4752 madde; 641 - 648 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    Şunu yapmak mümkün müdür. 5 dakikalık periyodda cci sıfırı yukarı ve aşağı kesen hisseleri sıfıra olan uzaklığına göre sıralasın ve bunları bir sayfada göstersin dursun. Bunu 5 dakikada bir kontrol edip sayfayı yenilesin... Sıfırı yukarı kesen ve en uzak olan en üstte, sıfırı aşağı kesmiş be en uzak olan ise en aşağıda şeklinde. Mümkün ise hisseleride bir txt den okutayım istediklerimi kontrol edeyim.
    Syg..
    Sn KOSA. Elbette mümkün. Sorguyu yazmaya çalışıp takıldığınız yeri belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

2.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Sn KOSA. Elbette mümkün. Sorguyu yazmaya çalışıp takıldığınız yeri belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
    Kesmeyi sorgulatabiliyorum ama sıralamayı yapamadım.

3.  Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    Kesmeyi sorgulatabiliyorum ama sıralamayı yapamadım.

Sorgu ekranında periyot seçimi var. buradan 5 dk seçili kalacak.
    Sorgu ekranında Özel Endeks seçimi var. (C:\iDeal\SembolListeleri dizininde yeni bir dosya oluşturun ve içine seçtiğiniz hisseleri yazın.)
    Sorgu ekranında belli bir dakikada otomatik çalışma özelliğide var. 5 yazılabilir.

geriyede CCI şartı vermek kaldı;

var CCI = Sistem.CommodityChannelIndex(14);

if(CCI[Sistem.BarSayisi-1] != 0 )
    {
    Sistem.SorguBaslik[0] = "CCI";
    Sistem.SorguBaslik[1] = "CCI Mutlak";

Sistem.SorguDeger[0] = CCI[Sistem.BarSayisi-1];
    Sistem.SorguDeger[1] = Math.Abs(CCI[Sistem.BarSayisi-1]); //Sıfıra uzaklık sırlaması için gerekli..
    //Direk sıralama olayı yok ama "CCI Mutlak" başlığına tıklayarak sıralama olayınıda çözersiniz.

Sistem.SorguAciklama = "CCI şartı sağlandı.";
    Sistem.SorguEkle();
    }
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

4. İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Algo trading de yeni sayılırım dolayısıyla sizin sisteminizin getirisine henüz yaklaşamadım

Biraz açıklama yapsam daha iyi anlaşılabilirdi haklısınız.
    % 5 yazdığım satır barın dakikasının 5 ve 5'in katları olduğunda 0 değerini üretiyor. Yani 5, 10, 15,... 50, 55 gibi.
    15 dakika için "P[i].Date.Minute % 15 == 0" yazardım ancak bu varsayım seansın saat başı, 15 veya 30'uncu dakikada başladığını varsayıyor.
    30 ve 60 için bu ifade daha kolay yazılabilir. Örneğin 60 için dakikanın 0 olması yeterli, yani: "P[i].Date.Minute == 0". 30 için ise dakika 0 veya 30 olabilir şeklinde.
    Teşekkür ederim aciklama icin. Örneğinizi Geliştirebilirim diye düşünüyorum.

Getiri konusuna şunu söyleyebilirim kod bilginize ekran tecrubenizi eklerseniz bizim getiriler sizinkinin yaninda çöp kalir.

5.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Sorgu ekranında Özel Endeks seçimi var. (C:\iDeal\SembolListeleri dizininde yeni bir dosya oluşturun ve içine seçtiğiniz hisseleri yazın.)
    Sorgu ekranında belli bir dakikada otomatik çalışma özelliğide var. 5 yazılabilir.

{

Sistem.SorguDeger[1] = Math.Abs(CCI[Sistem.BarSayisi-1]); //Sıfıra uzaklık sırlaması için gerekli..
    //Direk sıralama olayı yok ama "CCI Mutlak" başlığına tıklayarak sıralama olayınıda çözersiniz.

Sistem.SorguEkle();
    }
    Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Aşağıdaki gibi oluşturmada veya bir başka şekli ile sorun yok ama oto sıralama konusunda sıkıntı yaşadım.
    Tekrar teşekkürler.

Sistem.SorguOndalik[0] = 4;
    var CCI1 = CCI[Sistem.BarSayisi-1];
    if ( CCI1 > 0.0F)
    {
    Sistem.SorguDeger[0] = CCI1;
    Sistem.SorguEkle();
    }

6. İyi geceler...Bir sorgu yaptıktan sonra diğer farklı bir soru yaptığımda önceki sorgu verileri geliyor.Sebebi ne olabilir.

Mesela 1.Sorgu:RSI ve MOM değerlerine göre sırala ---sıralıyor

2.Sorgu Dip ve Zirve ye göre sırala---1.sorgudaki rsı ve mom değerlerini tekrar veriyor...Dip ve Zirve değerlerini vermiyor.

Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku

{

Sistem.SorguEkle();
    }
    o listelerin nereden geldiğini bulamamıştım usta sağolasın..
    birde sana ulaşamıyorum..
    Write less do more..

8.  Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Aşağıdaki gibi oluşturmada veya bir başka şekli ile sorun yok ama oto sıralama konusunda sıkıntı yaşadım.
    Tekrar teşekkürler.

Sistem.SorguOndalik[0] = 4;
    var CCI1 = CCI[Sistem.BarSayisi-1];
    if ( CCI1 > 0.0F)
    {
    Sistem.SorguDeger[0] = CCI1;
    Sistem.SorguEkle();
    }
    Otomatik sıralama yapmaya ihtiyacınız yok ki, sorgu ekranındaki kolonlara tıklatığınız zaman küçükten büyüğe ve büyükten küçüğe sıralama yapılıyor zaten. Örneğin:

Sayfa 81/594 İlkİlk ... 3171798081828391131181581 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •