Sayfa 93/594 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 4750 madde; 737 - 744 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    LLV ve HHV ye en az kaç değer veriyorsan

for (int i = bir büyüğünü yaz ; i < BarSayisi; i++)

birde LV HV tanımlarını
    var HV = Sistem.HHV(RBW, per, "Yuksek");
    var LV = Sistem.LLV(RBW, per, "Dusuk");

şeklinde düzelt.
    Tesekkurler Sayin Bear_Bull

2. Arkadaşlar temel analiz için sorgu sistemleri geliştirenler oldu mu? Mesela şu peg degerini hesaplatmak gibi

Son bilancodaki net karin bir önceki yilin ayni dönemine göre yüzdesini hesaplatip fk yi o yüzdeye bölmek resimde gösterililmiş
    Esas faliyet karlarida olabilir.

Matriksciler formulleri oluşturmuş sorguluyorlar ama bende onlarin formullerini bilmiyorum

PEG ve sorgulari olusturan kisi takip icin

https://mobile.twitter.com/mehmetakifozen
    Son düzenleme : oralet; 15-10-2017 saat: 16:05.

3.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Arkadaşlar temel analiz için sorgu sistemleri geliştirenler oldu mu? Mesela şu peg degerini hesaplatmak gibi

Son bilancodaki net karin bir önceki yilin ayni dönemine göre yüzdesini hesaplatip fk yi o yüzdeye bölmek resimde gösterililmiş
    Esas faliyet karlarida olabilir.

Matriksciler formulleri oluşturmuş sorguluyorlar ama bende onlarin formullerini bilmiyorum

PEG ve sorgulari olusturan kisi takip icin

https://mobile.twitter.com/mehmetakifozen
    // hesapla
    var FK = Sistem.BilancoFK();
    var NK = Sistem.BilancoNetKar();
    var PEG = Sistem.Liste(0);

for (int i=1; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    PEG[i] = FK[i] / NK[i] ;

Sistem.Cizgiler[0].Deger = PEG;
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Erhan Teşekkürler. ..

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

// hesapla
    var FK = Sistem.BilancoFK();
    var NK = Sistem.BilancoNetKar();
    var PEG = Sistem.Liste(0);

for (int i=1; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    PEG[i] = FK[i] / NK[i] ;

Sistem.Cizgiler[0].Deger = PEG;
    Erhan bey,

Ideal'de bilanço mantığı nasıl işler bilemiyorum ama eğer yanlış anlamadıysam formül sadece fk/bu dönemin net karını işliyor.

PEG= fk / (dönemin net karı / bir önceki dönemin net karı) olmalı.

Matriks'de hesaplamayı yaptığımda, aynı hissede ve tarihte 0,10 gibi bir değer verdi.
    Son düzenleme : flexy; 15-10-2017 saat: 18:46. Sebep: **Formülde - yerine / ekledim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
    arkadaşlar merhaba
    tuncer bey twitter da paylaşmıştı izole tepe izole dip tekniği

Tuncer Şengöz†@TuncerSengoz 7 Şub
    Daha fazla Tuncer Şengöz Retweetledi: Tuncer Şengöz
    Dünkü flood'da bahsettiğim teknikle ilgili bazı bilgiler vereceğim. Arşivleyin, ileride çok faydasını görürsünüz.Tuncer Şengöz ekledi,

Yarın 87,047 aşağıya geçilirse benim "izole tepe/dip" tekniğime göre dönüş teyidi gelmiş olacak. (Tekniğin güvenilirliği %85 civarıdır.)

Yeni en yüksekler yaparak ilerleyen trende yükseliş trendi, yeni en düşükler yaparak ilerleyen trende düşüş trendi denir.

Yeni yüksekler yaparak ilerleyen trendde bazı günlerde yeni en yüksek olmaz. Bu durumda trendin bitip bitmediğine nasıl karar verirsiniz?

Acaba trendin en yüksek seviyesi görüldü mü, yoksa geçici bir düzeltme mi yaşanıyor? Benim izole tepe/dip tekniğim bu sorunu çözmeye yönelik

Trendin o güne kadar gördüğü en yüksek seviyeye "izole tepe" diyorum. Bir gün öncesinin en düşüğünü de sinyal seviyesi kabul ediyorum.

Eğer sinyal seviyesi 2 gün içinde aşağı geçilirse, trend sona ermiş kabul ediyorum. 2 gün içinde aşağı geçilemezse trend devam ediyor.

bu izole tepe -dip tekniğini idealde formule edebilecek arkadaş olursa çok seviniriz
    Son düzenleme : alekss; 15-10-2017 saat: 18:19.

MOST vs. TOMA

Matriks'te MOST, iDeal'de TOMA indikatörünün kodunu bilen veya olan varsa paylaşabilir mi lütfen?
    Şimdiden teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by mesuteryilmaz Yazıyı Oku
    Matriks'te MOST, iDeal'de TOMA indikatörünün kodunu bilen veya olan varsa paylaşabilir mi lütfen?
    Şimdiden teşekkürler.
    daha önce paylaşılmıştı önceki forumda sanırım.

toma sanırım 6 tane indikatörün toplamının 6 ya bölünüyordu. önceki forumu googleda tarama olarak yapabilirsiniz sn mesut.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 93/594 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •