Sayfa 99/593 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 785 - 792 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
     Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    İdealin paremetreler kısmından çizginin kalınlığını, paneldeki yerini v.s. değiştirmeye çalıştığımızda değişmiyo sizde de oluyor mu?
     Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Sn kosa robota bağlı bir sistemse ve robot çalışıyorsa değişikliği kaydetmiyor olabilir,robotu devredışı bırakıp yaparsanız düzelir

Poyraz2008
    çalışan robotta istenen çizgi kalınlık açıklama vs tanımlama çözümü
    PHP Code:
                           Sistem.Cizgiler[6].Deger =  KarZarar;  

Sistem.Cizgiler[6].Stil=5

Sistem.Cizgiler[6].Panel 2

Sistem.Cizgiler[6].Aciklama "NET_K/Z";

Sistem.Cizgiler[6].ActiveBool true
    Bear_Bull
    @BearBull26

2. merhaba, idealde sorgulama modulunden belirli kriterlere gore sorguladigim hisselerin geriye yonelik testini yapmak istiyorum.

ornegin sistem modulunde yazdigimiz sistemi hisseye geriye dogru test edip sistem performansini gorebiliyoruz ama bu sadece tek hisse icin oluyor.

ben ornegin gun sonunda tarama yapip 5 hisse bulup bu 5 hisseyi kodla aldirip belirli kriterlere gore ilerki gunlerde sat veya stop loss yaptirip ileriki tarihlere gore portfoyun performansini analiz etmek istiyorum. bunu idealdeki hazir modullerle yapabilir miyim ? yapabilirsem hangisiyle olur ?

birden fazla hisseyi ayni anda nasil aldiririm ? sistem anladigim kadariyla tek hisse icin calisiyor robot vs. yapmak mi dogru?

sonra da bu olusan portfoyun performansini nasil takip edebilirim diye soruyu iki kisma bolebiliriz.

3. Arkadaslar oncelikle iyi haftasonlari;
    Amibroker'da ki Flip fonksiyonunun cevirisi konusunda yardimci olabilecek kimse var mi acaba ? Simdiden tesekkurler ;)

SYNTAX flip( ARRAY1, ARRAY2 )
    RETURNS ARRAY
    FUNCTION works as a flip/flop device or "latch" (electronic/electric engineers will know what I mean)
    returns 1 from the first occurence of "true" signal in Array1
    until a "true" occurs in Array2 which resets the state back to zero
    unil next "true" is detected in Array1...
    EXAMPLE buy = ExRem( buy, sell );
    buy = Flip( buy, sell ); // this essentially reverts the process of ExRem - multiple signals are back again

4. Arkadaşlar

var Islem = Sistem.RobotViopAktif("XXX", "VIP'VIP-X030" , Sistem.AktifViopKontrat , "5", 10);

Bu tek satir robotta yeni vadeye nasil geciyoruz, gerekli yerleri degistirip vade ismi yaziyorum VIP’F_XU0301217 bi turlu olmuyor, bilgisi olan varmi acaba?

GT-I9190 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
     Alıntı Originally Posted by Göktürk Yazıyı Oku
    Arkadaşlar

var Islem = Sistem.RobotViopAktif("XXX", "VIP'VIP-X030" , Sistem.AktifViopKontrat , "5", 10);

Bu tek satir robotta yeni vadeye nasil geciyoruz, gerekli yerleri degistirip vade ismi yaziyorum VIP’F_XU0301217 bi turlu olmuyor, bilgisi olan varmi acaba?

Hiç birşey yapmayın. Xxx olan yere sistem adınızı yazın kendisi hangi vadedeyse onda işlem yapar

Poyraz2008

6.  Alıntı Originally Posted by Göktürk Yazıyı Oku
    Arkadaşlar

Kontrati direkt yaziyosaniz "" cift tirnak icine almalisiniz.
    bang bang you shot me down..

7. XXX olan zaten sistem adi, benim yapmak istedigim bugun vade sonu ya, robot yeni vadeden devam etsin yani kontrat adini yazayim, islemlerini yeni vadeden devam ettirsin.
    Yoksa robot bugun lotta kalacak aksam kendiliginden lot kapanacak yarin tekrardan sistemi duzeltip yeni vadeye giris yapicam iste bunu yapmak istemiyom
    Kontrati yazayim ben ay sonu burdan degistirdinmi kendi yeni vadede devam etsin.

Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179

İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Alıntı Originally Posted by Göktürk Yazıyı Oku
    Arkadaşlar

VIP yazan yere istediğiniz vadeyi,VIP-x030 yazan yerede aynı vadeyi yazın,her iki aynı vadeyide ayrı ayrı çift tırnak içine alın

Poyraz2008

Sayfa 99/593 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •