Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
Bugün ilk defa ideali açtırdım. İdealgo lisansınıda açtırdım. Daha önce hiç kullanmamıştım.

İdealgo bölümündeki sistemleri optimize edip karlı buldugum bir sistemi robota bağlamayı düşünüyordum. Bir tane deneme testi yaptım fakat bazı olumsuz durumlarla karşılaştım.

1 dk viop endeks grafik verileri 7. aydan itibaren başlıyor oldugundan çok az veri var. Sunucudan viop verilerini indirdim. Ancak haziranın onuna kadar veri indi gerisi yok. Bu yüzden istediğimi yapamadım. Forumdan bir arkadaş drive yüklemiş o veriyi grafiğe yükleyip ondan sonra yapayım dedim.

https://drive.google.com/drive/folde...aq7VWE7JViFVOP

Linkini üste eklediğim verileri indirdim. Bunun içinde THY 1 dk, Eregli 1dk, Vip-x030 1dk grafik verileri var. Eregli ve thy nin grafik verilerinin sorunsız olarak yükledim. 2015 ayından başlıyor. O tarihten itibaren grafige eklendi. Fakat viop endeks verisini bir türlü yükleyemedim. 2013 tarihinden başlayan veriler var fakat bir türlü yükleyemedim.

Defalarca denedim. Bar sayısını 10.000.000 bar yaptım denedim. 50.000 bar yaptım denedim. Verileri chartdata sayfasına ekledim denedim. Mevcut grafikten veri indirdim onunla kıyasladım aynı şekilde dosyalar yine olmadı. Yine olmadı. 1 saatir veriyi yüklemeye çalışıyorum yüklenmiyor. Eregli , thy verisini yüklerken 1-2 dk bir duraksamayla yükledim. Fakat viop verisini yüklerken 10-15 dk hiç dokunmadan bekledim yine yüklenmedi. Grafikteki verileri tekrar sildim , sunucudan tekrar geri yükledim sonra denedim yine olmadı.

Bir arkadaş bu drive da yer alan viop endeks verilerini idealinde deneye bilirmi, inceleyebilirmi yardımınızı bekliyorum.
Yada Vip-X030 1 dk uzun yılların verisi arşivinde olan bir arkadaş ekleye bilirse çok memnun olurum.

Eger tarihsel veri bulamazsam tüm planlarım çöpe gidecek, yapmak istediklerimi de yapamayacagım.

Başka bir aksilik ideal için yeni bir aracı kuruma geçtim komisyon oranını da yanlış girmişler. Bin de 2 girmişler deneme amaçlı bir kaç kontrat alıp sattım komisyonu görünce şok oldum. Bu sorun değil yarın düzelttirrim. Önemli olan şu an için tarihsel viop verisi bulmam gerekiyor.

İdealden istesem verirler mi acaba.

İdeal teknik servisle görüştüm, virgül ve nokta ile ayırma ile ilgili dediler. Pc de virgüllü kısmı noktaya çevirdiler. Örnegin 120,500 yerine 120.500 şeklinde veri kaydediyor. Yine noktalı verileri kabul ediyor. Linkte eklediğim bir çok veri virgüllü kaydedilmiş bir veri o yüzden grafige eklenmiyor. Aynı dosyalar içinde Eregli ve Thy verilerini ekleyebilmiştim . Kontrol ettim onlar nokta ile ayrılmış veriler.

Ayrıca ekledigim bazı datalarda hisse datalarında 3 basamak küsürat var , onun yerine 2 küsüratlı veri olmalıymış. 6.055 yerine 6.05 şeklinde olmalıymış.

Elimdeki veriler malesef işe yaramıyor.