Sayfa 535/593 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 4,273 - 4,280 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Merhaba

Sistem alış işleminden sonra flat olduğunda 120 bar boyunca işleme girmesin veya 120 barlık yüksek kırılmadan işleme girmesin istiyorum. Aşağıdaki kodda 120 bar boyunca işleme girmesin kısmı çalışıyordu fakat || H[i] > HHV120[i] kısmını eklediğimde maalesef istediğim olmadı. Nasıl yapılabileceği konusunda yardımcı olabilecek var mı? Yapmak istediğim şey flat olduktan sonra 120 bar boyunca alış kısmını pasif etmek ama bu 120 bar içinde 120 barlık yüksek kırılırsa aktif olsun.

if ( i < BarNo + 120 || H[i] > HHV120[i] ) Sinyal = "F"; //

2.  Alıntı Originally Posted by JordanBelfort Yazıyı Oku
    Merhaba

Sistem alış işleminden sonra flat olduğunda 120 bar boyunca işleme girmesin veya 120 barlık yüksek kırılmadan işleme girmesin istiyorum. Aşağıdaki kodda 120 bar boyunca işleme girmesin kısmı çalışıyordu fakat || H[i] > HHV120[i] kısmını eklediğimde maalesef istediğim olmadı. Nasıl yapılabileceği konusunda yardımcı olabilecek var mı? Yapmak istediğim şey flat olduktan sonra 120 bar boyunca alış kısmını pasif etmek ama bu 120 bar içinde 120 barlık yüksek kırılırsa aktif olsun.

if ( i < BarNo + 120 || H[i] > HHV120[i] ) Sinyal = "F"; //
    Şartınız: i, barno+120 den küçük VE h, hhv120 den küçükse sinyal=f olmalı

Veya(||) işareti yerine ve (&&) kullanın. H<HHV120 yapın tabi.. i son barsa hhv120[..] kısmını da i-1 yapmak gerekir, yoksa aynı barda h hiçbir zaman hhv den büyük olamaz..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. 1)hisse başı temettü miktarını çekecek bir fonksiyon yok sanırım bir yolu var mı bunu çekebilmenin.

2)dolaşımdaki lot miktarını çekebilmenin bir yolu var mı?

3)İşlem yapılan lot çekilebiliyor fakat alış lotu satış lotu olarak ayırmak mümkün mü?

4.  Alıntı Originally Posted by pc_ogretmen Yazıyı Oku
    1)hisse başı temettü miktarını çekecek bir fonksiyon yok sanırım bir yolu var mı bunu çekebilmenin.

2)dolaşımdaki lot miktarını çekebilmenin bir yolu var mı?

3)İşlem yapılan lot çekilebiliyor fakat alış lotu satış lotu olarak ayırmak mümkün mü?
    cevabı yazıyorum:
    alış satış lotlarını ayıramıyor İDEAL Data. bu 3 ün cevabı
    hisse başına temettü diye bir hesaplama yok.bu 1 in cevabı

2 nin cevabı.
    var Veriler2 = Sistem.YuzeyselVeriOku(Sistem.Sembol);

var Aciklikorani = Veriler2.PublicRatio; // halka açıklık oranı

var senetsayisi = Veriler2.NumberOfShares; // dolaşımdaki senet sayısı

5. Alış Satış lotları Sayfa 88-90 da.

https://idealdata.com.tr/downloads/i...istemGenel.pdf

6.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Alış Satış lotları Sayfa 88-90 da.

https://idealdata.com.tr/downloads/i...istemGenel.pdf
    bu bekleyen alış satışlar benim demek istediğim hacimin ne kadarı alış lotlarıyla yapıldı ne kadarı satış lotlarıyla yapıldı kademe analizinde gördüğümüz değerler.

7. Sorgu yaparken el ile dışardan bir penceren değişkene parametre ile atama yapmaya çalıştım olmadı bu mümkün mü mesala MA için bir hesaplama yaparken 80 100 penceren giriş yapılabilir mi bu parametreler sadece sistem için mi kullanılıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by pc_ogretmen Yazıyı Oku
    bu bekleyen alış satışlar benim demek istediğim hacimin ne kadarı alış lotlarıyla yapıldı ne kadarı satış lotlarıyla yapıldı kademe analizinde gördüğümüz değerler.
    Bekleyenler DerinlikVerisiOku ile gelir.
    Bu soylediklerim gün ici gecerli aksam Derinlik ve KademeAnalizi silinir.

Parametre atama konusu ve aradıginiz bircok sey Pdf te var.
    .

Sayfa 535/593 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •