Sayfa 294/593 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Hocam sadece sat koşulu olarak yazabilirmisiniz birde formül yazımını/yorumunu bilmiyorum
    uygulayacağım değerleri vb daha açıklayıcı belirtebilirseniz çok memnun olurum
    sağolun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    Hocam sadece sat koşulu olarak yazabilirmisiniz birde formül yazımını/yorumunu bilmiyorum
    uygulayacağım değerleri vb daha açıklayıcı belirtebilirseniz çok memnun olurum
    sağolun
    dostum formül yazma koınusunda zır cahilim
    ilgili formüller vardı paylaştım işinize yarayabilir diye
    gözden kaçırdığınız bir şey var
    idealgo ile
    istediğiniz formulu veya var olan hazır formüllere istediğiniz iz süren stop u ekleyebilirisniz
    idealgo ile ilgili videoları izleyebilirsiniz
    https://www.youtube.com/channel/UCE3...CavO9MLPaXxZjA

3. if ( MA1[i] > MA2[i] && MA2[i] > MA3[i] && V[V.Count - 1].Close < V[V.Count - Trendperiyodu].Close && V[V.Count - 1].High > Dusen[Dusen.Count - 1] && Dusen[Dusen.Count - 1] != 0)

Arkadaslar bu ifade de yanlis olan bisey varmi?

4. Sorgu ile spot 30 endeksine ait 1 dk'lık veriler ile hareketli ortalama hesaplatmak istiyorum.
    Aşağıda yazdığım kod çalışmıyor.
    Nasıl hesaplatabilirim.

var C = Sistem.GrafikFiyatOku("IMKBX'XU030","1","Kapanis") ;
    var MAX = Sistem.MA(10, "Simple", C);

5. Arkadaşlar İdeAlgo da kullanıma sunulan vade geçişinde flat olma özelliğini normal kod şeklinde sistemlere tanımlayabilirmiyiz?

Keçiyi yardan uçuran bi tutam ottur.

6. Uzun süre uğraşıp dene yanılma ile hareketli ortalamayı yapabildim.
    Bilgi olarak buraya yazayım ihtiyaç duyan arkadaşlar bakarlar.
    Sorgularda Hareketli ortalama alınırken şu yapı kullanılır;
    var MA1 = Sistem.MA(10, "Simple", "Kapanis");
    var SonMA1 = MA1[Sistem.BarSayisi-1];

bu yapıda sorgu penceresinde belirttiğiniz hisselerin hepsi için yine sorgu penceresinde seçtiğiniz peryota göre ortalama hesabı yapılır.

Ama harici bir sembolün istediğiniz peryota göre ortalamasını almak istiyorsanız aşağıdaki yapıyı kullanıyorsunuz;
    var CX = Sistem.GrafikFiyatOku("IMKBX'XU030","1","Kapanis") ;
    var MA1X = Sistem.MA(CX, "Simple", 10);

Bunu çözmek çok zamanımı aldı, idealde büyük bir döküman eksikliği var, insanlar yada buralarda sorarak yardım bulmaya çalışıyor yada programcılık bilgisi dahilinde kendisi çözüyor. Forumda 'da paylaşımlar eski yıllara göre çok azalmış durumda.
    Benim düşüncem şu an için alternatifi olmayan idea'lin, bir alternatifinin çıkmasıyla birlikte büyük bir güç kaybedeceği.
    İdeal yetkilileri umarım bunun farkındadırlar.

Alıntı Originally Posted by SSilentmaNN Yazıyı Oku
    Sorgu ile spot 30 endeksine ait 1 dk'lık veriler ile hareketli ortalama hesaplatmak istiyorum.
    Aşağıda yazdığım kod çalışmıyor.
    Nasıl hesaplatabilirim.

var C = Sistem.GrafikFiyatOku("IMKBX'XU030","1","Kapanis") ;
    var MAX = Sistem.MA(10, "Simple", C);

7.  Alıntı Originally Posted by SSilentmaNN Yazıyı Oku
    Uzun süre uğraşıp dene yanılma ile hareketli ortalamayı yapabildim.
    Bilgi olarak buraya yazayım ihtiyaç duyan arkadaşlar bakarlar.
    Sorgularda Hareketli ortalama alınırken şu yapı kullanılır;
    var MA1 = Sistem.MA(10, "Simple", "Kapanis");
    var SonMA1 = MA1[Sistem.BarSayisi-1];

bu yapıda sorgu penceresinde belirttiğiniz hisselerin hepsi için yine sorgu penceresinde seçtiğiniz peryota göre ortalama hesabı yapılır.

Ama harici bir sembolün istediğiniz peryota göre ortalamasını almak istiyorsanız aşağıdaki yapıyı kullanıyorsunuz;
    var CX = Sistem.GrafikFiyatOku("IMKBX'XU030","1","Kapanis") ;
    var MA1X = Sistem.MA(CX, "Simple", 10);

Bunu çözmek çok zamanımı aldı, idealde büyük bir döküman eksikliği var, insanlar yada buralarda sorarak yardım bulmaya çalışıyor yada programcılık bilgisi dahilinde kendisi çözüyor. Forumda 'da paylaşımlar eski yıllara göre çok azalmış durumda.
    Benim düşüncem şu an için alternatifi olmayan idea'lin, bir alternatifinin çıkmasıyla birlikte büyük bir güç kaybedeceği.
    İdeal yetkilileri umarım bunun farkındadırlar.
    Evet aynen oyle, deneme yanilmayla 10 gunde ugrasacagina basit bir bilgi veya destekle 1 gunde halledebilirsin, ama o egitimi verecek veya yardimci olacak kimsede yok, boyle caresiz cirpiniyoruz iste.

8. Merhaba Arkadaşlar;
    Sorgu da bir sütuna son işlem yapılan saati nasıl yazdırabilirim.
    Aşağıdaki kodları denedim, sorgu kısmında çalışmıyor ama robot veya sistem kısmında çalışıyor.

var YuzeyselVeri = Sistem.YuzeyselVeriOku(Sembol);
    Sistem.SorguDeger[4] = YuzeyselVeri.Time; // sorgu da çalışmıyor normalde çalışan bir kod

Sistem.SorguDeger[4] = Sistem.Saat; // sorguda çalışmıyor normalde çalışan bir kod

Sistem.SorguDeger[4] = DateTime.Now.ToString("HH:mm") ; sorguda çalışmıyor normalde çalışan bir kod

bu 3 yöntemide denedim olmuyor, yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?

Sayfa 294/593 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •