Sayfa 308/593 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358408 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,457 - 2,464 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by hasan tahsin Yazıyı Oku
    if ( CC[i] > DD[i] && SonYon!="F") böyle bir SAT(FLAT) koşulunu nasıl eklerim.
    CC[i] ve DD[i] ile neyi kastediyosunuz anlayamadım ?

2. Sayin Hocam
    zor olacak ama 50 gunluk BHO dusmeye basladigi ilk degerde buna karsilik gelen 100 BHO nin degerine parallel bir cizgi cekecek burasi pivot1 olacak, 50 BHO onceki dusugunun ustune cikti yukseldi fakat tekrar dusmeye basladigi yerde 100 BHO ya denk gelen yere pivot2 yatayi cizdirip pivot1 i sildirebilirmiyiz?

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    İdeal deki karşılığı toma.. İndikatörlerin içinde var zaten..

Geldik, gidiyoruz..

3.  Alıntı Originally Posted by Santi78 Yazıyı Oku
    Sayin Hocam
    zor olacak ama 50 gunluk BHO dusmeye basladigi ilk degerde buna karsilik gelen 100 BHO nin degerine parallel bir cizgi cekecek burasi pivot1 olacak, 50 BHO onceki dusugunun ustune cikti yukseldi fakat tekrar dusmeye basladigi yerde 100 BHO ya denk gelen yere pivot2 yatayi cizdirip pivot1 i sildirebilirmiyiz?
    Mantığının kodu bu gibi:
    İf ( ma50[¡] <ma50[¡-1] && ma50[¡-1]>ma50[¡-2] ) pivot=ma100[¡]
    Else pivot=pivot[¡-1]

Dolambaçlı açıklamışsın ama ma50 yükselirken düşmeye başladığı anda ma100 pivot olacak diyorsun gibi geldi bana.. Yani, anlık ma öncekinden düşükse ve önceki ma da ondan öncekinden büyükse pivot=ma100..değilse eski pivot devam..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

4. iyi akşamlar arkadaşlar, hisse nette de idealde de yeniyim. bir sorum var bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. ben bir indikatör yazmak, yazdığım indikatöründe fiyat penceresinden bağımsız olarak görünmesini istiyorum.
    bir periyotta gerçekleşen işlem sayısını(buna x diyelim), o periyotta gerçekleşen emir sayısına bölmek (buna da y diyelim), çıkan sonuca da xy diyelim.xy'yi, xy'nin 21 günlük basit ortalamasını, xy'nin 65 gülük basit ortalamasını aynı pencerede görmek istiyorum. xy kırmızı, 21 günlük ortalaması yeşil, 65 günlük ortalaması ise mavi olsun istiyorum. yardımcı olacak arkadaşa şimdiden çok teşekkür ederim.

5. [QUOTE=sonli;3491894]Mantığının kodu bu gibi:
    İf ( ma50[¡] <ma50[¡-1] && ma50[¡-1]>ma50[¡-2] ) pivot=ma100[¡]
    Else pivot=pivot[¡-1]

Cok sagolun cevap icin.

50 HO yukselerek gidiyor ama bir noktada kapanisi bir oncekinin altinda oldugunda 100 HO nin o anki degerine parallel cizip pivot 1 diyecek. Dusmeye devam edip pivotu kestiginde satis yapacak. sizin cevabinizde pivot komutu parallel cizdiriyormu grafikte? ma50 nin pivotu kestiginde satisi yap kismi İf ( ma50[¡] > pivot 100[¡] && ma50[¡-1]< pivot 100[¡-1] ) && Sonyon =! "S") seklinde mi yazilmali?

yukarida yazilan komut ile pivot cizmeyi surekli yapar degil mi? sadece iki tane cizip birakmaz?

6. Sizin anlattığınız durumdan ben ma50 ye göre güncellenecek tek bir pivot anlıyorum, yani 2 pivot yok.. Alış kısmını kendinize göre düzenleyiniz.. Mavi pivot çizgisi, ma50 yükselirken düşerse, ma100 e göre güncelleniyor..

PHP Code:
    // kapanış fiyatlarını oku
    var Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

// hareketli ortalamaları hesapla
    var MA1 Sistem.MA(C"Simple"50);
    var 
    MA2 Sistem.MA(C"Simple"100);
    var 
    pivot Sistem.Liste(0);

// strateji
    var SonYon "";
    for (
    int i 100i<Sistem.BarSayisii++)
    {

if (
    MA1[i] < MA1[i-1] && MA1[i-1] > MA1[i-2]) pivot[i] = MA2[i];
    else 
    pivot[i] = pivot[i-1];

if (
    C[i] > pivot[i] && SonYon != "A"// AL

{

Sistem.Yon[i] = SonYon "A";  // alış

}
       else if (
    MA1[i] < pivot[i]  && MA1[i-1] > pivot[i-1]  && SonYon != "S"// SAT

{

Sistem.Yon[i] = SonYon "S";  // satış      

}

}

Sistem.Cizgiler[0].Deger pivot;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger MA1;
    Sistem.Cizgiler[2].Deger MA2

Alıntı Originally Posted by Santi78 Yazıyı Oku

50 HO yukselerek gidiyor ama bir noktada kapanisi bir oncekinin altinda oldugunda 100 HO nin o anki degerine parallel cizip pivot 1 diyecek. Dusmeye devam edip pivotu kestiginde satis yapacak. sizin cevabinizde pivot komutu parallel cizdiriyormu grafikte? ma50 nin pivotu kestiginde satisi yap kismi İf ( ma50[¡] > pivot 100[¡] && ma50[¡-1]< pivot 100[¡-1] ) && Sonyon =! "S") seklinde mi yazilmali?

yukarida yazilan komut ile pivot cizmeyi surekli yapar degil mi? sadece iki tane cizip birakmaz?
    Son düzenleme : sonli; 28-05-2019 saat: 04:49. Sebep: üsselden basit ortalamaya değişiklik

7. sogolun yardimci oluyorsunuz bizde ogrenmeye calisiyoruz sizden, bu kisimda neden 100 den basliyor artirmaya basladiniz?for (int i = 100; i<Sistem.BarSayisi; i++)

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Sizin anlattığınız durumdan ben ma50 ye göre güncellenecek tek bir pivot anlıyorum, yani 2 pivot yok.. Alış kısmını kendinize göre düzenleyiniz.. Mavi pivot çizgisi, ma50 yükselirken düşerse, ma100 e göre güncelleniyor..

PHP Code:
    // kapanış fiyatlarını oku
    var Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

// hareketli ortalamaları hesapla
    var MA1 Sistem.MA(C"Exp"50);
    var 
    MA2 Sistem.MA(C"Exp"100);
    var 
    pivot Sistem.Liste(0);

// strateji
    var SonYon "";
    for (
    int i 100i<Sistem.BarSayisii++)
    {

if (
    MA1[i] < MA1[i-1] && MA1[i-1] > MA1[i-2]) pivot[i] = MA2[i];
    else 
    pivot[i] = pivot[i-1];

if (
    C[i] > pivot[i] && SonYon != "A"// AL

{

Sistem.Yon[i] = SonYon "A";  // alış

}
       else if (
    MA1[i] < pivot[i]  && MA1[i-1] > pivot[i-1]  && SonYon != "S"// SAT

{

Sistem.Yon[i] = SonYon "S";  // satış      

}

}

Sistem.Cizgiler[0].Deger pivot;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger MA1;
    Sistem.Cizgiler[2].Deger MA2

8.  Alıntı Originally Posted by Santi78 Yazıyı Oku
    sogolun yardimci oluyorsunuz bizde ogrenmeye calisiyoruz sizden, bu kisimda neden 100 den basliyor artirmaya basladiniz?for (int i = 100; i<Sistem.BarSayisi; i++)
    Ma100 kullandığımız için 100 e kadar hesaplamaz zaten..

Geldik, gidiyoruz..

Sayfa 308/593 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358408 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •