Special Days Image
Sayfa 332/593 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. 50 üssel periyot aşağı ve yukarı kesen tarama(sorgu) örneği.. Sorguya hacim şartı eklemedim ama sonuç tablosunda son hacim, son 5 periyot hacim ort ve son hacim/son 5 periyot hacim ort oranını gösteriyor..

PHP Code:
    //akşam sorgulama yaptığınızda, 120dk lık altı periyotlar 18:00 ve 18.10 kapanışlarını sorgulayacağından genelde sağlıklı çalışmaz
    Sistem.SorguBaslik[0] = "Kapanış"
    Sistem.SorguBaslik[1] = "EMA-50"
    Sistem.SorguBaslik[2] = "Son Hacim"
    Sistem.SorguBaslik[3] = "OrtHacim";
    Sistem.SorguBaslik[4] = "V/OrtV";

var 
    MA2 Sistem.MA(50"Exp""Kapanis"); //50 üssel ortalama
    var Vort Sistem.MA(5"Simple""Hacim"); //son 5 periyot hacim ortalaması

var Veriler Sistem.GrafikVerileri
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(Veriler"Kapanis");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(Veriler"Hacim");

var 
    j=Sistem.BarSayisi-1;

var 
    bilgi ""
    var 
    z=0;

if ( 
    C[j]>MA2[j] && C[j-1]<MA2[j] ) { //son kapanış>ma2 ve bir önceki kapanış<ma2
    z=1;
    bilgi "Ortalamayı Yukarı Kesmiş"

Sistem.SorguZeminRengi Color.Green

Sistem.SorguYaziRengi Color.White
    }
    else if ( 
    C[j]<MA2[j] && C[j-1]>MA2[j] ) { 
    z=1
    bilgi "Ortalamayı Aşağı Kesmiş"

Sistem.SorguZeminRengi Color.Red

}
    //sonuç varsa ekrana bas
    if(z>0){

Sistem.SorguDeger[0] = C[j];  

Sistem.SorguDeger[1] = MA2[j]; 

Sistem.SorguDeger[2] = V[j]; 

Sistem.SorguDeger[3] = Vort[j]; 

Sistem.SorguDeger[4] = (V[j]/Vort[j]);

Sistem.SorguAciklama bilgi

Sistem.SorguEkle(); 

Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

2.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    50 üssel periyot aşağı ve yukarı kesen tarama(sorgu) örneği.. Sorguya hacim şartı eklemedim ama sonuç tablosunda son hacim, son 5 periyot hacim ort ve son hacim/son 5 periyot hacim ort oranını gösteriyor..

PHP Code:
    //akşam sorgulama yaptığınızda, 120dk lık altı periyotlar 18:00 ve 18.10 kapanışlarını sorgulayacağından genelde sağlıklı çalışmaz
    Sistem.SorguBaslik[0] = "Kapanış"
    Sistem.SorguBaslik[1] = "EMA-50"
    Sistem.SorguBaslik[2] = "Son Hacim"
    Sistem.SorguBaslik[3] = "OrtHacim";
    Sistem.SorguBaslik[4] = "V/OrtV";

var 
    MA2 Sistem.MA(50"Exp""Kapanis"); //50 üssel ortalama
    var Vort Sistem.MA(5"Simple""Hacim"); //son 5 periyot hacim ortalaması

var Veriler Sistem.GrafikVerileri
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(Veriler"Kapanis");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(Veriler"Hacim");

var 
    j=Sistem.BarSayisi-1;

var 
    bilgi ""
    var 
    z=0;

if ( 
    C[j]>MA2[j] && C[j-1]<MA2[j] ) { //son kapanış>ma2 ve bir önceki kapanış<ma2
    z=1;
    bilgi "Ortalamayı Yukarı Kesmiş"

Sistem.SorguZeminRengi Color.Green

}
    else if ( 
    C[j]<MA2[j] && C[j-1]>MA2[j] ) { 
    z=1
    bilgi "Ortalamayı Aşağı Kesmiş"

Sistem.SorguZeminRengi Color.Red

}
    //sonuç varsa ekrana bas
    if(z>0){

Sistem.SorguDeger[0] = C[j];  

Sistem.SorguDeger[1] = MA2[j]; 

Sistem.SorguDeger[2] = V[j]; 

Sistem.SorguDeger[3] = Vort[j]; 

Sistem.SorguDeger[4] = (V[j]/Vort[j]);

Sistem.SorguAciklama bilgi

Sistem.SorguEkle(); 

Teşekkürler sayı sonlu hacım şartı eklemek ve daha kısa periyotlarla kesenleri tarasak nasıl bir modofikasyon yapmamız gerekir çok saolun ... saygilar

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by vbhamza Yazıyı Oku
    en basit sorumuza bile dönüş olmuyor, forumda kimseye bişey mi yaptık acaba diye eski iletilerime baktım bişeyde göremedim.
    Her yerde sistem aynı birinden bişey almıyosan ona verecek pek bişeyinde yoktur, olsada olur olmasa olur. Hepimiz insanız ama.

Forum yönetilerinden ricam bu hesabı disable etsinler, kendim yapıcaktım ama bulamadım.
    ideal forumu sadece ben bunu yaptım sende ne var bendekinden nasıl daha iyi olabilir olamaz diye muhabbetin döndüğü bir yer oldu. yani bir çeşit kendilerini tatmin ediyorlar., burada sadece sistemlerinin son hızlarını yarıştırıyorlar.
    yöneticiler lütfederse bir kaç şey paylaşıyor o kadar. öğrenmek inanılmaz zor çünkü yeterli veri yok.

idealin robotunu bu yüzden kullanmıyorum bende. yeni yapılan algoda ise optimizasyon şanslıysan 1 gün sürüyor ne çıkacağı belli değil.
    vbhamza sıkma canını ideal teknik servisle irtibata geç mail atarsan geri dönüş yaparlarsa ne ala. yapmazlarsa da kapatırsın bu kadar basit.

uzun lafın kısası bende 9 ayda 1 arpa boyu yol alamadığımı düşünüyorum. bu arada buradaki kişilerin paylaşma mecburiyeti var mı ? yok tabiki. ama ideal yetkililerin buraya arada bir bakması gerekiyor.

eski arşiv gümledi birde orada çok faydalı bilgiler vardı ama artık oda yok ...

4.  Alıntı Originally Posted by OGRENCI Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayı sonlu hacım şartı eklemek ve daha kısa periyotlarla kesenleri tarasak nasıl bir modofikasyon yapmamız gerekir çok saolun ... saygilar

Gün içinde kısa periyotlarda da sıkıntı olmaz, gün sonu 18:00 ve 18:10 barı 60dk altı periyotlarda genelde aynı olduğundan kesişim ihtimali düşük oluyor sadece. O yüzden seans sonunda 120 dk üzeri taramalar daha sağlıklı olacaktır.
    Hacim şartı if li kısımlardaki parantez içine eklenebilir; mesela son periyot hacmi son 5 periyot ortalamasının 2 katından fazla olsun istiyorsanız:

İlave şart: ..... && (V[j]/Vort[j]) > 2

Yukarı keserse şartı son hali:

if ( C[j]>MA2[j] && C[j-1] && (V[j]/Vort[j]) > 2 )

Bu noktada da hacim bazen yanıltır..; haftalık periyot tarıyorsunuz diyelim, Örneğin bugün salı, ort hacmi alırken son 5 haftanın ortalamasını alacak ama bu haftanın hacmi sadece 2 günün hacmi! Oran 1 bile olsa aslında 2 günde 1 haftalık hacim olmuş demek olur..

Geldik, gidiyoruz..

5. selam.

idealde kodlama ile ho uzerine en tepe iki noktasina veya en dip iki noktasina cizgi cekilebilirmi?

Sagolun...

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Gün içinde kısa periyotlarda da sıkıntı olmaz, gün sonu 18:00 ve 18:10 barı 60dk altı periyotlarda genelde aynı olduğundan kesişim ihtimali düşük oluyor sadece. O yüzden seans sonunda 120 dk üzeri taramalar daha sağlıklı olacaktır.
    Hacim şartı if li kısımlardaki parantez içine eklenebilir; mesela son periyot hacmi son 5 periyot ortalamasının 2 katından fazla olsun istiyorsanız:

Bu noktada da hacim bazen yanıltır..; haftalık periyot tarıyorsunuz diyelim, Örneğin bugün salı, ort hacmi alırken son 5 haftanın ortalamasını alacak ama bu haftanın hacmi sadece 2 günün hacmi! Oran 1 bile olsa aslında 2 günde 1 haftalık hacim olmuş demek olur..

Geldik, gidiyoruz..

6.  Alıntı Originally Posted by cerrahd Yazıyı Oku

eski arşiv gümledi birde orada çok faydalı bilgiler vardı ama artık oda yok ...
    Bu linkten eski arşive ulaşabilirsin.
    https://www.hisse.net/eforum/showthread.php?t=112740

7.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku

Geldik, gidiyoruz..
    Teşekkürler sonli .. ugrastirdim2 çok saol. ..

8.  Alıntı Originally Posted by Santi78 Yazıyı Oku
    selam.

idealde kodlama ile ho uzerine en tepe iki noktasina veya en dip iki noktasina cizgi cekilebilirmi?

Sagolun...
    Benim yapabileceğim birşey değil maalesef, ideal teknik destek yapabilir muhtemelen.. Daha önce sizinle ortalamalar ile ilgili bir çalışma yaptık diye hatırlıyorum..

Alıntı Originally Posted by OGRENCI Yazıyı Oku
    Teşekkürler sonli .. ugrastirdim2 çok saol. ..

Rica ederim..

Bol kazançlar

Sayfa 332/593 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •