Sayfa 369/592 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon
Arama sonucu : 4734 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Hissede robot kurdum. Porföydeki kendi bakiyem ile alacagım lot miktarımı uygun bir şekilde ayarlayarak robotun içine yazdım. 100 tl lik porföye 90 tl lik lotu robota yazdım.

Robottan sinyal gelince bakiye yetersiz diye emri göndermiyor. Bakiye yeterli halbuki. Sorunun sebebi robot piyasa fiyatlı emir gönderince aracım kurum maliyeti tavan fşyattan hesapladığından dolayı emir bakiye yetersiz uyarısı veriyormuş .

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dogru yani lotu dusuk tutman lazim ayrica nerden bilecen ya sen tam emir gonderirken kademe.bosali verirse

Bekleyen emir.gireyim desen zaten anlik o anda sinyal olusuyor oda olmaz mecburen lotu dusuk tutacan
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Hissede robot kurdum. Porföydeki kendi bakiyem ile alacagım lot miktarımı uygun bir şekilde ayarlayarak robotun içine yazdım. 100 tl lik porföye 90 tl lik lotu robota yazdım.

Robottan sinyal gelince bakiye yetersiz diye emri göndermiyor. Bakiye yeterli halbuki. Sorunun sebebi robot piyasa fiyatlı emir gönderince aracım kurum maliyeti tavan fşyattan hesapladığından dolayı emir bakiye yetersiz uyarısı veriyormuş .

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Belki piyasa fiyatının %2-3-5 üzerinden emir göndermeyi deneyebilirsiniz. Sinyal ile emir arasında biri hisseyi çizmedikçe sıkıntı olmaz diye düşünüyorum
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Belki piyasa fiyatının %2-3-5 üzerinden emir göndermeyi deneyebilirsiniz. Sinyal ile emir arasında biri hisseyi çizmedikçe sıkıntı olmaz diye düşünüyorum
    Olabilir ozaman nasıl yazacagız

var kademe = 5
    var sonfiyat =sistem.sonfiyat+kademe

şeklindemi yazacagız.

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Olabilir ozaman nasıl yazacagız

var kademe = 5
    var sonfiyat =sistem.sonfiyat+kademe

şeklindemi yazacagız.
    indikatör şeklinde test ettiğimde fiyatın 10 kademe üstünü çizdi.. emir tipi ve fiyatta ilgili değişiklikle işinizi görür diye düşünüyorum..

PHP Code:
    var Sistem.YuzeyselVeri//indikatör sayfadan sembolü otomatik çekiyor, diğer durumda bu satırı iptal edip alttaki satırı kullanmalısın
    //var y = Sistem.YuzeyselVeriOku(Sembol); 
    var adim y.PriceStep//fiyat adımını öğrenelim
    var fiyat y.LastPrice+10*adim//son fiyat+10 kademe 

5.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    indikatör şeklinde test ettiğimde fiyatın 10 kademe üstünü çizdi.. emir tipi ve fiyatta ilgili değişiklikle işinizi görür diye düşünüyorum..

PHP Code:
    var Sistem.YuzeyselVeri//indikatör sayfadan sembolü otomatik çekiyor, diğer durumda bu satırı iptal edip alttaki satırı kullanmalısın
    //var y = Sistem.YuzeyselVeriOku(Sembol); 
    var adim y.PriceStep//fiyat adımını öğrenelim
    var fiyat y.LastPrice+10*adim//son fiyat+10 kademe 

Alım yaptıgımda yukarıdaki kademeden gönderince piyasa fiyatlı gönderir
    Satım yaptıgında yine yukarıdan emir gönderince ozaman bu emir gerçekleşmez bekleyen emir haline gelir. Böyle bir sıkıntı var.

6.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Alım yaptıgımda yukarıdaki kademeden gönderince piyasa fiyatlı gönderir
    Satım yaptıgında yine yukarıdan emir gönderince ozaman bu emir gerçekleşmez bekleyen emir haline gelir. Böyle bir sıkıntı var.
    Yukarıdaki kademeden gönderince piyasa fiyatlı emir gider diye bir bilgi bende mevcut değil, sadece siz emri ne kadar üst kademeden verirseniz verin alabileceği en iyi fiyattan alır. Eğer dediğiniz gibiyse benim cahilliğim, kusura bakmayın.. Benim bildiğim piyasa fiyatı tavan veya tabandır, yani emre göre satıcı veya alıcı varsa fiyata bakmaksızın al veya sat demektir. Mantık olarak, mesela 3 kademe üstten emri gönderdiğin zamansa yalnızca o kademeye kadar alır. Ama siz çok kesin yazdığınız ve ben durumu kodda test etmediğim için kesin konuşmuyorum...

Kodun satım kısmında aynı fiyat değişkenini kullanmayacaksınız tabii ki; piyasadan satış yapabilirsiniz - satışta yetersiz bakiye hatası vermez - ya da ilkinde yaptığımın tersine fiyattan 3-5 kademe eksilten 2. bir değişken tanımlayacaksınız..

Geldik, gidiyoruz..

7.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Yukarıdaki kademeden gönderince piyasa fiyatlı emir gider diye bir bilgi bende mevcut değil, sadece siz emri ne kadar üst kademeden verirseniz verin alabileceği en iyi fiyattan alır. Eğer dediğiniz gibiyse benim cahilliğim, kusura bakmayın.. Benim bildiğim piyasa fiyatı tavan veya tabandır, yani emre göre satıcı veya alıcı varsa fiyata bakmaksızın al veya sat demektir. Mantık olarak, mesela 3 kademe üstten emri gönderdiğin zamansa yalnızca o kademeye kadar alır. Ama siz çok kesin yazdığınız ve ben durumu kodda test etmediğim için kesin konuşmuyorum...

Kodun satım kısmında aynı fiyat değişkenini kullanmayacaksınız tabii ki; piyasadan satış yapabilirsiniz - satışta yetersiz bakiye hatası vermez - ya da ilkinde yaptığımın tersine fiyattan 3-5 kademe eksilten 2. bir değişken tanımlayacaksınız..

Geldik, gidiyoruz..
    Sayın sonli teşekür ederim. Benim demek istedigimde aynen sizin anlattıgınız gibi, benim piyasa fiyatından kasteddiğimde kademedeki en iyi alış satış rakamıdır.

Alışta üst kademeye emir gönderme , satışta ise piyasa fiyatı emir gönderme işimi fazlasıyla çözecektir. Diğer düşündügümde aracı kurumdan 0.50 oranında gün içi alım limiti tanımlatmak olup lotları yine porftöye göre girmek şeklinde çözerim diye düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,622
    /////// limitli emir örnek. /// kendi robotunuza uyarlamanız gerekir.

var Miktar = 1;

var Islem = ""; float isfiyat = 0;

var adim = Sistem.YuzeyselVeriOku(EmirSembol).PriceStep;
    var kademe = adim * 2 : /// 2 kademe alta üste fiyat hazırla.
    if (SonYon == "A") {Islem = "ALIS"; isfiyat = Sistem.SatisFiyat(EmirSembol) + kademe; }
    if (SonYon == "S") {Islem = "SATIS"; isfiyat = Sistem.AlisFiyat(EmirSembol) - kademe; }

Sistem.EmirSembol = EmirSembol;
    Sistem.EmirIslem = Islem;
    Sistem.EmirMiktari = Math.Abs(Miktar);
    Sistem.EmirSuresi = "GUN";
    Sistem.EmirTipi = "Limitli";
    Sistem.EmirFiyati = isfiyat ;
    Sistem.EmirGonder();
    Bear_Bull
    @BearBull26

Sayfa 369/592 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri