Sayfa 391/593 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 3,121 - 3,128 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Arkadaşlar, bir önceki barı geçen hisseleri sorgulatma nasıl yaparız? periyod belirtmeye gerek yok modülde zaten yapabiliyoruz.
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

2. İDEAL de her bir grafik için farklı parametrelerde ortalama kayıt yapmak ve her açtığım grafikte kayıt yaptığım halinde ortalamarın gelmesini istiyorum ,(matriks de yapabiliyoruz) yapılabilirmi nasıl yapabilirim.ÖRN aselsanda 20 günlük sımple, thy rında 30 günlük sımple vs gibi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by CAKABEY Yazıyı Oku
    İDEAL de her bir grafik için farklı parametrelerde ortalama kayıt yapmak ve her açtığım grafikte kayıt yaptığım halinde ortalamarın gelmesini istiyorum ,(matriks de yapabiliyoruz) yapılabilirmi nasıl yapabilirim.ÖRN aselsanda 20 günlük sımple, thy rında 30 günlük sımple vs gibi
    istediğiniz grafiği açıp ortalamayı ekleyin

sonra
    sağ clik

dosya olarak kaydet.
    her hisse için istediğiniz kadar değişik kayıtta yapabilirsiniz
    1 den çok olursa hangisini açayım diye sorar
    eğer tek ise sormadan kayıtlı olanı açar.
    Bear_Bull
    @BearBull26

günaydın ideale yeni geçtim

indikatör kısmında 0 1 den oluşan bir gösterge var, arasını dolgu yapabliyormuyuz (kırmızı yeşil gibi)
    Ekran Alıntısı.jpg

5.  Alıntı Originally Posted by CAKABEY Yazıyı Oku
    İyi akşamlar İDEAL de daha yeniyim ve proğramı yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum idealdeki TOMA indikatörü üssel bazlı bulunmakta,acaba matriks deki gibi TOMA da s,w,tri ,var vs hepsini aynı ind de nasıl kodlayabiliriz ve kullanabiliriz.
    Fiyatların üzerine attığımız TOMA yı fiyatların altında MACD gibi nasıl görüntüleyebiliriz.
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    En Son Versiyon Değişiklikleri (7.13)

...

· TOMA indikatörünü içerisinde kullanılan MOV için yöntem seçme imkanı getirilmiştir. EMA, SMA, WMA gibi yöntemler seçilebilir.
    · Sistem modülünde formül yazan kullanıcılarımız da dilerse TOMA indikatörünü Sistem.TOMA(3, 2, "Simple") şeklinde yazarak, TOMA için istedikleri Mov yöntemini tercih edebilirler.

...

· Birim grafik verileri artık 24 saat sonra silinmeyip, kullanıcı tarafından seçilmiş kadar bar sayısına ulaşacak kadar bilgisayarlarınızda depolanacaktır. Örneğin bir hisse senedinde 2 ay kadar geriye gidebilen Birim/Tick grafik analizi yapabilirsiniz. Aynı imkan 5/10 ve 15 saniye periyotlu grafikler için de geçerlidir. NOT: Birim ve saniyelik grafikleri milyon adet bar gösterecek/kullanacak şekilde izlemek ve kullanmak ciddi bilgisayar performansı gerektirir. Bilgisayarının donanımsal kaynakları yeteri kadar güçlü olmayan kullanıcıların bar sayısını düşük tutmasını öneririz.

6. Linki paylaşan oldumu bilmiyorum, yine de eski arşive ulaşmak için:
    https://www.hisse.net/eforum/forumdisplay.php?f=177

Alıntı Originally Posted by anonimm Yazıyı Oku
    Linki paylaşan oldumu bilmiyorum, yine de eski arşive ulaşmak için:
    https://www.hisse.net/eforum/forumdisplay.php?f=177
    Üstadım sizi görmek çok güzel, Umarım bu yaz tanışmak nasip olur.
    Yatay piyasayı sizin yazdığınız bir sistem yok etmişti.
    Sanırsam çok az kişi dışında farkında değil, (ideal değil en azından)
    Hatta sevgili anıl özekşi son indikatörü ile aynı prensip.
    Selam ve dua ile.

8. Pazartesi günü seanslar uzayacak.

Eski viop saatlerine göre robot çalıştırmak isteyen sistemlerine 9:30 - 18:15 de emir göndersin diye sınır koyarak çalıştırmaya devam ederse eskisi gibi oluyor degilmi.

Mesela sistem 21 de yön degiştirdi diyelim onun emrini ertesi günün 09:30 saatinde gönderecek degilmi
    Yada
    Sistem 21 de sat verdi, tekrar 22 de al verdi diyelim böyle durumda ertesi günde emir iletimi nasıl olacak.

Sayfa 391/593 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •