Special Days Image
Sayfa 229/593 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Zig zag ve türevlerinden medet ummayi birakip bu piyasada tutunabilmenin cok zor ve ciddi emek isteyen bir iş olduğunu bilmeniz gerekiyor. Gerisi zaten gelir en önemli husus bu.
    tavsiyeniz için teşekkür ederim ümit bey, bu kodların devamı var tabii sadece zig zag üzerine tabii ki işlem yapılmaz, burada aynı barda hem alım hem de satım oluşturma durumu mevcut bunu nasıl aşabilirim ben onu sormuştum. zaten trend varsa her sistem 3 aşağı 5 yukarı çalışıyor yatay piyasa için bişeyler bulmak lazım. tahminim kasım ayının tamamı ve aralık ayının son 15 günü + yazan sistem çok az vardır.

2. Arkadaşlar merhaba,
    SYNTAX Cum( ARRAY )
    Cum( Value )
    RETURNS ARRAY
    FUNCTION Calculates a cumulative sum of the ARRAY from the first period in the chart.

Bu komutu idealde nasıl yazabiliriz ?

Daha önceki forumda bunu buldum ama Close yerine istediğim dizini koymak istiyorum.

cum.png

3.  Alıntı Originally Posted by luca Yazıyı Oku
    tavsiyeniz için teşekkür ederim ümit bey, bu kodların devamı var tabii sadece zig zag üzerine tabii ki işlem yapılmaz, burada aynı barda hem alım hem de satım oluşturma durumu mevcut bunu nasıl aşabilirim ben onu sormuştum. zaten trend varsa her sistem 3 aşağı 5 yukarı çalışıyor yatay piyasa için bişeyler bulmak lazım. tahminim kasım ayının tamamı ve aralık ayının son 15 günü + yazan sistem çok az vardır.
    Sisteminiz neye gore alim satim yapiyorsa ayni soruyu ke di ize sorun siz ne yapardiniz diye ozman dogru kodlamayi bulursunuz.

Ben size desemki 100 binden buyukse al 105 binden kucukse sat.

Foyatta 100.025 ise ne yapmalisiniz ? Alirmisiniz satarmisiniz

Sizin kodda boyle bir mantik hatasi var.

Zigzag varsa zaten cop zigzag repaint.yapar gelecek grafige gore sekil alir
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Trend çizgisine emir nasıl bağlanır ?

https://www.youtube.com/watch?v=pZF6FtNx2QM
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Trend çizgisine emir nasıl bağlanır ?

https://www.youtube.com/watch?v=pZF6FtNx2QM
    Sayın Tiberius

al-sat-flat gibi karar alma süreçlerime kendi adıma bu modül den çok faydalanıyorum , tekrar elinize beyninize sağlık

6.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    Sayın Tiberius

al-sat-flat gibi karar alma süreçlerime kendi adıma bu modül den çok faydalanıyorum , tekrar elinize beyninize sağlık
    Bu akşam Sezai bey konu ile ilgili bir video daha salacak.
    Minik bir eklenti yaptık.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

7. Versiyon yenile yapiyorum hala 6.08 versiyon gosteriyor.

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. 2013 yılındaki postlara bakıyorum. İdeal yine aynı şeyleri söylemiş. Video hazırlayacağız. Eğitim dökümanlarının eksikliğinin farkındayız vs. Tamam sistem arayüz güzel fakat bir klavuz olmadan bir insanın burada robot yada algo işlem yapabilmesi imkansız. Bu arada bu programı kullananlar yazılım mühendisi değil onların asıl mesleği trader lık.
    Matriks de system testerdan ve grafik yenileme muhabbetinden dolayı çok para kaybettim. Aslında ordaki robot değilde yarı robotik bir sistemdi. Yakın takip gerektiriyordu. Ben gözümü arkada bırakmayacak bir sistem kurmak için ideale geçtim ama burda da kaynak sorunu var. Matriks 100 sayfa döküman hazırlamış ama ideal bu konuda sıfır.

Sayfa 229/593 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •