Special Days Image
Sayfa 304/593 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by sercanaksu Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim. Sanırım beceremedim. Bunu sistem tanımlarına değil de inditor bölümüne ekliyoruyz değl mi?
    İdealde sistemlerinizi ve manuel ekleyeceğiniz indikatörü ayni panele yaziyorsunuz, grafikte "S" menusunden ulaştiğiniz sistem tanimlarina gonderdiğim formulu yapiştirdiktan sonra sağ tarafta 0 nolu cizgiyi işaretleyin ve yine ayni ekranda " indikator penceresinde goster" secenegini de işaretleyerek kaydedin. Artik herhangi bir grafige indikatör olarak uygulayabilirsiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    İdealde sistemlerinizi ve manuel ekleyeceğiniz indikatörü ayni panele yaziyorsunuz, grafikte "S" menusunden ulaştiğiniz sistem tanimlarina gonderdiğim formulu yapiştirdiktan sonra sağ tarafta 0 nolu cizgiyi işaretleyin ve yine ayni ekranda " indikator penceresinde goster" secenegini de işaretleyerek kaydedin. Artik herhangi bir grafige indikatör olarak uygulayabilirsiniz.
    teşekkürler

3. Sayın ideal yetkilisi arkadaşlar, benim gibi ekranı izleyemeyenler için idealgo yu kod ile yönetebilmek için ilave özellikler ekleme düşünceniz var mı? Geçen ay bu konuda bir soru sormuştum maalesef cevap alamadım.

4.  Alıntı Originally Posted by belamim Yazıyı Oku
    Sayın ideal yetkilisi arkadaşlar, benim gibi ekranı izleyemeyenler için idealgo yu kod ile yönetebilmek için ilave özellikler ekleme düşünceniz var mı? Geçen ay bu konuda bir soru sormuştum maalesef cevap alamadım.
    ideAlgo'ya kod ile yaptırmak istediğiniz şey nedir ?
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

5.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Sayın Tiberius ilgilendiğiniz için size çok teşekkür ederim.

İdealgoya bağlı robotları teker teker aktif/pasif yapabilmek, yeni sembol ekleyebilmek, takip edilen sembolü ve işlem limitini değişterebilmek ve son olarakta referans alanınan sistemde değişiklik yapabilmek istiyorum.

İdealgo beni kod yükünden ve emrin ulaşıp ulaşma derdinden kurtardı. Çok kısa sürede de olsa repaint yapan bir sistemim daha var. Önceden repaint yaptığı için çok problem yaşıyor ve sinyal kaçırıyordum ama aynı sistem idealgo da şimdiye kadar repainte rağmen hiç bir sinyal sorununa neden olmadan başarıyla tüm emirleri gönderdi. Kullanması müthiş rahat ve sorunsuz. Diğer özelliklerini saymıyorum bile...

Fakat idealgo benim için yeni sorunlara neden oldu. Ben sabah pc yi açıyorum, kendi senaryoma göre idealgoyu ayarlayıp evden çıkıyorum ve gün sonu eve dönüyorum. İdealgo sadece grafik arayüzü kullandığı ve geri dönüt vermediği için gün içinde pc ye çok sık olarak teamviewer ile uzaktan bağlanmak durumunda kalıyorum. Hatta bu ay o kadar çok bağlamışım ki yıllardır bireysel kullanmama rağmen teamviewer ticari kullanım kullanım uyarısı verip kullanım süresini kısıtlamaya başladı.

Tek istediğim idealgo ile kod aracılığı ile konuşabilmek, robot bölümünün (diğer özellikleri için bir isteğim yok) benim belirlediğim sistemde, sembolde, miktarda temel alsat işlemleri için çalışmasını kod üzerinden kontrol edebilmek.
    Excel i, metin dosyasını geçtim Lib.cs içinde oluşturduğum public değişkenleri/listeleri dahi okusa, değiştirse buna razıyım.

İdeal başlı başına çok gelişmiş ve esnek bir yapıya sahipken idealgo nun diğer bileşenlerle irtibatını kullanıcısına sadece grafik arayüzü ile sunmasını çok yadırgıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by belamim Yazıyı Oku
    İdealgo beni kod yükünden ve emrin ulaşıp ulaşma derdinden kurtardı.
    İdealgo ile emrin gidip gitmediği veya ne kadarın gerçekleştiği kontrol edilebiliyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    selam

Idealde Saatlik periyotta imkb 30 da bulunan hisselerden dusen trendi kran hisselerin listesini cikarabilir mi? (Son 100 barda 10 bar haric sekilde trend cizdirilerek). Listede cikan hisseler icin bizim belirledigimiz kistasa gore (RSI>30) hisseleri secip robota al sat islemi nasil yaptirilabilir?

sagolun...

8.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku

1-Bir saate bir tarama yapsın
    2-taramada çıkan 3 hisseye hesaptaki parayı paylaştırarak alım yapsın
    3-Bizim belirleyebiileceğimiz oranda stop olsun..
    3-% 2 kar alsın ... ulaşmazsa bu kara 1 saat sonra (yeni tarama öncesi) satsın

kullandığım 3 tane tarama formülü var...ve ben bunu günde 1 kez kullanabiliyorum gün sonu tarama yaparak ..Malum
    buradaki bir çok arkadaş gibi sabah işteyiz..Aslında çok önce paylaşılan çoklu hisse robotta belirli hisselerde kullanabiliyorum
    fakat hesap kontrol olmadığı için sınırlı işlemler oluyor..

saygılar...
    Son düzenleme : saruhan; 20-05-2019 saat: 01:47.

Sayfa 304/593 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •