Sayfa 177/593 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    Sezai bey, repaint yapmıyor bu sanırım.
    bugüne kadar belki 1000 kez söylemişimdir, değişik insanlara, değişik zamanlarda.
    Zigzagdan uzak durun, Repaint yapar diye
    Boşver yaparsa yapsın diyene de hizmet götürmek bizimkisi.

2.  Alıntı Originally Posted by Sezai KILIÇ Yazıyı Oku
    bugüne kadar belki 1000 kez söylemişimdir, değişik insanlara, değişik zamanlarda.
    Zigzagdan uzak durun, Repaint yapar diye
    Boşver yaparsa yapsın diyene de hizmet götürmek bizimkisi.

veri -> değiştir ile bar datasına peak'i değiştirecek değerler verip geçmiş noktaları oynatmayı deneyip başaramadım, bundan dolayı sormuştum ama hatalı test ettim demek ki

3. Sezai bey teşekkürler.
    Belirlediğim İki tarih veya iki saat arası Open. HHV LLV Close değerlerini grafiğe nasıl çizdirebilirim. C# kodu kullanmam mı lazım. Bi türlü beceremedim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    veri -> değiştir ile bar datasına peak'i değiştirecek değerler verip geçmiş noktaları oynatmayı deneyip başaramadım, bundan dolayı sormuştum ama hatalı test ettim demek ki
    şöyle bir şey vardı birde;
    https://www.mql5.com/en/code/10650

5.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    şöyle bir şey vardı birde;
    https://www.mql5.com/en/code/10650
    ZigZag ile çok uzun süre uğraştığım için net bir şekilde söyleyebilirim, yukarıdaki örneğin repaint yapmama ihtimali yok. Örnekteki arkadaş 2 tane zigzag ile bunu çözeceğini düşünerek yazmış ama ben test ettiğini düşünmüyorum. Ben kendi testlerimde, H, L, C, O ve veriler ile birlikte 6 farklı yüzde değerine sahip sistem test ettim ancak getirisi yüksek bir sistem bulamadım.

Ayrıca repaint yapan sistemler için backtest yapmak münkün ancak test edeceğiniz sisteme ait indikatörleri her barda tekrar hesaplamanız gerekiyor. Bu hem uzun sürüyor hem de bellek kullanıyorsanız 2 gb bellek kullanımından sonra OutOfMemoryException yiyorsunuz.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    ZigZag ile çok uzun süre uğraştığım için net bir şekilde söyleyebilirim, yukarıdaki örneğin repaint yapmama ihtimali yok. Örnekteki arkadaş 2 tane zigzag ile bunu çözeceğini düşünerek yazmış ama ben test ettiğini düşünmüyorum. Ben kendi testlerimde, H, L, C, O ve veriler ile birlikte 6 farklı yüzde değerine sahip sistem test ettim ancak getirisi yüksek bir sistem bulamadım.

Ayrıca repaint yapan sistemler için backtest yapmak münkün ancak test edeceğiniz sisteme ait indikatörleri her barda tekrar hesaplamanız gerekiyor. Bu hem uzun sürüyor hem de bellek kullanıyorsanız 2 gb bellek kullanımından sonra OutOfMemoryException yiyorsunuz.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    doğrudur hocam, işe yaramayacağını düşündüğüm için çevirmeye üşenmiştim zaten
    ikinci paragrafta belirttiğiniz konuya bir çıkış yolu bulunabilir belki.bu konuyu alıyorum to do liste denediğimde olumlu olumsuz yazarım yine buraya.orjinal metodu modifiye edip hesaplamayı kümülatif devretmenin bir yolu olabilir belki.

Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Selam; kıt bilgim ve internetten okuyup uyguladığım kadarıyla bu dll oluşturma işini anlatayım. Daha kısa yolları olabilir.
    Visual Studio 2017 türkçe versiyon kullanıyorum.
    programda yeni proje oluştur kısmından ekrandaki bilgilerle User klasörünü oluşturdum.

Daha sonra aşağıdaki gibi açılan ekrandaki herşeyi sildim.

Sildiğim ekrana şu hazır kodu yapıştırdım;
    Kod:
    using System;
    using System.IO;
    using System.Collections.Generic;
    using System.Data;
    using System.Linq;
    using System.Text;
    using System.Runtime.InteropServices;
    using System.Reflection;
    using System.Threading;
    using System.Net;
    using System.Net.Security;
    using System.Security;
    using System.Security.Cryptography;
    using System.Collections.Concurrent;

namespace ideal
    {
        #region User  

public class User
        {

public void Deneme(dynamic Sistem) // idealde cağirmak için kullanacağiniz isim 
            {
                try
                {
                    // kod buraya

/// kod sonu

}
                catch (Exception error)
                {
                    string errorline = "\r\n" + "\r\n" + DateTime.Now.ToString("dd/MM/yyyy HH:mm:ss") + "\r\n" + "\r\n" +
                          "Message : " + error.Message + "\r\n" + "\r\n" +
                          "Source: " + error.Source + "\r\n" + "\r\n" +
                          "StackTrace : " + error.StackTrace + "\r\n";
                    Sistem.AlgoAciklama = errorline;
                }
            }
            #endregion
        }

}

İdealde kullandığınız sistemin yapıştırılacağı kısıma da aşağıdaki gibi ideal içindeki hazır kodlardan birini yapıştırdım ve üst kısımdaki "derle"sekmesinden "Çözümü derle" ye tıklayarak dll dosyasını oluşturdum. Eğer kod içinde hata varsa dll yi oluşturmuyor.

İlk fotodaki gibi User klasörünü masaüstünü seçerek oluşturduysanız ilgili dll dosyası masaüstünüzdeki User klasörünün içinde ( C:\Users\....\Desktop\User\User\bin\Debug ) User.dll olarak oluşmuş olacak.

Bu User.dll dosyasını ideal klasörünün içine kopyalayıp ideali açıp kapatıyoruz ve aşağıdaki ekrandaki gibi sistem tanımlarından sistemimizi "User.Deneme(Sistem);" şeklinde oluşturup grafiğe uyguluyoruz. Detaylı anlattım çünkü anlamak için bende baya uğraştım. İşinize yarar umarım.

Sayın umit_ykoc,

yukarıda anlattığınız dll sistemini yaptım. elinize sağlık demek istemiştim.
    çağrı yaparken aşağıdaki kullandım çalıştı. ancak içinden bir veri çekmek istediğim de nasıl yapabilirim?

Saygılar,

8.  Alıntı Originally Posted by Klozon Yazıyı Oku
    Sayın umit_ykoc,

yukarıda anlattığınız dll sistemini yaptım. elinize sağlık demek istemiştim.
    çağrı yaparken aşağıdaki kullandım çalıştı. ancak içinden bir veri çekmek istediğim de nasıl yapabilirim?

Saygılar,
    Sanirim bunu Tiberius hoca cevaplamali

Sayfa 177/593 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •