Sayfa 538/593 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

arkadaşlar merhaba bayramınız kutlu olsun
    arkadaşlar yukarıdaki sistemde sarı ile işaretli bölümlerde bir bir önceki var da al verirken bir sonraki barda sat veriyor
    benim yapmak istediğim şey şu
    arka arkaya verilen al-sat sinyallerini

sistem al veya sat vereli 1 veya 2 bar geçmişse şu şartla al sat demek istiyorum
    tam derdimi anlatabildimmi bilmiyorum ama
    sat verdiği bara -1 sayac atamak
    al verdiği bara +1 sayac atasmak
    gibi
    if ( sayac 2 den buyukse (sat verdiği barı 2 bar geçmişse gibi ) && MOM[i] > 0 && SonYon != "A")

else if ( sayac -2 den buyukse (al verdiği barı 2 bar geçmişse gibi ) && MOM[i] < 0 && SonYon != "S")

2. MOM[i-2] &gt; 0 && MOM[i-1] &gt; 0
    veya
    var X=Sistem.liste(0);
    Döngü icinde
    X [i-1]= (MOM[i-2] &gt; 0 && MOM[i-1] &gt; 0) ? -1 : X [i];

gibi olabilir.

3. şu video da anlatıldığı şeklinde uygulama yaptığım 2 paremetreli bir formülüm var fakat ideal algo da yapılan optimizasyon da tüm sonuçlar aynı yani optsiz sonuçları koyuyor önüme.

https://www.youtube.com/watch?v=XdVQDGBj9Zg

4. Merhaba

Testlerinizi kaç barda yapıyorsunuz? Çok yüksek bar sayısında test yaptığımda;

1- Farklı fiyat seviyeleri (3 TL ve 10 TL)
    2- Farklı ekonomik konjonktür
    3- Farklı global olaylar (pandemi, resesyon vb.) gibi dezavantajlar olabiliyor.

Düşük bar sayısında yaptığım testlerde ise çıkan parametreleri daha geçmiş verilere uyguladığımda kabul edilebilir sonuçlar çıkmıyor.
    Bu işin minimumu kaç olmalıdır?

5. Bar sayısı hakkında;

Backtestlerin beklenilene yakın şekilde gerçek piyasada çalışması bakımından bar sayısından ziyade işlem sayısı önemlidir. Bar periyoduna göre bu sayı değişecektir. 20.000 bar ile 150 işlem açan bir sistem 100.000 bar ile 30 işlem açan bir sisteme göre daha az curve fitting olasılığı içerebilir. Optimize edilen parametre sayısı arttıkça toplam işlem sayısının artması backtestin güvenirliğini arttırır. Örneğin sadece 2 parametreli bir sistem için 200 işlemli bir backtest yeterli olabilirken 4 parametre optimize edilecekse 400 işlem anlamlı olabilir. Bu sayıların genel geçer görmüş bir tablosu yoktur. Sistemci zamanla kendi tecrübelerine göre karar vermek zorundadır.

İşlemlerinin neredeyse tamamı boğa piyasasında oluşmuş bir backtestin ayı piyasasında nasıl çalışacağını kimse bilemez ama para kaybettireceğini tahmin etmek zor değil. Eğer sistemlerinizi market rejimine göre açıp kapatıyorsanız bu bir problem değildir. Her piyasaya uygun sistemi çalıştırarak bu sorunun etrafından dolanabilirsiniz. Tüm zamanlarda aynı sistemi aktif tutmayı planlıyorsanız daha detaylı bir sisteme ihtiyacınız var demektir.

Herkese Selam, Lib.cs de kendi kütüphanemi oluşturmaya çalışıyorum ve daha öğrenmem gereken çok şey var.
    Aşağıdaki koddaki, KCiz ve DCiz değerlerini ideal'in kod penceresinden nasıl çekabilirim?
    Yardımı olanlara şimdiden teşekkürler.

public STOCiz STO(int PeriyotK, int PeriyotD, List<float> Kapanis, List<float> Yuksek, List<float> Dusuk)
    {
    STOCiz liste = new STOCiz();
    liste.KCiz = new List<float>(new float[Kapanis.Count]);
    liste.DCiz = new List<float>(new float[Kapanis.Count]);
    try
    {
    if (Kapanis.Count > PeriyotK)
    {
    var Kendusuk = XBarEnDusuk(PeriyotK, Dusuk);
    var Kenyuksek = XBarEnYuksek(PeriyotK, Yuksek);
    for (int i = 0; i < Kapanis.Count; i++)
    if (i > PeriyotK)
    liste.KCiz[i] = ((Kapanis[i] - Kendusuk[i]) / (Kenyuksek[i] - Kendusuk[i])) * 100f; //fast stoK **sabit
    liste.DCiz = EMA(PeriyotD, liste.KCiz); //fast stoD
    //liste.KCiz = EMA(PeriyotD, liste.KCiz); //slow stoK
    //liste.DCiz = MA(PeriyotD, liste.KCiz); //slow stoD
    }
    return liste;
    }
    catch { return liste; }
    }

public struct STOCiz
    {
    public List<float> KCiz { get; set; }
    public List<float> DCiz { get; set; }
    }

7. sorgudan bazı matematiksel hesapları çekip excele aktarıp sonrasında bu veriler üzerinden yapay sinir ağları ile tahminleme yapmaya çalışacağım ama sorgu ekranından excele aktaramıyorum ya da ideal sistemine servis gibi bağlanmak mümkün mü?

8.  Alıntı Originally Posted by pc_ogretmen Yazıyı Oku
    sorgudan bazı matematiksel hesapları çekip excele aktarıp sonrasında bu veriler üzerinden yapay sinir ağları ile tahminleme yapmaya çalışacağım ama sorgu ekranından excele aktaramıyorum ya da ideal sistemine servis gibi bağlanmak mümkün mü?
    nöral network filan hikaye boşa zaman kaybı benim tecrübem ama siz de deneyin eğlenin tabi :D

Sadece curve fitting yapıyor borsa için kullanılmaya henüz uygun değil uygun olduğunda da borsa kalmaz zaten herhalde.

Sayfa 538/593 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •