Sayfa 259/593 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Bir çoğuna ilginç gelecek bir sorum var:

1-Sorgu ekranında yerden tasarruf ve görsellik açısından "Sistem.SorguDeger" sütünlarında gösterilen virgülden sonraki basamak sayısını değiştirmeye çalışıyorum. Ancak Math.Round veya tip dönüştürme de işe yaramıyor?

2-Sistem.SorguDeger sütünları object olsa daha kullanışlı olmaz mı? String' de yazdırabilsek mesela?
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Bir çoğuna ilginç gelecek bir sorum var:

1-Sorgu ekranında yerden tasarruf ve görsellik açısından "Sistem.SorguDeger" sütünlarında gösterilen virgülden sonraki basamak sayısını değiştirmeye çalışıyorum. Ancak Math.Round veya tip dönüştürme de işe yaramıyor?

2-Sistem.SorguDeger sütünları object olsa daha kullanışlı olmaz mı? String' de yazdırabilsek mesela?

Üstad bundan mı bahsediyorsun acaba. Çalışmalarını ilgiyle takip ediyorum. Kolay gelsin.
    Sistem.SorguBaslik[0] = "SON";
    Sistem.SorguOndalik[0] = 2;
    Sistem.SorguBaslik[1] = "% GUN";
    Sistem.SorguOndalik[1] = 2;

3. Sanal ve gerçek işlemler aynı anda görülebilecek.
    Yakında yayına veriyoruz.

vahap beyaz, ahmet çakar ....

4.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Üstad bundan mı bahsediyorsun acaba. Çalışmalarını ilgiyle takip ediyorum. Kolay gelsin.
    Sistem.SorguBaslik[0] = "SON";
    Sistem.SorguOndalik[0] = 2;
    Sistem.SorguBaslik[1] = "% GUN";
    Sistem.SorguOndalik[1] = 2;
    Sağolun, çok teşekkür ederim
    Yanlış elle, yanlış kulağa uzanmaya çalışıyormuşuz, çözüm burnumuzun dibindeyken

5. İdealde yazdığımız sistemin hangi hisselerde daha iyi çaıliştığını toplu olarak görme imkanımız var mı?
    Metastockta olduğu gibi

matrikste yazılmış sistemleri ideale nasıl taşıyacagım formulleri cevirme yaparım..matrikste olan kasıntı idealde oluyormu arasıra donma sorunu oluyor

7.  Alıntı Originally Posted by saruhan Yazıyı Oku
    İdealde yazdığımız sistemin hangi hisselerde daha iyi çaıliştığını toplu olarak görme imkanımız var mı?
    Metastockta olduğu gibi
    Var. Geçmişte paylaşmiştim, Tiberius hocadan rica ettim büyük ihtimalle yakin zamanda gelecek olan büyük güncellemede bu imkanda olacak.

8.  Alıntı Originally Posted by halis Yazıyı Oku
    matrikste yazılmış sistemleri ideale nasıl taşıyacagım formulleri cevirme yaparım..matrikste olan kasıntı idealde oluyormu arasıra donma sorunu oluyor

Şaka bir yana;
    Birinci sorunun cevabını zaten kendiniz vermişsiniz.
    Matriks ortamında kullandığınız formül ve araçları dönüştürebilecekseniz zaten sorun yok.

İdeal kafa açar, matematik bilgi-becerinizi günceller/geliştirir. Beraberinde ufkunuz da genişler.
    Bilgi-becerinize göre ilk süreç zorlu gelebilir.
    Ben bir enstrümanın, belirli periyodda içinde hareket ettiği maksimum standart sapmayı bulabilmek için,
    Oturup önce varyans vb çalıştığımı hatırlarım...
    Haaa bu zul mü? Değil. Ortam izin veriyor merak etmeye, gelişmeye.
    Değilse piyasada mevcut standart bütün araç-indikatörler fazlasıyla var zaten.

Öte yandan İdeal geldiği standart haliyle Matriks'e göre inanılmaz hızlı ve kaynak kullanımında çok verimli.
    Biraz meraklı iseniz baktığınız her şeyi MTF görmek isteyebilir bu arada, bar sayısı dozunu ayarlayamayabilir,
    ekrana 30 indikatör sığdırıp bilgisayarınız kastırmayı(benim gibi) başarabilirsiniz elbet.

Aşağıdaki donanım gerekliliklerini yerine getiren bir cihazınız varsa o iş olur.
    Ki geçmişte Matriks kullandığınızı varsayarsak vardır...
    Kolay gelsin.

"
    İşletim Sistemi: Microsoft Windows işletim Sistemi (En az Windows7) ve Microsoft .NET Framework 4.5 veya üstü yüklü olmalıdır.
    RAM: En az 4 GB
    CPU: En az 2GHz işlemci (En yüksek performans için tercihen 4 çekirdekli)
    Disk Alanı: En az 20 GB Boş disk alanı
    İnternet Bağlantısı: En az 1mbps internet bağlantısı
    "

Sayfa 259/593 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •