Sayfa 544/593 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 4,345 - 4,352 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Olabilir ama aracı kurum taraflı okuma yapılması gerektiğinden risklidir, aracı kurumdan veri alamadığı durumda büyük zarara uğrayabilirsiniz. Ayrıca hesap okuma fonksiyonunda bazı aracı kurumlar arada dönüş vermeyebiliyor, mesela şu an döndürse de daha önce bir ara Global den dönmüyordu veri.. https://idealdata.com.tr/downloads/i...istemGenel.pdf sayfa 188 VIOP Hesap Oku - Sistem. ViopHesapOku() Bu arada ben viop yapmadığımdan bu fonksiyonun spot kısmını kulllanmışlığım var sadece..
    Piyasasın son günlerdeki hali malumunuz. Bazı durumlarda robot ile gerçek hesabın pozisyonu farklı olabiliyor. Bu durumda elle düzeltme yapmak gerekiyor.
    Bu fonksiyonu kullanarak saat başı pozisyon kontrolü yaptıran kod bloğunu robotlarıma eklemeyi düşünüyordum. Sadece test amaçlı denemeler yaptım şimdiye kadar sorun tespit etmedim.
    Bu şekilde tecrübe ettiğiniz mi? Nasıl problemlerle karşılaştınız?
    Mesala bir kurumdan düzenli olarak hesap bilgisi alınırken HesapOku fonksiyonu anlık veya geçici süreyle boş mu dönmeye başladı yoksa belli kurumlarda bu fonksiyon hiç mi çalışmıyordu?
    Hesap bilgisi kurumdan alınamayınca portoydeki miktar 0 mı görünüyordu?

2.  Alıntı Originally Posted by bymehmet Yazıyı Oku
    Piyasasın son günlerdeki hali malumunuz. Bazı durumlarda robot ile gerçek hesabın pozisyonu farklı olabiliyor. Bu durumda elle düzeltme yapmak gerekiyor.
    Bu fonksiyonu kullanarak saat başı pozisyon kontrolü yaptıran kod bloğunu robotlarıma eklemeyi düşünüyordum. Sadece test amaçlı denemeler yaptım şimdiye kadar sorun tespit etmedim.
    Bu şekilde tecrübe ettiğiniz mi? Nasıl problemlerle karşılaştınız?
    Mesala bir kurumdan düzenli olarak hesap bilgisi alınırken HesapOku fonksiyonu anlık veya geçici süreyle boş mu dönmeye başladı yoksa belli kurumlarda bu fonksiyon hiç mi çalışmıyordu?
    Hesap bilgisi kurumdan alınamayınca portoydeki miktar 0 mı görünüyordu?
    Hocam aslında yazım -gördüğüm kadarıyla- sizin gibi kendi kodunu yazıp editleyebileceklerden ziyade "taşıma su" ile değirmen döndürenlere. Sonuçta siz oraya birçok olasılığa dair önlem satırları koyabilirsiniz, ya da yaşanan sıkıntıya anında müdahale edebilirsiniz ve en önemlisi riskinizi bilirsiniz. Kodlamaya hakim olmayan birçok kişi, robotta pas geçilmiş tek bir satırın(olasılığın) bile büyük sonuçları olabileceğinin farkında değil, ya da farkında olmak istemiyor
    Belli kurumlarda bu fonksiyon dönemsel hiç çalışmıyordu, ayrıca sürekli istek halinde geçici aksaklık da olabiliyor(saat başı pozisyon kontrolü diyerek zaten düşünmüşsünüz). Kurum yanıt vermediğinde fonksiyon null dönüyor, dolayısıyla işi yapacak bölüm if (BistHesap != null){...} bloğunda oluyor.. Bu bloğa else {email,sms vs} ekleyebilirsiniz..
    Ben sistemci değilim, arada grid, eğlence(), özel durumlar vs sebeple robot kullandığım oluyor. Dolayısıyla sistemci düzeniyle(full vardiya) kullanmadım. Bir arkadaşım 200-250 hisseye sistem çalıştırıyordu, arada aynen dediğiniz gibi gerçek hesap ile robot pozları arasında fark oluyormuş, bu kadar hissenin manuel kontrolü de zor. Tüm riskleri anlatıp bunun çözümüne dair bir şeyler yapmıştık, ama ben onun kodu düzenleme bilgisi olmadığından "robotla düzeltme işleminden ziyade sıkıntı olan hisseleri email veya ekrana baskı ile de kontrol edebilirsin" demiştim..
    Sayın kenten belki daha sağlıklı bilgi verebilir; bu fonksiyonu ilk 2-3 yıl önce onun paylaştığı bir koddan test etmiştim..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. Selam forumdaşlar, algoritmaya dayalı robotik işlemlere ilgi duymaya başladım. Spot ve viop işlemlerde tecrübesi olan biri için tavsiyeleriniz ne olur?

Benim çalıştığım üç aracı kurumun alt yapısında İdeal yok, hangi aracı kurumu tavsiye edersiniz?
    İdeal bünyesindeki hazır sistemler ile ilgi tecrübe paylaşabilirseniz sevinirim.
    Sistem trend çizgilerini dikkate alabiliyormu, bunun için bir yazılım varmı?

Şimdiden teşekkürler ��

4.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Hocam aslında yazım -gördüğüm kadarıyla- sizin gibi kendi kodunu yazıp editleyebileceklerden ziyade "taşıma su" ile değirmen döndürenlere. Sonuçta siz oraya birçok olasılığa dair önlem satırları koyabilirsiniz, ya da yaşanan sıkıntıya anında müdahale edebilirsiniz ve en önemlisi riskinizi bilirsiniz. Kodlamaya hakim olmayan birçok kişi, robotta pas geçilmiş tek bir satırın(olasılığın) bile büyük sonuçları olabileceğinin farkında değil, ya da farkında olmak istemiyor
    Belli kurumlarda bu fonksiyon dönemsel hiç çalışmıyordu, ayrıca sürekli istek halinde geçici aksaklık da olabiliyor(saat başı pozisyon kontrolü diyerek zaten düşünmüşsünüz). Kurum yanıt vermediğinde fonksiyon null dönüyor, dolayısıyla işi yapacak bölüm if (BistHesap != null){...} bloğunda oluyor.. Bu bloğa else {email,sms vs} ekleyebilirsiniz..
    Ben sistemci değilim, arada grid, eğlence(), özel durumlar vs sebeple robot kullandığım oluyor. Dolayısıyla sistemci düzeniyle(full vardiya) kullanmadım. Bir arkadaşım 200-250 hisseye sistem çalıştırıyordu, arada aynen dediğiniz gibi gerçek hesap ile robot pozları arasında fark oluyormuş, bu kadar hissenin manuel kontrolü de zor. Tüm riskleri anlatıp bunun çözümüne dair bir şeyler yapmıştık, ama ben onun kodu düzenleme bilgisi olmadığından "robotla düzeltme işleminden ziyade sıkıntı olan hisseleri email veya ekrana baskı ile de kontrol edebilirsin" demiştim..
    Sayın kenten belki daha sağlıklı bilgi verebilir; bu fonksiyonu ilk 2-3 yıl önce onun paylaştığı bir koddan test etmiştim..
    Teşekkürler Sonli hocam.

Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku
    Selam forumdaşlar, algoritmaya dayalı robotik işlemlere ilgi duymaya başladım. Spot ve viop işlemlerde tecrübesi olan biri için tavsiyeleriniz ne olur?

Benim çalıştığım üç aracı kurumun alt yapısında İdeal yok, hangi aracı kurumu tavsiye edersiniz?
    İdeal bünyesindeki hazır sistemler ile ilgi tecrübe paylaşabilirseniz sevinirim.
    Sistem trend çizgilerini dikkate alabiliyormu, bunun için bir yazılım varmı?

Şimdiden teşekkürler ��
    Herhangi bir kodlama diline aşinalığınız varsa ideal platformu bar sayısı, hız, kodlama dilinin getirdiği imkanlar açısından kendi sisteminizi yaratmada çok büyük avantaja sahip. Tanıdığı geniş esneklik kontrol edilmesi gereken bir çok husus olması bakımından yük de getiriyor. Optimizasyon modülü maalesef zayıf. Ben çözüm olarak aynı kodu grafiğe atınca sistem, optimizasyon modülünde çalıştırınca 10 değişkene kadar optimizasyon yapacak şekilde dizayn ederek bu sorunu nispeten aştım. Hiç kodlama yapmadan idealgo modülü ile hazır sistemler optimize edilebiliyor.

Trend çizgisinden kastınız elle çizilmiş bir trend çizgisine emir bağlamak ise ben yapmadım ama yapıldığını biliyorum. Trend çizgilerini de kodlayarak çizdirmekten bahsediyorsanız bu orta düzeyin üstünde bilgi ve beceri gerektiriyor ama yapanlar var tabi.

5.  Alıntı Originally Posted by bymehmet Yazıyı Oku
    Herhangi bir kodlama diline aşinalığınız varsa ideal platformu bar sayısı, hız, kodlama dilinin getirdiği imkanlar açısından kendi sisteminizi yaratmada çok büyük avantaja sahip. Tanıdığı geniş esneklik kontrol edilmesi gereken bir çok husus olması bakımından yük de getiriyor. Optimizasyon modülü maalesef zayıf.
    İlginiz için teşekkür ederim. Maalesef hiç kodlama diline aşina değilim. İdeal C sharp kullanıyor, bende anca kısa yazılımları okuyabiliyorum. Bir yerden başlamaya karar verirsem, kendimi bu konuda geliştirebilirim, gerekirse yazılım için yardım alabilirim diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by bymehmet Yazıyı Oku
    Hiç kodlama yapmadan idealgo modülü ile hazır sistemler optimize edilebiliyor.
    Ben esasında indikatörlerlerle çok haşır neşir değilim, daha çok yatırımcı statüsündeyim ve temettü odaklıyım. Geçmiş verilerle geleceği tahmin etmek benim görüşüme göre zor. Merakım esasında İdeal platformunda kullanıcılar ideAlgo ve Paradise hazır sistemlerinde optimize edilmiş şekilde robotik performanstan memnun mu?

Alıntı Originally Posted by bymehmet Yazıyı Oku
    Trend çizgisinden kastınız elle çizilmiş bir trend çizgisine emir bağlamak ise ben yapmadım ama yapıldığını biliyorum. Trend çizgilerini de kodlayarak çizdirmekten bahsediyorsanız bu orta düzeyin üstünde bilgi ve beceri gerektiriyor ama yapanlar var tabi.
    Evet elle çizilmiş trend çizgisinden bahsediyorum. Ben MA ve trend çizgileri ile piyasayı takip ediyorum, kulağa çok basit gelebilir ama less is more. Trend çizgisine emir bağlamak benim için önemli gözüküyor. Bu arada aracı kurumlarda aradığınız vasıflar hangileri?

6. Ben kodlama tarafında olduğum için kısa bir süre hariç hazır modülleri kullanmadım ve özellikle gelişime engel olur diye hazırdan uzak durdum, kullananlar yorumlarsa daha iyi olur. Aracı kurumda komisyon ve yüksek kaldıraç kullanılacaksa teminat durumlarını önemsiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku
    İlginiz için teşekkür ederim. Maalesef hiç kodlama diline aşina değilim. İdeal C sharp kullanıyor, bende anca kısa yazılımları okuyabiliyorum. Bir yerden başlamaya karar verirsem, kendimi bu konuda geliştirebilirim, gerekirse yazılım için yardım alabilirim diye düşünüyorum.

Ben esasında indikatörlerlerle çok haşır neşir değilim, daha çok yatırımcı statüsündeyim ve temettü odaklıyım. Geçmiş verilerle geleceği tahmin etmek benim görüşüme göre zor. Merakım esasında İdeal platformunda kullanıcılar ideAlgo ve Paradise hazır sistemlerinde optimize edilmiş şekilde robotik performanstan memnun mu?

Evet elle çizilmiş trend çizgisinden bahsediyorum. Ben MA ve trend çizgileri ile piyasayı takip ediyorum, kulağa çok basit gelebilir ama less is more. Trend çizgisine emir bağlamak benim için önemli gözüküyor. Bu arada aracı kurumlarda aradığınız vasıflar hangileri?
    Ma ve trende emir bağlayabilirsiniz, bunun için ekstra bir kodlama gerekmiyor. Çizdiğiniz trende sağ tık yapıp alarm/emir bağla ve indikatör alarmı bağla özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Geldik, gidiyoruz..

8.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Ma ve trende emir bağlayabilirsiniz, bunun için ekstra bir kodlama gerekmiyor. Çizdiğiniz trende sağ tık yapıp alarm/emir bağla ve indikatör alarmı bağla özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Geldik, gidiyoruz..
    Tabi bunlar 1 kerelik emirler, robot gibi döngüsel değil.. Ama zincir yapabilirsiniz.

https://youtu.be/pZF6FtNx2QM

Geldik, gidiyoruz..

Sayfa 544/593 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •