Sayfa 210/593 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Alıntı Originally Posted by mardin2 Yazıyı Oku
    Eyvallah ustadım sağolun bunu tarama değilde grafik uzerinde kullanmak istersem nasıl olacak tşkler
    Est. üstad değilim sizin gibi yeni başlayan bir kullanıcıyım. Ama buradaki yardım sever üstadlar sayesinde mantıgını anlasam bile daha kendi kendime yazamıyorum inşallah zamanla ..
    kodun sonuna 2 satırı ekleyin ve yan panelde açıklama 0 a Exp 5 1 e Exp5 yazıp aktif edin renklerinizi ayarlayın indikatör penceresinde gösteri tıklayıp kaydet deyin ve grafikdeyken "I" harfine basıp çağırın. kolay gelsin

Sistem.Cizgiler[0].Deger="Exp 5";
    Sistem.Cizgiler[1].Deger="Exp 21";

2. taramayı bu kadar çok kullanan olması bana hep garip gelmiştir.

ne işe yarayacağına da anlam verememekteyim.

Hiçbir indikator %100 başarı ile çalışmıyor.

Bu hisseleri tarasanız bile ertesi gün bir çoğunu hem kayma ile hemde yüksek fiyattan almış olacaksınız cunku bir çoğu kesişim sonrası kestiği bölgedende uzaklaşmış olacak.

istikrarlı ve sürdürülebilir bir strateji için bence robot olmak şart gibi duruyor. her gün sabah kalk tart hangi hisselerin çıktıgına bak al gün için bekle hedefe ulaşsın sat ve stopla

% kaç için ne kadar bir zaman harcadığınızı düşünün. para demek zaman demek aslında.

Bunun sonucunda gerçekten çok iyi getiriler elde ediyorsanız haklısınız devam edin. Ancak ben bu tarz bir stratejinin hem zamanınızdan çok fazla yeyiceğini hemde sürdürülebilir gelecek 20 yılda aynı stratejiyle para kazanılabileceğini pek düşünmüyorum.

Var mı tarama stratejisiyle belirli bir getiri elde eden aramız da ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Bu formatta birşey mi ?

Sn Tiberius ;
    optimizasyon penceresinede eklenecek mi periyot seçenekleri?

4.  Alıntı Originally Posted by TIFIL Yazıyı Oku
    s.a. Acaba her gün değişen pivot ve 3 destek 3 direnç nasıl yapılabilir acaba? tşk.
    PHP Code:
    var Veriler Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol"G");
    var 
    sonbar Veriler.Count-1
    var 
    Veriler[sonbar-1].High;
    var 
    Veriler[sonbar-1].Low;
    var 
    Veriler[sonbar-1].Close;
    var 
    L;
    var 
    = (C) / 3

var 
    R3 Sistem.Liste(0);
    var 
    R2 Sistem.Liste(0);
    var 
    R1 Sistem.Liste(0);
    var 
    S1 Sistem.Liste(0);
    var 
    S2 Sistem.Liste(0);
    var 
    S3 Sistem.Liste(0);
    var 
    pivot Sistem.Liste(0); 

for (
    int i=1i<Sistem.BarSayisii++)

{

R3[i] = + (1.0f);

R2[i] = + (0.618f);

R1[i] = + (0.382f);

S1[i] = - (0.382f);

S2[i] = - (0.618f);

S3[i] = - (1.0f);

pivot[i] = P;
    }

Sistem.Cizgiler[0].Deger=R3;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger=R2;
    Sistem.Cizgiler[2].Deger=R1;
    Sistem.Cizgiler[3].Deger=S1;
    Sistem.Cizgiler[4].Deger=S2;
    Sistem.Cizgiler[5].Deger=S3;
    Sistem.Cizgiler[6].Deger=pivot

Erhan Bey;

Benim gibi yeni başlayan herkes önce malesef bu adımlardan geçiyor çünkü tecrübe denemeyle oluyor.
    Denemeyen paralı eğitimlere gidiyor orada da inanın (duydugum) aynı şeyler hareketli ortalama rsi macd di gibi indikatörler üzerinden ky ye siz başkasını yapamazsınız yada size gerekmez aşılanıyor.
    her Algo bir tarama değilmidir sorusunu sormak isterim? sonuçta tarama bir karşılaştırma algoda karşılaştırma değil mi?
    Forumda sizler gibi bu işi bilenler bizlere öğretirse belki taramayı bırakır bir üst adımını deneriz.

Not: Dün siz ve forumda birkaç kişinin kulaklarını çınlattım hakkınızı helal edin.(tabiki iyi yönde )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,626
     Alıntı Originally Posted by mardin2 Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar ideale yeni geçtim ve şöyle bir tarama formulu kullanmak istiyorum yardımlarınız için teşekkürler örnek mav5 üssel mav21 kesişimi

PHP Code:
    var kucuk 5;//Sistem.Parametreler[0]; // Parametre 0 a değer gir
    var buyuk 21;//Sistem.Parametreler[1]; // Parametre 1 e değer gir

Sistem.SorguBaslik[0] = "Kapanış";
    Sistem.SorguBaslik[1] = "MA " kucuk;
    Sistem.SorguBaslik[2] = "MA " buyuk;

var 
    MA50 Sistem.MA(kucuk "Exp ""Kapanis"); // Simple  // Exp // Weighted // 
    var MA200Sistem.MA(buyuk "Exp ""Kapanis"); // Wilder // TimeSeries // Variable

var SonMA50 MA50[Sistem.BarSayisi-1];  
    var 
    SonMA200 MA200[Sistem.BarSayisi-1];  

if (
    Sistem.YukariKestiyse(MA50,MA200) || Sistem.AsagiKestiyse(MA50,MA200))
       { 

Sistem.SorguDeger[0] = Sistem.GrafikVerileri[Sistem.BarSayisi-1].Close

Sistem.SorguDeger[1] = SonMA50;

Sistem.SorguDeger[2] = SonMA200;

if (
    Sistem.YukariKestiyse(MA50,MA200))

Sistem.SorguAciklama kucuk "  " buyuk " Yukarı Kesti";
        else if (
    Sistem.AsagiKestiyse(MA50,MA200))

Sistem.SorguAciklama kucuk "  " buyuk " Aşağı Kesti";

Sistem.SorguEkle();
      } 
    Bear_Bull
    @BearBull26

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    taramayı bu kadar çok kullanan olması bana hep garip gelmiştir.

Bu hisseleri tarasanız bile ertesi gün bir çoğunu hem kayma ile hemde yüksek fiyattan almış olacaksınız cunku bir çoğu kesişim sonrası kestiği bölgedende uzaklaşmış olacak.

istikrarlı ve sürdürülebilir bir strateji için bence robot olmak şart gibi duruyor. her gün sabah kalk tart hangi hisselerin çıktıgına bak al gün için bekle hedefe ulaşsın sat ve stopla

% kaç için ne kadar bir zaman harcadığınızı düşünün. para demek zaman demek aslında.

Bunun sonucunda gerçekten çok iyi getiriler elde ediyorsanız haklısınız devam edin. Ancak ben bu tarz bir stratejinin hem zamanınızdan çok fazla yeyiceğini hemde sürdürülebilir gelecek 20 yılda aynı stratejiyle para kazanılabileceğini pek düşünmüyorum.

Bence mümkün.Nakit sıkışıklığım bitsin canlıdan başlatacağım.

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    taramayı bu kadar çok kullanan olması bana hep garip gelmiştir.

ben yapmasam da bu tip bir kazanc muşmkun bence. iyi bir eleme sorgusu(pattern) buldun ve sonucunda, 15 hisse buldun. bunlari hissenin risk algisi cercevesinde ya da esit bir sekilde dagitim yapip 10 da kazanip 5 inde stop cercevesinde kayipla ilerlenebilir. onemli olan buldugun patternin kazandirma buyuklugu kaybettirme buyuklugunden yuksek olsun. gun icinde defalarca ayni patterni ayni ya da farkli hisselerde trade edebilirsin. sistemde de ayni sey yapiliyor aslinda. artik ugramaz oldu ama keci bunun guclu bir yazilim bilgisiyle gelismis bir versiyonunu yapmaktaydi sanirim.
    bang bang you shot me down..

Sayfa 210/593 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •