Sayfa 384/593 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. birde şunu soracağım HL periyotta sadece parametre var opt1 ve opt2 yok adım da yok. İdeal videolarında hepsi var. sadece bende mi böyle sizde de mi böyle?

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvadeci Yazıyı Oku
    birde şunu soracağım HL periyotta sadece parametre var opt1 ve opt2 yok adım da yok. İdeal videolarında hepsi var. sadece bende mi böyle sizde de mi böyle?
    bizdede seninki gibi
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. İki getiri eğrisi arasında hangisini seçmek daha mantıklı ? Bunu ölçecek istatistiki birkaç yöntem vardı ancak hatırlayamıyorum

Maxdd ve yeni yüksek görmede geçen zaman, toplam getiri birbirine eşit olduğunu varsayarsak. Hangisi daha istikrarlı yukarı gidiyor bunu ölçmeye yarayacak bir yöntem kullanıyor musunuz ?

4.  Alıntı Originally Posted by Maximusix Yazıyı Oku
    Optimizasyon yapmak istiyorum sistemime ama her vade gecisindeki gaplari dikkate almasin bunu nasil yaparim
    Bu baslik altinda daha once Caglar hocam tarafindan paylasilan bir yontem:

https://www.hisse.net/topluluk/showt...96#post2281596

veya Bear_Bull ustadin yontemi:

https://www.hisse.net/topluluk/showt...47#post3740047

5. rapor.jpg

Yukarıda THYAO da uygulamak istediğim sistemin raporu bulunuyor. İdeal kullanmaya yeni başladığım için paylaşım şimdilik diğer veri terminalinden Bu konuda bazı sorularım mevcut tecrübeli arkadaşlara.

Not: komisyon ve kayma maliyeti düşülmüştür.

1) Yaklaşık 3 senelik bir periyot ve 1463 işlem ile oluşan bir rapor görüyoruz ve bu periyodun yaklaşık yarısını izledim diyebilirim. Bu periyot ve işlem sayısı sisteme güvenmek için yeterli midir?

2) Görüldüğü gibi max ddyi kabaca 4tl olarak kabul edebilir miyim? Bu şekilde sisteme son verme artık bunun işi bitti deme seviyem sizce ne olmalıdır? (Ben kendimce max dd 6tl olduğu zaman artık sistemi bırak diyorum)

3) Kendimce max dd yi 6tl belirlediğim için sistemi kullanırken x lot ile başlayıp getiri eğrisinin her 1tlsinde x kadar lot sayımı artırıp getiri eğirisi zararı max 5tl olana kadar (5x lot olacak o zaman işlemdeki lot) lot artırımı yapmak ne kadar mantıklıdır?

4) Sistemin raporlandığı dönemde hissenin hem yükseliş ham düşüş hem de yatay periyotlarının olması sistemin işleyişi açısından ne kadar güvenilirdir? (Ben çok güveniyorum böyle bir durum olduğu için)

5) Sistemin geleceği açısından getiri eğrisi yeterince lineer midir? (Geleceği hiçbir zaman bilemeyiz o kısımda hem fikirim ama tecrübeler ne yöndedir)

Not: Soru işaretlerine karşı yazayım erkenden repaint yok opt yok tek hisse üzerine yazılmıştır bist100 grafiğinde de başarılıdır ama vadeli de başarılı değildir.

Bu konularda tecrübeli arkadaşlardan görüş alabilirsem sevinirim.

6. Tekrardan merhabalar arkadaşlar. Önceki mesajımı cevaplayan hocama da çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar, "Sistem.KesismeTara();" kodunu if bloğunun içinde kullanabilir miyiz?

Teşekkürler...

7.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Bu baslik altinda daha once Caglar hocam tarafindan paylasilan bir yontem:

https://www.hisse.net/topluluk/showt...96#post2281596

veya Bear_Bull ustadin yontemi:

https://www.hisse.net/topluluk/showt...47#post3740047
    İki yontemdede hata aldim yapamadim malesef

8. [IMG][/IMG]

Arkadaşlar bir kaç gündür Antivirüs programın böyle bir uyarı geliyor.. Acaba şair burda ne anlatmak istiyor.. Varmı aranızda böyle uyarı alan
    Yazdıklarım yatırım danışmanlığı kapsamında olmayıp doğacak kar veya zarardan sorumlu değilim...

Sayfa 384/593 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •