Sayfa 405/593 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by phi Yazıyı Oku
    pozisyon kontrol sekmesinde enjsa fiyatları ve trade tarihi dohol ve ekgyo için de yazılmış ama o sembollerde hiç işlem olmadı aslında kodlarda anahtarlar benzersiz olacak şekilde ayarladım, bunun sebebi ne olabilir acaba

https://i.hizliresim.com/4wm0tM.jpg
    sistem.PozisyonKontrolGuncelle metodunun girdiğiniz bilgilere göre 2-3 versiyonu var ,ona dikkat

2. İyi günler,
    Bu tti indikatörü ile ilgili örnek veya bilgi verebilecek arkadaş var mıdır. İnternette bulamıyorum .
    Şimdiden teşekkürler.

3.  Alıntı Originally Posted by hoobaa Yazıyı Oku
    İyi günler,
    Bu tti indikatörü ile ilgili örnek veya bilgi verebilecek arkadaş var mıdır. İnternette bulamıyorum .
    Şimdiden teşekkürler.
    toma indikatörüne benzer örneklerden yararlanabilirsiniz

4.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    sistem.PozisyonKontrolGuncelle metodunun girdiğiniz bilgilere göre 2-3 versiyonu var ,ona dikkat
    anahtar, pozisyon, fiyat, rezerv için güncelleme yapıyorum ama anahtarlar birbirinden farklı, şunu fark ettim kapatıp açınca o hatalar silindi fakat zaman sonra yeniden oluşuyor tabi hep aynı sembollerde değil farklı sembollerde de rastladım bu hataya

5. aynı pozisyon kontrol tabında kaldıysanız arkada değişen alanlar güncellenmemiş görülebilir.
    şöyle sanırım
    pozisyon kontrol ram üzerinde kayıt atılıyor. idealin portföy arayüzü sürekli olarak güncellemesi gerekli değil . robot çalışıp değiştiği halde aynı tab üzerinde açık kaldıysa eskisi gibi görülebilir. tab değiştirip yani ayarlara tıklayıp geri geldiğinizde güncellemeyi görmeniz gerek. birde ram üzerinde olduğu için ve sanırım ideal belli bir periyotta diske kaydettiği için crash durumunda bazı bilgiler sapabilir. ama şahsen idealın crash ini hiç yaşamadım. ben pozisyon kontrolü yoğun kullanıyorum , şimdiye kadar beklenmedik birşeyle karşılaşmadım
    ama her durumda 0 hataya getirmeniz gerek tabi

6. Arkadaşlar kolay gelsin herkese. Herhangi bir sistemin getirisinin yüzdesini herhangi iki tarih arasında hesaplayabilecek bir kod kalıbı var mı acaba? Mesela geçmiş performansa bakarken herhangi iki tarih arasında açılan ve kapatılan pozisyonlara göre kar veya zarar görebiliyoruz, fakat orda performans arayüzü minimum kaymaları ve komisyonu hesaplamıyor. Onu ben net yüzdeyi hesaplamak için excele atmak zorunda kalıyorum. O da biraz vakit alıyor. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa mutlu olacağım. Ama arayüzde böyle birşeyin hala olmaması da bana çok ilginç geliyor. Çok önemli birşey değil mi ki bu? Sistemlerle alakalı en net bilgi kazanç veya kayıp yüzdesi değil midir? Bu arada ideale yazdım durumu bana tatmin edici bir cevap vermediler ben de mecbur forumlara yazıyorum

7.  Alıntı Originally Posted by mk4588 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kolay gelsin herkese. Herhangi bir sistemin getirisinin yüzdesini herhangi iki tarih arasında hesaplayabilecek bir kod kalıbı var mı acaba? Mesela geçmiş performansa bakarken herhangi iki tarih arasında açılan ve kapatılan pozisyonlara göre kar veya zarar görebiliyoruz, fakat orda performans arayüzü minimum kaymaları ve komisyonu hesaplamıyor. Onu ben net yüzdeyi hesaplamak için excele atmak zorunda kalıyorum. O da biraz vakit alıyor. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa mutlu olacağım. Ama arayüzde böyle birşeyin hala olmaması da bana çok ilginç geliyor. Çok önemli birşey değil mi ki bu? Sistemlerle alakalı en net bilgi kazanç veya kayıp yüzdesi değil midir? Bu arada ideale yazdım durumu bana tatmin edici bir cevap vermediler ben de mecbur forumlara yazıyorum
    "Birlesik Sistem Getiri Egrisi" ni denediniz mi?

8.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    "Birlesik Sistem Getiri Egrisi" ni denediniz mi?
    Denedim, fakat getiri eğrisindeki verilerle performanstan baktığım ve hesapladığım, grafikte çizdiğim sistem getirisi -yani puan bazında olanı kastediyorum- verilerle tutmuyor. Ben getiri eğrisinin yaptığı şeyi anlayamadım. Neyi gösterdiğini çözemedim açıkçası.

Sayfa 405/593 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •