Sayfa 569/593 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 4,545 - 4,552 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Merhaba arkadaşlar. Anıl Özekşi beyin Matriks "Stochastic OTT" formülünü yazmaya çalışıyorum ama temel iDEAL kodlarından çok farklı ifadeler var. Nasıl çevrileceğini bilemedim. Çalışmamı da en alta ekliyorum. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

INDICATOR BUILDER

X1:=500;
    X2:=200;
    X3:=0.5;
    STOSK(X1,X2,33,VAR)+1000;
    OTT(STOSK(X1,X2,33,VAR)+1000,2,X3)

---------------------------------------------

SYSTEM TESTER

AL

Cross(STOSK(opt1,opt2,33,VAR)+1000,OTT(STOSK(opt1, opt2,33,VAR)+1000,2,opt3))

SAT

Cross(OTT(STOSK(opt1,opt2,33,VAR)+1000,2,opt3),STO SK(opt1,opt2,33,VAR)+1000)

Denemem:
    var X1 = 500;
    var X2 = 200;
    var X3 = 0.5;

var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");
    var STOSK = (X1,X2,33,C)+1000;
    var OTT = (STOSK(X1,X2,33,C)+1000,2,X3);

var sonyon = "";

for (int i=1 ; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    if (C[i] > OTT[i] && sonyon != "A")
    {
    Sistem.Yon[i] = "A";
    sonyon = "A";
    }
    else if (C[i] < OTT[i] && sonyon != "F")
    {
    Sistem.Yon[i] = "F";
    sonyon = "F";
    }

}

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
    önceki forumda belki de burada idealde formül yazmak hayallerinle (yazılım becerinle) sınırlı demiştim.

öyle bir robot hayal ettim ki ? şeytanın aklına gelmez

Robot hem paçal (martingale) işlem yapsın hemde scalp olarak çalışsın. (işlem yapılacak para bitene kadar)

1. istediğim kadar saniyede 1 tüm elde olan hisseleri kontrol etsin.
    2. sabah ilk açılışta 50-100-200-250 gün ortalama altında olan hisseleri bana ayrı ayrı liste yapsın dosyaya kaydetsin. istersem robota ismini verirsem liste olarak kullansın.
    3. bu listenin içindeki hisseleri kontrol etsin ve önceki ay (düşük+yüksek) / 2 % x altında veya % x üstünde (benim belirleyeceğim) olanlara akşam pasif emir göndersin kapanışın % x altına ve kaç kademe istersem.
    4. seans içinde çalıştırırsam o andaki fiyatın % x altına emir gönderebilsin. kaç kademe istersem.
    5. x fiyatın altındaki ve xxx fiyatın üstündeki hisselere emir göndermesin.
    6. Brüt takasa giren ve Devre kesen tavan olan, taban olan hisseleri emir göndermesin.
    7. pasife yazılan emirlerden gelen olursa o hisseyi takip ederek % x zarar ettiğinde eldeki hisse adedinin istediğim % oranında ilave alım yapsın ama yine benim belirlediğim max tutarın üstüne geçerse alımları pas geçsin emir göndermesin. ben manuel istersem ilave yapayım.
    8. elde olan senetler % x primli duruma geçtiğinde eldeki o hisseyi satsın ve tekrar ilk başlangıç bakiyesi tutarı kadar % x alta emir göndersin.
    9. istersem % x ten fazla zarar eden hisselerin hepsini satsın ve yine istersem sattığı hisseleri yine % x aşağıya pasif olarak alışa yazsın.
    10. o anda elde olan tüm hisselerimi adet k/z % ve son fiyat olarak tablo ile göstersin. kalan kullanılabilir bakiyesini + toplam kar zararı + portföy büyüklüğünü tablo altına yazsın.
    11. pasifte bekleyen emirlerimi istiyorsam tablo olarak göstersin.
    12. gün içinde gerçekleşen emirlerimi istiyorsam tablo olarak göstersin.
    13. elde olan hisseleri robottan önce satışa yazmak istersem maliyet + istediğim % x kar ile pasif emir yazabilsin.
    14. emir gönderdiğinde hisse fiyat lot tutar mesaj ekranında anlık olarak detaylandırsın.
    15. robottan habersiz manuel al-sat yaparsam bu değişimi okusun kendini güncellesin.
    16. elde olan işlem yapmasını istemediğim mesela halka arz hisseleri vs vs tanımlayabileyim onlara robot müdahale etmesin. işlemleri manuel tamamen bana bıraksın.
    17. piyasa gevşemiyor veya hala kullanılabilecek miktarda sermaye var. robot boş duruyorsa sadece Liste ismini değiştireyim yeni verdiğim liste isminin değiştiğini görünce robot 2. level e atlasın.
    18. OtoTrend tablosunu açsın Tablo oluştursun > benim istediğim değerler ile 1-5-30-60-G ne istersem o periyot için düşen trendi yukarı kıran hisseler için çalışsın. Bulduğu hisseleri liste olarak dosyaya kaydetsin.
    19. benim istediğim sermaye tutarı ile bulduğu bu hisselere alım yaparak (1 dk da kontrol ) ederek listelesin ) listedeki hisseler eldeki hisseden farklı ise alsın % x üzeri kâr gördüğünde satarak scalp yapsın. aldığı hisse düşerse 7. madde kurallarını uygulasın.
    20. Scalp yaptığı hisseden kar ederek satarsa 8. maddeyi ve sonraki maddeleri uygulasın.

bu robot Yazabilir mi ?
    Bear_Bull
    @BearBull26

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    önceki forumda belki de burada idealde formül yazmak hayallerinle (yazılım becerinle) sınırlı demiştim.

forumda arayıp bulmak zor kuşlu sitede de demişim.

Bear_Bull
    @BearBull26

4. Arkadaşlar ideal'den hizmet aldığımızda istediğimiz basit bir algoritmayı hazır edip çalışır şekilde teslim ediyorlar mı acaba? Basit algoritmadan kastım hareketli ortalamanın kırmasıyla 2. mum kapanışında satış yap gibi.

Ben programın kendisinden pek anlamıyorum ama ücretli veya ücretsiz bu programın müşteri desteği yardımcı oluyorsa almayı düşünüyorum da.. Şimdiden cevap veren olursa teşekkür ederim.

5.  Alıntı Originally Posted by Burak Şahin Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ideal'den hizmet aldığımızda istediğimiz basit bir algoritmayı hazır edip çalışır şekilde teslim ediyorlar mı acaba? Basit algoritmadan kastım hareketli ortalamanın kırmasıyla 2. mum kapanışında satış yap gibi.

Ben programın kendisinden pek anlamıyorum ama ücretli veya ücretsiz bu programın müşteri desteği yardımcı oluyorsa almayı düşünüyorum da.. Şimdiden cevap veren olursa teşekkür ederim.
    İlk zamanlarda onlar da yazıyorlardı ama şu an çok rahat yaptırırsınız buraya yazın twittera yazın ilgilenen uğraşan arkadaşlar çok.

6. Arkadaşlar herhangi bir alım satım stratejisine örneğin alış fiyatının % 1 üzerinde ise SAT, satış fiyatının % 1 altında ise AL şeklinde bir şartı nasıl ekleyebiliriz?

7.  Alıntı Originally Posted by ahmetdamar Yazıyı Oku
    Arkadaşlar herhangi bir alım satım stratejisine örneğin alış fiyatının % 1 üzerinde ise SAT, satış fiyatının % 1 altında ise AL şeklinde bir şartı nasıl ekleyebiliriz?
    Arkadaşlar bu kadar ketum olmayın. Sizin için çok basit bir şeyi, eski mesajlara bakarak çok denedim olmuyor. En basit iki MA kesişimine eklenmiş olsun yazıverin lütfen.

8. merhaba aşağıdaki tradingview kodunu idealdataya uyarlayabilirmisiniz.

//@version=5
    indicator(title = "Bollinger Bands %B", shorttitle = "BB %B", format=format.price, precision=2, timeframe="", timeframe_gaps=true)
    length = input.int(20, minval=1)
    src = input(close, title="Source")
    mult = input.float(2.0, minval=0.001, maxval=50, title="StdDev")
    basis = ta.sma(src, length)
    dev = mult * ta.stdev(src, length)
    upper = basis + dev
    lower = basis - dev
    bbr = (src - lower)/(upper - lower)
    plot(bbr, "Bollinger Bands %B", color=#26A69A)
    band1 = hline(1, "Overbought", color=#787B86, linestyle=hline.style_dashed)
    hline(0.5, "Middle Band", color=color.new(#787B86, 50))
    band0 = hline(0, "Oversold", color=#787B86, linestyle=hline.style_dashed)
    fill(band1, band0, color=color.rgb(38, 166, 154, 90), title="Background")

Sayfa 569/593 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •