Sayfa 10/23 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Arama sonucu : 184 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Temelinde Sebepleriyle Artış beklenen Hisseler

1.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    s.a arkadaşlar krgyo

körfez gmyo nasıl kar büyümesi
    kÖRFEZİ BİLMEM ANCAK İŞGYO GÜZEL HİSSE ... VKGYO VARDI BİRDE BEĞENDİĞİM ANCAK FİNANS MERKEZİ PROJESİNİN RÖNESANS'A ÇOK AMA ÇOK YÜKSEK FİYATTAN VERİLMESİ MAHVETTİ ŞİRKETİ ... UZUN VADEDE BİR DAHA BELİ DOĞRULMAZ...
    İŞ BANKASI KURULUŞLARINDA OLMAZ BÖYLE ŞEYLER

Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    sn. Hisseci 44 öncelikle forumunuz hayırlı olsun. umarım sürekli ve başarılı analizlerle devam edersiniz.

Yakın zamanda açıklanan bilançolara göre 2016 de 18 milyon TL civarı kar elden (2015 de 12 milyon karı bulunmakta) ve bir

önceki 12 aylık bilançoya göre karını %50 artırmış 22 mart tarihinde yapılacak Genel Kurulda 4.61TL hisse başı

karpayı dağıtacak durumda bulunan BFREN hissesini karlılık ve fiyatının pahalılık yada ucuzluğu yönünden farklı bir gözle

değerlendirmenizi rica edebilir miyim. Bu hisse temel olarak çok mu pahalı? yada alıma uygun mudur?
    herkese merhabalar,

bosch fren üzerinde biraz çalıştım,

öncelikle küçük sermaye olması hissede olan fiyat hareketlerini sert olmasına ihtimal veriyor. aynı zamanda küçük sermaye ile beraber sermayenin 22 katı özkaynak varlığına ulaşmış olması da bedelsiz beklentisi oluşturuyor dolayısıyla yüksek f/k ve pd değerlerinden işlem görmesine olanak tanıyor .
    diğer taraftan mali yapısı güzel , alacakları borçlarını dengeliyor ,borçlarını fazlasıyla karşılayacak nakite sahip yani finansal açıdan şimdi yada gelecek zamanlarda bir problem yok .

sermayesine göre karlılıkda gayet güzel . özetle temel değerler üzerinde herhangi olumsuz bir şey yok ve bu değerleri sürdürmüş yinede sürdürecektir . orta uzun vadede gönül rahatlığı ile taşınabilir.

döviz de yine sermayesine oranla hatırı sayılacak kadar iyi fazla pozisyonu var bu da ilk çeyrekde kar hanesine etki edecektir.

ancak son çeyrekde karı yükselten esas faaliyetten ziyade diğer gelirler hanesindeki rakam olmuş 18 milyonluk karın 11 milyonu buradan sağlanmış ve önceki çeyreklerde neredeyse bu yok. dolayısıyla gelecek olan ilk çeyrekde esas faaliyet üzerinden kar açıklarsa yüksek olasılık son çeyrek karını göremeyebiliriz. son çeyreğe göre düşük gelecek olan kar hissede olumsuz karşılanabilir.

ayrıca dövizdeki ve ötv deki artışlar sebebiyle otomobil fiyatlarında %50 civarında artışa sebep oldu. araç fiyatları fazlaca arttı ve bu da alıcı tarafını epeyce zayıflattı. alıcıların bu fiyatları kanıksaması zaman alacak gibi , hal böyle olunca otomobil satışlarında epeyce bir düşüş olmuş , sektor çalışanlarıda bu düşüşü teyit ediyorlar. bundan dolayı gelecek sene bir süreliğine belkide bu ciro ve karlara ulaşamayabilir de ,

ucuz pahalı diyemem ama ben portföyümde taşımam. nitekim sermayesine oranla bu karlılıkda ve daha fazla oranla özkaynağa sahip daha düşük fiyattan işlem gören hisseler var piyasada . örneğin ttrak bosch gibi 7 kat kar ederken daha fazla oranda özkaynağa sahip ancak 80 li rakamlardan işlem görüyor. (bu arada ttrak için ucuz pahalı demedim sadece boscha göre ucuz dedim) ve fakat bu kadar kar edemediği halde ve bu denli bedelsiz potansiyeli olmadı halde neredeyse aynı fiyattan işlem gören otkarda mevcut .otkarda ki verilere bakarak boscha çok ucuz demek mümkün olduğu gibi yine ttrakda ki verilere bakarakda pahalı denilebilir . benim kişisel fikrim piyasa değerini vermiş zaten bu yapıyla 120-160 arası fiyat hareketleri normal . eğer hissenin kendine özel bilmediğim hikayesi beklentisi varsa başka tabii..

bu arada kendi yoğunluğumdan dolayı cevap veremediğim yazılar oluyor ,kusura bakmayın forumdaşlar
    diğer taraftan sanayi dışında yaptığım analizlerde çok gerçekci olamadığım için sanayi dışına zaten yorum yazamıyorum

herkese bol kazançlar...
    Son düzenleme : Hisseci44; 10-03-2017 saat: 09:20.
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
    sn. hisseci44, zaman ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. bahsettiğiniz hususları düşünüp değerlendireceğim.

4. Ufak Ufak Kardemird toplanır mı AKLIMDA DELİ SORULAR .....

5. Arkadaslar pinar sut ve adel dusünuyorum.Eger bikgilendirirseniz cok memnun kalirim.

6. listemi güncelliyorum, tborg, alctl, erbos, orge, kront, soda, egeen, kutpo, asels ve otkar ileriki günlerde temel analiz bilgilerimle paylaşımlarda bulunacağım, iyi tatiller.

7.  Alıntı Originally Posted by tunag Yazıyı Oku
    Bir ricam olacak
    Şirketlerin ;
    karşılaştırmalı esas faaliyet kar değişimleri
    karşılaştırmalı net kar değişimlerini
    excel dosyası olarak indirebileceğim ücretli veya ücretsiz siteler var mı?
    Bilgilendirmeler için şimdiden teşekkür ederim.

2016 /12 yıllık net kar toplamı ile 2015/12 yıllık net kar rakamı
    2016/12 yıllık net kar ile 2016 / 9 net kar rakamı
    2016 son çeyrek net kar ile 2015 son çeyrek net kar rakamı gibi

aynı şekilde esas faaliyet kar rakamları
    yardımcı olabilecek olan var mı

Sayfa 10/23 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz