Sayfa 11/23 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 184 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Temelinde Sebepleriyle Artış beklenen Hisseler

Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku
    herkese merhabalar,

bosch fren üzerinde biraz çalıştım,

öncelikle küçük sermaye olması hissede olan fiyat hareketlerini sert olmasına ihtimal veriyor. aynı zamanda küçük sermaye ile beraber sermayenin 22 katı özkaynak varlığına ulaşmış olması da bedelsiz beklentisi oluşturuyor dolayısıyla yüksek f/k ve pd değerlerinden işlem görmesine olanak tanıyor .
    diğer taraftan mali yapısı güzel , alacakları borçlarını dengeliyor ,borçlarını fazlasıyla karşılayacak nakite sahip yani finansal açıdan şimdi yada gelecek zamanlarda bir problem yok .

sermayesine göre karlılıkda gayet güzel . özetle temel değerler üzerinde herhangi olumsuz bir şey yok ve bu değerleri sürdürmüş yinede sürdürecektir . orta uzun vadede gönül rahatlığı ile taşınabilir.

döviz de yine sermayesine oranla hatırı sayılacak kadar iyi fazla pozisyonu var bu da ilk çeyrekde kar hanesine etki edecektir.

ancak son çeyrekde karı yükselten esas faaliyetten ziyade diğer gelirler hanesindeki rakam olmuş 18 milyonluk karın 11 milyonu buradan sağlanmış ve önceki çeyreklerde neredeyse bu yok. dolayısıyla gelecek olan ilk çeyrekde esas faaliyet üzerinden kar açıklarsa yüksek olasılık son çeyrek karını göremeyebiliriz. son çeyreğe göre düşük gelecek olan kar hissede olumsuz karşılanabilir.

ayrıca dövizdeki ve ötv deki artışlar sebebiyle otomobil fiyatlarında %50 civarında artışa sebep oldu. araç fiyatları fazlaca arttı ve bu da alıcı tarafını epeyce zayıflattı. alıcıların bu fiyatları kanıksaması zaman alacak gibi , hal böyle olunca otomobil satışlarında epeyce bir düşüş olmuş , sektor çalışanlarıda bu düşüşü teyit ediyorlar. bundan dolayı gelecek sene bir süreliğine belkide bu ciro ve karlara ulaşamayabilir de ,

ucuz pahalı diyemem ama ben portföyümde taşımam. nitekim sermayesine oranla bu karlılıkda ve daha fazla oranla özkaynağa sahip daha düşük fiyattan işlem gören hisseler var piyasada . örneğin ttrak bosch gibi 7 kat kar ederken daha fazla oranda özkaynağa sahip ancak 80 li rakamlardan işlem görüyor. (bu arada ttrak için ucuz pahalı demedim sadece boscha göre ucuz dedim) ve fakat bu kadar kar edemediği halde ve bu denli bedelsiz potansiyeli olmadı halde neredeyse aynı fiyattan işlem gören otkarda mevcut .otkarda ki verilere bakarak boscha çok ucuz demek mümkün olduğu gibi yine ttrakda ki verilere bakarakda pahalı denilebilir . benim kişisel fikrim piyasa değerini vermiş zaten bu yapıyla 120-160 arası fiyat hareketleri normal . eğer hissenin kendine özel bilmediğim hikayesi beklentisi varsa başka tabii..

bu arada kendi yoğunluğumdan dolayı cevap veremediğim yazılar oluyor ,kusura bakmayın forumdaşlar
    diğer taraftan sanayi dışında yaptığım analizlerde çok gerçekci olamadığım için sanayi dışına zaten yorum yazamıyorum

herkese bol kazançlar...
    Saygıdeğer hocam bfren üzerine yaptığınız bu çalışmanın aynısını son bilançosunda %71 brüt kar artışı sağlayan Marshall içinde yaparmısınız?

Alıntı Originally Posted by zaferbolelli Yazıyı Oku
    Merhba iskenderun demir celik ve denizli cam ile ilgileneniniz veya arastarma yapip bilgi sahibi olaniniz varmı ?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hocam ISDMR takip ediyorum göz ucuyla.
    Benim kanaatime göre fiyat olarak çok bir artışı olmayabilir orta uzun vadede. Hisse çok sığ bu nedenle de hisseyi yukarı taşıyacak ağalar kolay kolay girmiyor.

Ancak vereceği temettüler ile bir kaç yıl içinde maliyetini kurtarır gibi durumu var.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by tunag Yazıyı Oku
    yardımcı olabilecek olan var mı
    Fintables var 30 tl onun disinda borfin cok cok kapsamli biraz daha pahali
    Ağaç dikmek için en iyi zaman 20 yıl önceydi .Sonraki en iyi zaman ise şimdi (20.06.2014) Çin atasözü
    Birileri bugün gölgede oturuyorsa uzun zaman önce birileri ağaç diktiği içindir.(buffet) Zaman herşeyin anlamını değiştirir (ihtiyar balıkçı )

4.  Alıntı Originally Posted by ihtiyar balıkçı Yazıyı Oku
    Fintables var 30 tl onun disinda borfin cok cok kapsamli biraz daha pahali
    Ben uzun zaman borfin kullandım biraz pahalı ama her kuruşu sonuna kadar hakediyor ....

5.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Hocam ISDMR takip ediyorum göz ucuyla.
    Benim kanaatime göre fiyat olarak çok bir artışı olmayabilir orta uzun vadede. Hisse çok sığ bu nedenle de hisseyi yukarı taşıyacak ağalar kolay kolay girmiyor.

Ancak vereceği temettüler ile bir kaç yıl içinde maliyetini kurtarır gibi durumu var.

Orta ve uzun vadeded çok çok iyi yerlere gelecek diye düşünüyorum bende ...
    Bulunduğu pazar sebebi ile tahtadaki hacimler malesef böyle işcilerin elindeki malı toplamadan hisse yukarı gitmez ancak uzun vadede çok iyi bir kağıt....

Alıntı Originally Posted by investment Yazıyı Oku
    Orta ve uzun vadeded çok çok iyi yerlere gelecek diye düşünüyorum bende ...
    Bulunduğu pazar sebebi ile tahtadaki hacimler malesef böyle işcilerin elindeki malı toplamadan hisse yukarı gitmez ancak uzun vadede çok iyi bir kağıt....
    Hocam işçilerin elindeki kısmı toplasa bile hacim düşük. Bir Erdmr, kardmd olabilmesi için halka açıklığın artması lazım. Belki ikincil arz olursa bu olabilir.
    Öyle olursa Bist 100 e çok rahat girer...

7.  Alıntı Originally Posted by tunag Yazıyı Oku
    yardımcı olabilecek olan var mı
    Ben kendim kaptan alıp kendi exelimi olusuturuyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    YTD

8.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Hocam işçilerin elindeki kısmı toplasa bile hacim düşük. Bir Erdmr, kardmd olabilmesi için halka açıklığın artması lazım. Belki ikincil arz olursa bu olabilir.
    Öyle olursa Bist 100 e çok rahat girer...

Üstat emekçilerin elindekini toplamadan yapmazlar bu söylediklerinizi....

Sayfa 11/23 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •