Sayfa 17/23 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
Arama sonucu : 184 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Temelinde Sebepleriyle Artış beklenen Hisseler

1.  Alıntı Originally Posted by whale Yazıyı Oku
    20 Ekim itibariyle portföyün durumu aşağıdaki gibidir:

Alark 6.53 --> 7.45 (%14)
    Aksgy 3.14 --> 3.11 (-%1)
    Seykm 4.13 --> 5.25 (%27)
    Eplas 4.42 --> 5.15 (%17)

Bu hisselerden eşit ağırlıklı portföyün getirisi %14 olmuştur. Aynı dönemde Ise100 105.523'den 108.488'e gelerek %2.8 kazandırmıştır.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    7 Kasım itibariyle:
    Alark 7.45 --> 7.40 (-%1)
    Aksgy 3.14 --> 3.30 (%5, bu ortlama ile çıkış yapıldı)
    Seykm 5.25 --> 5.55 (%6, bu ortalama ile çıkış yapıldı)
    Eplas 5.15 --> 5.30 (%3)

Bu hisselerden eşit ağırlıklı portföyün getirisi yaklaşık %3 olmuştur. Aynı dönemde ise100 108.488'den 112.271'e gelerek %3.4 getirmiştir.

12 Mayısda oluşturulan 1. Portföyün 6 aylık toplam getirisi %62 olmuştur. Aynı dönemde Bist100 %18 kazandırmıştır.

7 Kasım itibariyle olşuturulan 2. Portföyde çıkan hisselerin yerine aşağıdaki hisseler eklenmiştir:
    Deva 4.86
    Selec 3.80
    Nthol 2.10

Yenilenen portföydeki 5 hisse için ağırlıklar aşağıdaki gibi düşünülebilir:
    Alark %50
    Eplas %15
    Deva %15
    Selec %10
    Nthol %10

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Alıntı Originally Posted by Hisseci 16 Yazıyı Oku
    hayırlı olsun sn HİSSECİ44 alkim var bence.

sodyum sülfat kapasite arttırım yatırımı bitti. ve potasyum sülfat için arge çalışması yapıyor bu yatırım onaylanırsa hissede karlılığa çok güzel katkısı olacak. ayrıca şirketin magnezyum oksit arge çalışması mevcut. ve eskişehirde krom madeni tesisi var henüz çalışmasada. ayrıca şirket dünyada 6. avrupada ilk 5 üretici durumunda. türkiyede rakibi yok. şirketin gelirleri avro giderleri tl cinsinden. ve borsada halka açık alkim alka şirketinin yüzde 80 oran ile sahibi.

bu hissede uzun vadeli yatırımcıyım. ve maliyetim kendime göre uygun. şuan biraz primli hisse onuda belirteyim.

kesinlikle ytd. şahsi düşünce ve beklentimdir.

selamlar/başarılar...

Herkese Merhabalar ,

Uzun zamandır yazamıyordum fakat öncelikle eski dostum Hisseci16 nın yazısını öne alarak bir deneme yapmak istedim.
    ALKİM de sevgili dostum bawer inde bilgisi ve emeği çok elbette
    Daha önce kısaca yazmıştı sn. hisseci16
    ben biraz daha ayrıntılı yazmaya çalışayım
    geçen yıl başına kadar 12- 16 aralığında gezen hisse yıl içerisinde 29 tl fiyat gördü .
    özellikle açıkladığı 6 aylık bilanço ile ilgi çekmişti fakat altı aylık bilançosunda vergi indirimi sebebiyle sıradışı bir artış yaşamıştı karlılıkta . doğal olarak 9 aylıkda standart karlılığına geri döndü , ve bu durum hisse fiyatını olumsuz etkiledi ve bence çokda makul seviyelere geri döndü

Temelinde hisse başına 9 aylıkda 2 lira kar olan hissede 12 aylık beklentim bitmiş olan yatırımlar sebebiyle daha yüksek .
    Bu yıl yanlış bilmiyorsam 30 milyon tl yi aşan yatırımılar yaptı , bunların bir kısmı yeni bitti bir kısmı devam ediyor , dolayısıyla son çeyrek ve özellikle 2018 cirosu ve karlılığı çok daha iyi gelebilir .

Devam eden yatırımların yanı sıra planlanan potasyum sülfat yatırımı var ki eğer gerçekleştirebilirlerse olağan üstü bir gelişme , potasyum sülfatın ülkemizdeki ve yakın bölgemizdeki tek üreticisi olacaklar, üstelik potasyum sülfat hem talebi yüksek hemde kar marjı yüksek bir ürün. gerçekleşmesi halinde alkime çook katkısı olacak.

Bunun yanı sıra alka kağıdın %80 nine sahip olan alkim, alka daki pozitif bilanço ve fiyat hareketlerinden henüz etkilenmemiş görünüyor.
    zaman zaman alkanın satışıda söz konusu olabiliyor ki alkanın piyasa değeri şun anda 220 milyon civarında olmasına rağmen ucuz olduğu ifade ediliyor ,üstelik ucuz olarak değerlendirilen bu piyasa değeri neredeyse alkimin piyasa değerinin yarısına denk geliyor . yani alka satılsa alkim bedavaya gelecek gibi

son genel kurulda hem alka nın satışı ile ilgili hemde taksim de sahip oldukları genel merkez binasının satışı ile ilgili yönetim kuruluna yetki verilmiş ki taksimdeki binanın fiyatı ne kadar olabilir bir fikrim olmamasına rağmen çok kıymetli olduğuna şüphem yok . Dolayısıyla gerek bina tarafında ve gerekse de alka ile ilgili satış planlaması ve niyetleri var ki gerçekleşmesi halinde fiyata katkısı fazlasıyla olacaktır

Özetle temelinde finansal problemi olmayan karlılığını ve cirosunu artıran ve büyüme iştahı fazla olan şirket yatırımları ile ortaklarını memnun ediyor , üstelik yatırım yaparken ortaklarına önemli oranlarda temettüye de devam ediyor .

Sonuç olarak büyüme isteği olan , hikayesi olan , temettüsü olan , sektöründe ülkemizde ve yakın coğrafyada bazı alanlarda tek ve lider ,sağlam mali tablolara sahip olan bana göre de ucuz kalmış kıymetli bir hisse

herkese bol kazançlar..
    Son düzenleme : Hisseci44; 24-11-2017 saat: 10:06.
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

https://hizliresim.com/2EpP1E]

Herkese merhabalar ,

PETUN

Sektör de para kazanmak oldukça zor olsa gerek ki , şirketlerin büyük kısmı zarar açıklamış. buna rağmen petun istikrarla kar etmeye devam ediyor üstelikde kazanmanın zor olduğu gıda da hisse başına en fazla kar etmeyi de başarmış , üzerinde 10 kat özkaynak varlığına ulaşmış olduğu halde fiyatlarına yansımamış.
    esasen tahtası sürekli sığ olan ve fiyat volalitesi yaşanmayan uyku da kalmış hisseyi günlük haftalık değerlendirmek , bilançolarını dönemsel karşılaştırmak yerine daha uzun periyorlarda bakmak daha doğru geliyor bana .
    evet mesela çeyreklerde olağan üstü artışlar gelmese de 2013 de 38 milyon kar ve 333 milyon özkaynak ile 2014 il çeyreğinde 10 lira üzerinde fiyatlar ile işlem görmüştü. aradan geçen 4 yıldan sonra kar 60 milyonu aşacakken 450 milyon özkaynak varlığına yaklaşmış iken fiyat 4 sene önceninde altında kalmış .

Diyelim ki geçen yıl 10 tl den işlem görüyordu ve yıllık karı 38 milyon idi, ancak bu sene kar 60 milyon üzerinde geldi fiyat ne olurdu acaba
    Çte yandan 4 yıl öncesine kadar 10 liralardan yüklü alım yapan yabancıların dolar karşısındaki kayıplarını düşününce telafi etmeleride kaçınılmaz olmalı

özetle 4 sne öncenin bilançosuna göre fiyatlanmış olan petun da artık yeni bilanço değerlerine göre bir fiyat güncellemesi yapılmalı piyasa tarafından bence ...

Gıda sektörünün en karlı şirketi olduğu halde en düşük fk ile işlem görmeye ne kadar devam edebilecek bakalım , ayrıca düzenli olarak fiyatına oranla yüksek temettü verimliliğide atlanmaması gereken bir ayrıntı bence

herkese bol kazançlar...

Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    .......
    hisseci44 arkadaşıma ve diğer arkadaşlarda bol kazançlar dilerim.
    Öncelikle herkese iyi seneler,
    Uzuuun yıllardır forum da iyi bir okur zaman zaman da yazar olmaya çalıştım. Burada okur yazar olmaktaki esas amaç var olan doğru bilgilerime yenilerini eklemek ve yine varsa yanlış bildiklerim onlarıda düzeltmek oldu. Çokda öğrendim fakat en çok tüm iyi niyetiyle ve bilgisiyle benimle aynı fikirde olmayan arkadaşlardan öğrendim. İyi niyetiyle neden farklı düşündüğünü anlatmak medenice eleştirerek neden hatalı düşündüğümü anlatan arkadaşlara da fazladan teşekkür ederim. ( sadece eleştirmek için yok bilgisiyle temelsizce ve usulsüzce cevap veren okur yazarları tenzih ederim.)
    Kazanıp kaybetmek tamamen nasip kısmet fakat öğrenmek, paylaşarak öğrenmek (bilmek kazanmak için yetmeyebilir..) öğrenirken zaman geçirmek güzel bir duygu.
    Bu mana da öğrenerek ve eğlenerek geçirdiğim uzun yıllarda biriktirdiğim sn. Bawer, foton, cefaks gibi kıymetli dostlara katkılarından ve tüm paylaşımlarından dolayı teşekkür ederek,
    Tüm forum okurlarına sağlıklı, huzurlu ve bereketli seneler dilerim...

Herkese bol kazançlar...

güzel başlık. canlı tutulmalı

Herkese merhabalar
    eski bir çalışma
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...33#post1293433
     Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku
    Herkese merhabalar

Temeli oranları oldukça sağlam olan petun da 9 aylık kar rakamı da oldukça güzel geldi .
    Hisse başına 1 tl yi aşan kar rakamı ile ucuz kalan hisse , bist in geri çekilmesinden etkilenerek kısa vadeli destek de görünüyor .
    bist in toparlanması ile kanal direncine yönelebilir ..

haftalık grafik de ise orta uzun vadeli hedefler hissenin teknikde ne kadar ucuz kaldığını gösteriyor bence

herkese bol kazançlar...
    bu da yenisi
    olmaz olmaz da ya tutarsa

herkese bol kazançlar

7. Topik hayirli olsun ustat...

8. Ege profil bütün yatırımları bitti 2-3 yıl içinde hedef fiyat 3 haneli rakamlar inceleyin derim,benden bu kadar...

Sayfa 17/23 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •