Sayfa 2/23 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 184 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Temelinde Sebepleriyle Artış beklenen Hisseler

1. Yeni forum ve topik hayırlı olsun.
    Dost dediğin düştüğünde yanında olan değil,kalkman için el uzatandır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

2. Sn.Hisseci44,
    Erbos da hatırladığım kadarıyla, imtiyazlı hisse sahipliği ve bunun imtiyazlı hisse sahiplerine getirdiği ayrıcalıklar vardı (bu nedenle bedelsiz bekletisinde belirsizlik vs yarattığı). Yanılıyor da olabilirim, siz izlediğiniz için daha iyi bilirsiniz.
    Bol kazançlar, sağlıcakla.

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.

Yeni forum ve topic hayırlı olsun

4. Hayırlı olsun, temel analizci olarak topiği takip ediyor olacağım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Sn. Hisseci44,

Açtığınız "Temelinde Sebepleriyle Artış beklenen Hisseler" başlığının hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını dilerim.
    https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

iyi dilekler de bulunan tüm forumdaşlara teşekkürler.

temel analiz herşey değildir fakat çok çok önemlidir. kısa vadede para kazanmak herkese nasip olmaz dolayısıyla bizler ky olarak orta uzun vade yatırım tercihlerinde bulunmalıyız . borsada tek değil fakat esas olan temel analiz kanımca . hal böyle olunca temel analiz ile hisse seçimi yapmayı doğru buluyorum nitekim orta uzun vade de üzmüyor yatımcısını.

Temeli güçlü hisse seçiminde 2 türlü hisse bulunduğuna inanıyorum.
    bunlardan birincisi temeli sağlam yani özkaynakları güçlü, karlılığı fazla ve daha önemlisi sürekli ve istikrarlı olan ,finansal yapısı sağlam yani borç yükü altında ezilmeyen hisseler . nitekim her malın gerçek ekonomide bir değeri vardır , dolayısıyla bu tür hisselerde yaptığınız değerlemenin altında bir fiyat ile karşılaşıyorsanız doğru hissedesiniz derim. elbette hissede özkaynak , karlılık , alacak borç dengesi, ve özellikle ciro ile beraber daha değerli olan büyüme potansiyelini göz ardı etmeden seçim yapmak lazım. bu tür hisseleri piyasada bulabilmek için çok uzman olmaya da gerek yok doğrusu. ben gibi bir miktar bilgiye sahip olan herkes pd ,fk vb. oranlara bakarak bu hisseleri bulabilir .
    fakat temel değerlerine göre bir hissenin ucuz olması yarın yükselişe geçeceği, kısa vade de değerine ulaşacağı anlamına gelmiyor ne yazık ki . bu tür hisselerde bazılarımız senelerce beklerken bazılarımız aynı hissede kısa vade de hareketi yakalıyor . bunda da bana sorarsanız temeli sağlam hisselerde teknik analiz bilenler doğru zamanı yakalıyorlar.
    Dolayısyla temelinde ucuz olan hisseyi tekniği ile destekleyen bir zamanda aldıysanız kısa vade de para kazanabiliyorsunuz aksi halde orta uzun vade de değerine ulaşıyor .Fakat mutlaka ulaşıyor temel para kaybettirmez.

ikinci hisse türü ise yakalamAsı zor olan tür . Bunun için piyasayı iyi okumak, gelecek ekonomik verileri ve pazarı iyi tanımak lazım . Bugün temel olarak sağlam olan hisselerin yarın herhangi bir sebep ile cirosunu karını özkaynağını misli ile artırabileceğini öngörüp an itibari ile değerinde bile olsa hissede pozisyon alanlar gerçek borsacılar bana göre .

işte bu amaçla açmış oldum bu topiği, hem bilgi paylaşımı ,temel analizde farkında olmadığımız bilgileri paylaşarak bilgimiz artırmak, hemde her arkadaşın takibinde olan hisse ile ilgili temel beklentileri ve değerlemeleri paylaşması neticesinde gözden kaçırdığımız farkında olmadığımız hisseler ile tanışmak maksadım.

Ben elimden geldiğince fırsat bulduğumca hem seçtiğim hemde sorulan hisseler üzerinde çalışıp paylaşımlar yapmaya çalışacağım, ancak takdir edersiniz ki çok fazla hisse var tek başımıza takip etmemiz mümkün değil. bu kapsamda temel analizde usta olan her kalemden topic adına destek isterim .
    nitekim daha ilk günde sn. hisseci 16 vesilesi ile alkim takip listeme girdi bile . teşekkür ederim kendisine .

yakın zamanda petun ve derimod ile ilgili bir çalışma paylaşmak istiyorum . umarım hafta sonu halledebilirim .

herkesin katkısı ile hem maddi hem manevi bol kazaçlı bir topic olur umarım.

herkese bol kazançlar
    Son düzenleme : Hisseci44; 21-02-2017 saat: 17:40.
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

7. Hayırlı olsun. Yazınızı baştan sona okudum. Bu topiğin faydalı olacağına inanıyorum. Takip edeceğim. Herkese bol kazançlar dilerim. İyi akşamlar..

8. Hayırlı olsun yeni topiğiniz, umarım güzel ve bol kazançlı günlere vesile olur bu topic.

Sayfa 2/23 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •