Sayfa 22/23 İlkİlk ... 1220212223 SonSon
Arama sonucu : 184 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Temelinde Sebepleriyle Artış beklenen Hisseler

1. Konfrut ile ilgili koca bir paragraf okudum ama firmanın ne pazarladığını anlamadım sn swing.
    Bu bahsettiğiniz girdi nedir?

2.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Konfrut ile ilgili koca bir paragraf okudum ama firmanın ne pazarladığını anlamadım sn swing.
    Bu bahsettiğiniz girdi nedir?
    Merhaba,
    Konfrut Denizli'de meyve ve sebze girdileri ile püre ve konsantre üretiyor. Konfrut AG isimli şirket ise çiftçiler ile anlaşarak sözleşmeli (örneğin geçen sene organik çilek ektirmişler) tarım, depolama, taşıma, ticaret ve tarım digital uygulamaları ile verimliliği artırma üzerine çalışıyor.

3. 7.5 milyar kârı ile Gözde bu seviyelerde kalmaz

Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    7.5 milyar kârı ile Gözde bu seviyelerde kalmaz
    GOZDE NİN karının ne kadar makyaj ne kadarı gerçek araştırdınız mı?

GOZDE nin karının ne kadarı PENTA nın borsadaki değer artışından geliyor?
    PENTA nın piyasa Değeri bir yılda 1,5 miyardan 15 milyara çıkmasının kaynağı nedir.
    Penta PD/DD 19.9 , 3.8 Milyar ciro 9 Aylık faaliyet karı 147,9 milyon
    15 Milyar piyasa değerine ulaşmış? MİGROS un toplam piyasa değeri 8 Milyar olduğunu dikkatinize sunuyorum
    PENTA Yı neredeyse Migrosun 2 katı düzeye çıkaran beklenti nedir merak ettim
    Neyi kaçırıyorum?

Ben GOZDE veya PENTA daha yükselmez diye asla iddia etmem.
    PENTA nın piyasa değeri 1 yılda 1,5 milyardan 10 kat artarak 15 katına nasıl çıktıysa başka hisseler de çıkabilir. Burası borsa.
    Size bol kazançlar

5. Sn. Playmaker,

Gözde'den Penta tamamen çıkmış olsa. Yani penta diye bir ortaklığı olmamış olsa. Ondan gelen karı da düşsek.

Hala gözde ucuz derim! Penta nasıl anormal değerli görünüyor ise bana göre sokm da aşırı iskontolu mesela.

Özetle farklı bakış açıları mümkün. Buradan kimseye de al sat demem benim maliyetim 5 lerde ama satmadım tutuyorum.
     Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    GOZDE NİN karının ne kadar makyaj ne kadarı gerçek araştırdınız mı?

GOZDE nin karının ne kadarı PENTA nın borsadaki değer artışından geliyor?
    PENTA nın piyasa Değeri bir yılda 1,5 miyardan 15 milyara çıkmasının kaynağı nedir.
    Penta PD/DD 19.9 , 3.8 Milyar ciro 9 Aylık faaliyet karı 147,9 milyon
    15 Milyar piyasa değerine ulaşmış? MİGROS un toplam piyasa değeri 8 Milyar olduğunu dikkatinize sunuyorum
    PENTA Yı neredeyse Migrosun 2 katı düzeye çıkaran beklenti nedir merak ettim
    Neyi kaçırıyorum?

Ben GOZDE veya PENTA daha yükselmez diye asla iddia etmem.
    PENTA nın piyasa değeri 1 yılda 1,5 milyardan 10 kat artarak 15 katına nasıl çıktıysa başka hisseler de çıkabilir. Burası borsa.
    Size bol kazançlar

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sn. Playmaker,

Gözde'den Penta tamamen çıkmış olsa. Yani penta diye bir ortaklığı olmamış olsa. Ondan gelen karı da düşsek.

Hala gözde ucuz derim! Penta nasıl anormal değerli görünüyor ise bana göre sokm da aşırı iskontolu mesela.

Özetle farklı bakış açıları mümkün. Buradan kimseye de al sat demem benim maliyetim 5 lerde ama satmadım tutuyorum.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Benzer durum VERUS VERTU PAMEL arasında da var.
    VERTU da GOZDE gibi Girişim Sermaye Yatırım Ortaklığı ve PAMEL de borsada aşırı değerlenmiş görünen bir şirket. Ve bu değerlenme VERTU ve VERUS da aşırı kar olarak yansımış.

Girişim Sermaye şirketleri olmaları ve bu benzer durum bana tuhaf geldi.
    İnandırıcı gelmedi yani.

Bazen yatırımcılarına denk gelince sosyal medyada soruyorum ama cevap vermekten kaçınıyorlar.
    Gerçekten belki benim atladığım bir durum vardır diye soruyorum.
    Fakat ben sorunca twitini silen gördüm. Kendisinin 100 binden fazla takipçisi var ve 9 larda hisseyi blok olarak yüklü aldığını falan yazıyordu. Bu da bana tuhaf geldi
    Bir bildiği mi var yoksa milleti mallandırmaya mı çalışıyordu karar veremedim.
    Cevap vermeyince şüphelenmedim desem yeridir.

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Benzer durum VERUS VERTU PAMEL arasında da var.
    VERTU da GOZDE gibi Girişim Sermaye Yatırım Ortaklığı ve PAMEL de borsada aşırı değerlenmiş görünen bir şirket. Ve bu değerlenme VERTU ve VERUS da aşırı kar olarak yansımış.

Girişim Sermaye şirketleri olmaları ve bu benzer durum bana tuhaf geldi.
    İnandırıcı gelmedi yani.

Bazen yatırımcılarına denk gelince sosyal medyada soruyorum ama cevap vermekten kaçınıyorlar.
    Gerçekten belki benim atladığım bir durum vardır diye soruyorum.
    Fakat ben sorunca twitini silen gördüm. Kendisinin 100 binden fazla takipçisi var ve 9 larda hisseyi blok olarak yüklü aldığını falan yazıyordu. Bu da bana tuhaf geldi
    Bir bildiği mi var yoksa milleti mallandırmaya mı çalışıyordu karar veremedim.
    Cevap vermeyince şüphelenmedim desem yeridir.
    Olabilir. Hisse.net bile mal kitlemeye çalışan art niyetli adam dolu. O bile olmasa herkes pozisyonuna göre konuşur. Mesela konfrut 1 liralara aldık, 10 liraya sattık, yazmıyoruz ucuz pahalı demiyoruz ama şunu diyebilirim ki gerçekten düzgün bir şirket, Alman şirketi, adamların dini farklı ama ahlakı gerçekten olması gereken Müslüman ahlakı.

Oysa müslüman kimliği ile öne çıkarn bir patronu var mesela Gözde'nin.

Ne üzücü değil mi? İnsan kahroluyor.

8. Ülker'in şirketleri düşük çarpanla fiyatlanmaya mahkum. Ülkerdeki bilancodaki oyunlar kör göze parmak resmen

Sayfa 22/23 İlkİlk ... 1220212223 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •