Sayfa 1/23 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 184 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Temelinde Sebepleriyle Artış beklenen Hisseler

Temelinde Sebepleriyle Artış beklenen Hisseler

bu başlık altında temel analiz yapan ustaların var olan iyi bilançoları değerlendirmeleri ve paylaşmaları,
    daha da değerlisi bilançosunda (kar ve özkaynak varlığında ) sıradışı bir artış öngörülüyor ise sebepleri ile paylaşmalarını umuyorum,

faydalı paylaşımlar yapılacağını umarak

herkese bol kazançlar
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

2. Hayirli olsun insallah takipcilerin bilgi birikimlerini gelistirdikleri ogrendikleri güzel bir topik olacagini ümit ediyorum ...ALLAH utandirmasin sn hisseci44

yaşlanarak degil yaşayarak tecrübe kazanır insan...

öncelikle yıllardır takip ettiğim ve kapanan forumda yazılarımın neredeyse yarısını yazmış olduğum erbosan hakkında ben yazayım,

erbosan geçmişinden bu yana daima güzel bilançolar açıklayan bir şirket iken son çeyrekde olağanüstü bir kar açıkladı.

5 milyon sermaye ile 2014 yıllık karı 23.500.000 ve 2015 yıllık karı 17.500.000 iken bu yıl son çeyrekde 16 milyon yıllık toplamda ise 36 milyon kar açıklamış durumda .

bu kar artışını yakalamış olması güzel fakat değerli olan sürdürüp sürdüremeyeceği.

2016 yılında dünya piyasalarında emtia fiyatlarının zirvelerine taşınmış olöası yanı sıra ülkemizde de döviz tarafında yükseliş yaşanması iç piyasalarda da erbosan ın çalıştığı hammadde ürünlerde yüksek fiyatlar oluşturdu ve erbosan ın 90 milyonluk çeyreklik ciroya ulaşmasını sağladı.
    döviz tarafında yıllık bilançonun 3,50 den kapatıldığı ve bundan sonra doların 3,50 altına düşme olasılığının zor olduğu düşünülerse bu ciroları devam ettirmesi sürpriz olmaz. dolayısıyla çeyrekde 90 ile 100 arasında yıllıkda 400 milyon ciroya ulaşabilir . Daha önceki bilançolardan bildiğim üzere esas faaliyetinde yaklaşık %10 kar marjı ile çalıştığını varsayarak esas faaliyetinden 40 milyon kara ulaşabileceğini düşünüyorum.

ayrıca yıllardır finans konusunda başarılı bir yönetimleri var . son çeyrekde döviz hareketinden faydalanarak 6 milyon finans karı ve yıllıkda toplam 10 milyonluk finans karı yazdığı görülüyor . 9 aylıkda döviz fazlasını 10 milyon tl olarak belirtmişlerdi
    şimdi yıllıkda 40 milyon tl kadar döviz fazlası bulunduğunu bilerek ve dolarda 3.50 yılbaşı fiyatından sonra 3,90 ları gördüğünü düşünerek yine çeyrekte 5 milyon civarı kar yazabileceğini düşünüyorum.dolayısıyla çeyrek de15 milyon üzeri tekrar kar göreceğimizi yıllıkda ise esas faaliyet ve finans karı ile 40-50 civarı karlar görülebileceğini düşünüyorum.

finansal yapısının sağlam olması kasasında nakitin bol olması ve diğer taraftan borç yükünün az olması erbosun elini güçlendiriyor . tl nin değer kaybetmesi ise cironun yarısından fazlasını ihracattan sağlayan erbosun ihracat miktarını artıracağınıda düşündürüyor dolayısyla 5milyon sermayesi ile eskisinden çok daha güzel bilanço açıklamış olan erbosun bu bilançolarını sürdürebileceği kanaatideyim

ben erbos takipcisi olarak paylaşımda bulundum ,temel analizde ustat olan kalemlerinde taşısdıkları veya tanıdıkları hisseler hakkında paylaşımda bulunmalarını temenni ediyorum ...

herkese bol kazançlar.

teşekkürler sn. winwin umarım yazanı ve faydal***** bol olur,

birçok hissenin de temelinde önemli değişimler olurken bizler sadece takipcisi olduğumuz hisseleri fark edebiliyoruz . arkadaşların fark ettikleri bilgileri bizlerle paylaşması umuduyla başlattım ,
    ya da bilanço öncesinde kişilerin kendi tecrübeleriyle fark ettikleri gelişemeleri erken paylaşmaları ve forumdaşlara fayda sağlaması umuduyla,

herkese bol kazançlar
    Son düzenleme : Hisseci44; 19-02-2017 saat: 21:36.

5. Hayırlı olsun..

6. hayırlı olsun sn HİSSECİ44 alkim var bence.

sodyum sülfat kapasite arttırım yatırımı bitti. ve potasyum sülfat için arge çalışması yapıyor bu yatırım onaylanırsa hissede karlılığa çok güzel katkısı olacak. ayrıca şirketin magnezyum oksit arge çalışması mevcut. ve eskişehirde krom madeni tesisi var henüz çalışmasada. ayrıca şirket dünyada 6. avrupada ilk 5 üretici durumunda. türkiyede rakibi yok. şirketin gelirleri avro giderleri tl cinsinden. ve borsada halka açık alkim alka şirketinin yüzde 80 oran ile sahibi.

bu hissede uzun vadeli yatırımcıyım. ve maliyetim kendime göre uygun. şuan biraz primli hisse onuda belirteyim.

kesinlikle ytd. şahsi düşünce ve beklentimdir.

selamlar/başarılar...

7. Öncelikle hayırlı olsun. Oldukça faydalı bir konu olacak gibi şimdiden.

Alıntı Originally Posted by Hisseci 16 Yazıyı Oku
    hayırlı olsun sn HİSSECİ44 alkim var bence.

sodyum sülfat kapasite arttırım yatırımı bitti. ve potasyum sülfat için arge çalışması yapıyor bu yatırım onaylanırsa hissede karlılığa çok güzel katkısı olacak. ayrıca şirketin magnezyum oksit arge çalışması mevcut. ve eskişehirde krom madeni tesisi var henüz çalışmasada. ayrıca şirket dünyada 6. avrupada ilk 5 üretici durumunda. türkiyede rakibi yok. şirketin gelirleri avro giderleri tl cinsinden. ve borsada halka açık alkim alka şirketinin yüzde 80 oran ile sahibi.

bu hissede uzun vadeli yatırımcıyım. ve maliyetim kendime göre uygun. şuan biraz primli hisse onuda belirteyim.

kesinlikle ytd. şahsi düşünce ve beklentimdir.

selamlar/başarılar...
    İyi dilekleriniz için teşekkürler ve paylaşımınız için emeğinize sağlık.
    Alkim de ki gelişmelerden haberdar etmeniz ve varsa yenihisseler ile sayfaya desteğe devam etmeniz temennisiyle bol kazançlar herkese

Sayfa 1/23 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •