Sayfa 222/305 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272 ... SonSon
Arama sonucu : 2434 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: CRDFA - Creditwest Faktoring

1.  Alıntı Originally Posted by gandalf967 Yazıyı Oku
    Temettü ye izin verilmeyebilir diye düşünüyorum. Durup dururken bu temettünün gündeme gelmesinin nedeni büyük ihtimalle ana ortağın nakite ihtiyacı olmasından. Ana ortak dışarıdan kredi almak yerine CRDFA daki birikmiş parayı, bir anlamda sermayeyi kendine almak istiyor.

Öte yandan şu anda gündemde olan torba yasanın bir maddesi factoring şirketlerinin ortaklarına ödünç para vermesine izin veriyor.

Eğer ilk teorim doğruysa ve kanun uygulamaya girerse ana ortak temettü vermeden o parayı kullanabiliyor olacak.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Günaydın arkadaşlar
    Peki ortak para istiyor diyelim ihtiyacı var ve böyle bir kanun var ozaman neden temettü için basvursun yazdığınız senaryoda çelişkiler mevcut
    Ayrıca şirket ilk defa temettu vermiyor düzenli olarak her yıl hemde büyük oranda temettu dağıtan karını ortaklsri ile sürekli paylaşan bir şirket
    Burda sorun varsa eğer o sorun temettü değil bu performansın hisse fiyatına yansımıyor olması
    Slm ve saygı ile

kazanmak için takip

2.  Alıntı Originally Posted by borsaci74 Yazıyı Oku
    Günaydın arkadaşlar
    Peki ortak para istiyor diyelim ihtiyacı var ve böyle bir kanun var ozaman neden temettü için basvursun yazdığınız senaryoda çelişkiler mevcut
    Ayrıca şirket ilk defa temettu vermiyor düzenli olarak her yıl hemde büyük oranda temettu dağıtan karını ortaklsri ile sürekli paylaşan bir şirket
    Burda sorun varsa eğer o sorun temettü değil bu performansın hisse fiyatına yansımıyor olması
    Slm ve saygı ile

kazanmak için takip
    Kanun henüz yok ortada, TBMM ye 30 Kasım da sunuldu.

3.  Alıntı Originally Posted by gandalf967 Yazıyı Oku
    Kanun henüz yok ortada, TBMM ye 30 Kasım da sunuldu.

Kanun var yada yok bu çok önemli değil temettü dağıtmayi gelenek haline getirmiş bir şirketin bu tür oyunlara gireceğini ben hiç sanmıyorum şimdiye kadar böyle yollara asla başvurmadi ne demiş atalarımız ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz
    Slm ve saygı ile

kazanmak için takip

4.  Alıntı Originally Posted by borsaci74 Yazıyı Oku
    Kanun var yada yok bu çok önemli değil temettü dağıtmayi gelenek haline getirmiş bir şirketin bu tür oyunlara gireceğini ben hiç sanmıyorum şimdiye kadar böyle yollara asla başvurmadi ne demiş atalarımız ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz
    Slm ve saygı ile

kazanmak için takip
    Peki sizce neden bu yıl normal temettü dışında bu ekstra temettü yu dağıtma kararı aldı?

Şirketteki nakiti temettü olarak dagittiginda operasyonel nakit ihtiyacını nasıl karşılayacak?

5.  Alıntı Originally Posted by gandalf967 Yazıyı Oku
    Peki sizce neden bu yıl normal temettü dışında bu ekstra temettü yu dağıtma kararı aldı?

Şirketteki nakiti temettü olarak dagittiginda operasyonel nakit ihtiyacını nasıl karşılayacak?

Bakın bunu şirket zaten her yıl düzenli olarak yapıyor yeni birşey değil bu şirketin %38 tek seferde verdigide oldu
    Durun size yıllardır gelenek haline getirdiği temettü verme alışkanlığı ile ilgili bir görsel atayım

İlla altında birsey ariycaksak şunu düşünebiliriz malın çoğu onlarda ve zaten temettünun çoğunda kendileri alicak
    Yani cep too cep

kazanmak için takip

6. kazanmak için takip

7. ben onu bunu bilmem alnus bir ayda 2 milyondan fazla mal cekti 3 ayda 2.9 milyonu gecti geçen fakat satamadı malı elinde patladı şimdi günlük 50 -100 bin neyse cıkmaya satmaya calışır bu alnusa güven olmaz cogu yerde dünyanın malını zarar verdini bilirim oyak kaldırıp satmaya calıştı bugun oda kaldıramadı küllüyen zararına verdi geçen hafta ata aldı 160 bin satamadı 145 lerden aldıgı malı geldi 1.30 sattı dün temettü dagıtılacagı zaman haberden faydalanıp cıkacaktır alnus tüm malı ona göre gardınızı alın ytd

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. 1 teleye gelince temeddü geliriyle alıcı cıkar emeklilik fonları da alımyapar fiyat cazip olunca

Sayfa 222/305 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •