Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 72 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Bilgisayarımdaki Sorunlar

1.  Alıntı Originally Posted by HMİNALAY Yazıyı Oku
    Merhabalar

Bilgisayarımda harddisk değiştirme uyarısından sonra değişim gerçekleştirdim...

harddisk değişiminden sonra Wifi sürekli kopuyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? ( değişim yapan yer ile tel ile görüştüm böyle bir sorun olmaması gerekir diye cevap verdi ve getir bakalım dediler.. Zaman bulursam yarın götürecem ama buraya da bir sorayım dedim...

cevaplar için şimdiden teşekkürler...
    harddisk değişimi ile wifi kopmasının ilgisi yok, ancak windows yeniden kurulduğundan mevcut wifi driver'ları güncel
    kalmamış olabilir. Eğer windows bunu bulduysa, güncel olmayan bir durumda kalmıştır.
    Üreticisinin sitesinden bunu indirip kurmanız gerekiyor.

Arkasından wifi'nin ayarlarını sıfırlayıp, yeniden kurmanızı öneririm.
    Bu arada kopma devam ediyorsa; modem'e uzaklık kontrol edilebilir.

Ayrıca masaüstü bir bilgisayara usb arabirimi ile bir wifi kart bağlıyorsanız, usb sürücülerinin de yüklenmesinde
    yarar var. Belki sistemde usb sürücüleri de eski halde kalmıştır.

Yukarıdaki detayları denersiniz, eğer kart usb ise başka bir bilgisayar üzerinden de denersiniz.

Eğer notebook ise genellikle bluetooth ile wifi ortak çalışır, bluetooth'un da güncellemesini yapmanız iyi olur...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR_İZMİR
    Gönderi
    2,922
     Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    Sn.Pinky, sizinle zaten haberleşiyoruz, belirttiğiniz gibi güzel bir projede görevliyim. Cezayir'in Setif şehrindeyim.
    Şehrin büyük bir bölümünü kapsayan tramway projesi devam ediyor. Henüz bitişine vakit var. Tabii bütün şehrin
    her yerini kazdığımız ve yeniden altyapısını yaptığımız için çok uğraştırıyor. Özellikle böyle altyapısı gelişmemiş
    şehirlerde sürekli kazı yaptığınız da sürprizlerle de karşılaşıyorsunuz.

Şehirden zaman zaman fotoğraf çekiyorum. Libya'da fotoğraf konusunda çok sıkıntı çekmiştim, hapis cezası alanlar bile
    olmuştu. Bu sebeple arapça konuşulan toplumlar da çok dikkat ediyorum. Olabildiğince şirket logolarının olduğu araç,
    kıyafet vs ile fotoğraf çekiyorum. Bu şekilde fazla bir şey demiyorlar.

Cezayir büyük bir yer ama sıkıntıları da yok değil. Lens içeren, DSLR sınıfındaki fotoğraf makinalarına adamların alerjisi var.
    Havalanında el koymaya bayılıyorlar. Bu yüzden fotoğraf makinelerini Türkiye'de bıraktım. Cep telefonu ile idare ediyorum.

Bir bölüm açarak Cezayir Setif ile ilgili ufak bilgiler ve fotoğraflar paylaşacağım...
    YM çok iyi bir firmadır. İzmir de çalışmıştım. süperdir.

3.  Alıntı Originally Posted by CÜNEYT Yazıyı Oku
    YM çok iyi bir firmadır. İzmir de çalışmıştım. süperdir.
    YM iyi ama yurtdışında biraz durum farklı, özellikle şirket yönetimi yerine proje yönetimi kararlarda baskın olduğundan,
    Türkiye'deki aynı firmanın kalitesi burada hissedilmiyor. Tabii çok detaya girmek istemiyorum ama yurtdışı daha zor ve uzun
    çalışma şartları bunaltıyor. Sürekli kamp, ofis, saha üçgeninde hayatlar geçiyor. Türkiye'deki gibi akşam evinize gitmek
    gibi durumlar burada hiç bir zaman olamıyor, haftasonu tatili de çok kısıtlı, 1 ay içerisinde sadece 2 gün dinlenebiliyoruz.
    Konu derin ve uzun ama Türkiye'de YM'de iş fırsatı yakalarsanız bunu kaçırmayın...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,127
     Alıntı Originally Posted by HMİNALAY Yazıyı Oku
    Merhabalar

Bilgisayarımda harddisk değiştirme uyarısından sonra değişim gerçekleştirdim...

harddisk değişiminden sonra Wifi sürekli kopuyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? ( değişim yapan yer ile tel ile görüştüm böyle bir sorun olmaması gerekir diye cevap verdi ve getir bakalım dediler.. Zaman bulursam yarın götürecem ama buraya da bir sorayım dedim...

cevaplar için şimdiden teşekkürler...
    Araçlardan denetim yaptınızmı...belki programın yüklü değildir,draverini bulun yükleyin,modemin çıkışlarını kontrol edin,müşteri hizmetlerini arayıp sıfırlayın...CCleaner bu programı deneyerek şişen bilgisayarın yükünü hafifletin,yanlız dikkat edin bazı dosyalarınıza dikkat edin,çoğu bilgisayar şişer alan boşaltmadığından yavaşlar ve format atar,atılmadan önce bu programı devreye sokun...eğer tamir işine kafanız yatıyorsa bazen harddiskler takılır,içini çok itinalı olarak açarak iğneyi konrol edebilirsiniz,bazen takılma yapar,ben çoğu kişinin harddiskini tamir ettim,yanlız bu çok hassas bir iştir,ortamda hiç toz olmayacak,çıkardıınız parçaları numaralayın...eğer bir sonuca ulaşamazsanız format son çaredir,kolay gelsin.

5.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    ...eğer tamir işine kafanız yatıyorsa bazen harddiskler takılır,içini çok itinalı olarak açarak iğneyi konrol edebilirsiniz,bazen takılma yapar,ben çoğu kişinin harddiskini tamir ettim...
    aslında wifi kopmaları ile bunun bir ilgisi yok ama madem belirtmişsiniz, harddisk tamiri ile ufak ayrıntıları bilgisayar kullanıcılarına anlatayım.
    hiç bir kullanıcıya harddisk tamiri yapmak gibi bir şey önermiyorum. Bu çok özel ve çok bilgi gerektiren bir konudur.
    Hepsi bir yana bunun sökümü aşamasında laboratuvar ortamı gibi aşırı tozsuz, özel ekipmanlar gerektirir. Hiç önermiyorum, denemeyin bile.

Wifi için aslında çok ucuz fiyatlarda olduğundan usb'den çalışan bir adaptör alınabilir. Biraz el aletleri çantası gibi her kullanıcıda ekstra
    bir kart olmasında yarar var. Ben konuyu abattığım için yanımda 5 tane usb wifi kart ile dolaşıyorum, yeri geldiğinde çok işime yarıyor.

Sürücü sıkıntısı olduğuna eminim, donanımsal bir arıza olmadığı sürece konu kısa sürede çözülecektir.

Yine her kullanıcı için linux'un ubuntu vs bir işletim sistemini usb'ye (4 GB'lık bir usb bellek iş görür) tanıtmasını ve
    live versiyon olarak sadece bu tip işlemde sisteminden çalıştırmasını da önerebilirim. En azından sorunun windows kaynaklı mı,
    yoksa donanımsal olduğu da belli olur. Zaten linux'da da sorun devam ediyorsa, kart değişimi söz konusu olacaktır.

6. harddisk değişiminden sonra burada bahsedildiği gibi driver sürücü nedeniyle internet zaman zaman kopuyordu. Şuan Driver yeniden yüklendi. 2 gündür internet kopmuyor...

Burada ilgi gösterip verilen cevaplara tekrar teşekkürler..
    HERKES KENDİ HÜR İRADESİYLE YATIRIM YAPMALIDIR. KİMSEDEN ETKİLENMEMELİDİR. YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ OLARAK KESİNLİKLE KULLANILAMAZ.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,127
     Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    aslında wifi kopmaları ile bunun bir ilgisi yok ama madem belirtmişsiniz, harddisk tamiri ile ufak ayrıntıları bilgisayar kullanıcılarına anlatayım.
    hiç bir kullanıcıya harddisk tamiri yapmak gibi bir şey önermiyorum. Bu çok özel ve çok bilgi gerektiren bir konudur.
    Hepsi bir yana bunun sökümü aşamasında laboratuvar ortamı gibi aşırı tozsuz, özel ekipmanlar gerektirir. Hiç önermiyorum, denemeyin bile.

Wifi için aslında çok ucuz fiyatlarda olduğundan usb'den çalışan bir adaptör alınabilir. Biraz el aletleri çantası gibi her kullanıcıda ekstra
    bir kart olmasında yarar var. Ben konuyu abattığım için yanımda 5 tane usb wifi kart ile dolaşıyorum, yeri geldiğinde çok işime yarıyor.

Sürücü sıkıntısı olduğuna eminim, donanımsal bir arıza olmadığı sürece konu kısa sürede çözülecektir.

Yine her kullanıcı için linux'un ubuntu vs bir işletim sistemini usb'ye (4 GB'lık bir usb bellek iş görür) tanıtmasını ve
    live versiyon olarak sadece bu tip işlemde sisteminden çalıştırmasını da önerebilirim. En azından sorunun windows kaynaklı mı,
    yoksa donanımsal olduğu da belli olur. Zaten linux'da da sorun devam ediyorsa, kart değişimi söz konusu olacaktır.
    Hepsi bir kenara,bendeki tamir aletlerini görseniz akılınız şaşar,tamir etmediğim hiçbir alet yoktur,yeterki parçası bulunsun,binlerce parçaya böldüğüm bazen alet,devat vardır ince işçilik isteyen,örneğin,dikiş makinesi,ana kart tamiri,sayısını bilmediğim elektronik aletler,saatler,micro cipi arızalı aletler,fotğraf makineleri,cep telefonları,entegreler,flash bellekler vs,bunlar ince işçilik isteyenler,kalınları buzdolabı,çamaşır makinesi,bulaşık makinesi vs uzar gider,arabaları bile sökerim,bütün silahları,bende bu hobidir,direkt tamir etmem,önce servise tamirciye gönderirim,son çare bana gelin derim,öyle fazla parada almam,sadece parça parasını az işçilik...ama son yıllarda biraz ara verdim,çünkü çok yoruyor insanın beynini,çünkü bazen çok ufak parçalarda mikroskop kullanıyorum,çünkü kopuklar normal büyüteçlen gözükmüyor,mikroskobunda 5-60 kat aralığını kullanıyorum,piyasada pek bulunmaz,ben Ruslardan tedarik etmiştim,neyse işte ben buyum

Post Microsoft’dan WannaCrypt Virüsü açıklaması

Microsoft, tüm kullanıcı ve kurumların dev siber saldırıdan korunmak için yapması gerekenleri anlattı.
    Etkilediği ülke sayısı 150’yi geçen ve Türkiye’deki bazı sistemlere de bulaşan fidye saldırısı, birçok kritik, hayati hizmeti etkilemişti.

Siber saldırıyı inceleyerek müşterilerini korumak üzere mümkün olan tüm önlemleri aldığını belirten Microsoft, Türkiye Blog sayfasında yaptığı açıklamada, tüm son kullanıcı ve kurumların bu saldırıdan korunmak için yapması gerekenleri anlattı.

İşte Microsoft Türkiye Blog sayfasından yapılan açıklama:

“Bu blog yazısıyla tüm son kullanıcı ve kurumların bu saldırıdan korunmak için yapması gerekenleri paylaşıyoruz. Ayrıca tüm müşterilerimizi korumak için beklenenin ötesinde bir adım atarak, özel destek politikasına tabi olan Windows XP, Windows 8 ve Windows Server 2003 platformları için de bir güvenlik güncellemesi yayınlıyoruz.”

“KURUMLARIN HEMEN MİCROSOFT SECURİTY BULLETİN MS17-010 GÜNCELLEMESİNİ DAĞITMALARINI ÖNERİYORUZ”

İşte detaylar:

– Mart 2017’de, bu saldırıların faydalandığı zafiyeti adresleyen bir güvenlik güncellemesi yayınladık. Böylece, Windows Update güncellemesi aktif olan tüm kullanıcılarımız bu zafiyeti kullanan saldırılara karşı koruma altına alındılar. Bu güvenlik güncellemesini henüz uygulamamış olan kurumların hemen Microsoft Security Bulletin MS17-010 güncellemesini dağıtmalarını öneriyoruz.

– Windows Defender kullanmakta olan müşterilerimiz için bu tehdidi Ransom: Win32/WannaCrypt olarak tespit eden bir güncelleme yayınladık. Etkili koruma için ekstra bir önlem olarak, bilgisayarlarınızda kurulu olan antivirüs yazılımlarını güncellemenizi öneriyoruz. Farklı bir güvenlik sağlayıcısının antivirüs çözümünü kullanmakta olan müşterilerimiz koruma altında olduklarını bu sağlayıcılarla teyit edebilirler.

– Bu saldırı zaman içinde gelişebileceği için, daha fazla koruma için kurumlara detaylı savunma stratejileri oluşturmalarını öneriyoruz. (Örneğin, SMBv1 attacks saldırılarından daha iyi korunmak için müşterilerimiz ağlarındaki eski protokolleri engellemeyi değerlendirebilirler).

Bazı müşterilerimizin artık Microsoft tarafından desteklenmeyen Windows sürümlerini kullanmakta olduğunu biliyoruz. Bu müşterilerimiz Mart ayında yayınladığımız Güvenlik Güncellemesini alamadılar. Ancak, saldırıların potansiyel etkisini değerlendirerek Windows XP, Windows 8 ve Windows Server 2003 gibi sadece özel destek politikasına tabi olan platformlarımız için de Güvenlik Güncellemesini yayınladık.

Bu karar, detaylı bir durum değerlendirmesinin ardından tüm müşteri ekosistemimizi koruma altına alma prensibiyle alındı.
    Windows İşletim sisteminin desteklenen versiyonlarını kullanan müşterilerimiz (Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, Windows Server 2008 R2, Windows 8.1, Windows Server 2012, Windows 10, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016) için MS17-010 Güvenlik Güncellemesi Mart ayında yayınlandı. Bu versiyonlarda otomatik güncellemeleri aktif hale getirmiş olan veya güncellemeyi manuel olarak yükleyen müşterilerimiz koruma altındalar. Diğer müşterilerimizin mümkün olan en kısa süre içinde güncellemeyi yüklemelerini tavsiye ederiz.

Saldırıların bazıları yaygın olarak görülen zararlı dosya ekleri gibi oltalama (phishing) taktiklerini kullanmaktalar. Bu nedenle, tüm müşteri ve son kullanıcılarımız güvenilmeyen veya bilinmeyen kaynaklardan gelen e-posta ve dokümanlara karşı dikkatli olmalılar. Office 365 müşterilerimiz için sürekli olarak Ransom:Win32/WannaCrypt gibi tehditleri monitör ediyor ve koruma servislerimizi güncelliyoruz.

Bu zararlı yazılım hakkında daha detaylı bilgi Windows Güvenlik Bloğundaki Microsoft Zararlı Yazılım Koruma Merkezi’nde bulunuyor. Microsoft Zararlı Yazılım Koruma Merkezi’ne yeni olanlar için, bu platform BT Güvenlik Uzmanlarının sistemlerini daha iyi koruyabilmelerine yönelik bilgiler sunma odaklı teknik tartışma platformumuzdur.

Gelişmeler oldukça, müşterilerimizle birlikte çalışarak daha fazla destek sağlamak üzere bu blog yazısını güncelleyeceğiz.

EUROPOL’DEN AÇIKLAMA
    AB Polis Teşkilatı Müdürü (Europol) Rob Wainwright, saldırının eşi görülmemiş bir özelliğe sahip olduğunu, “ransomware” denilen fidye yazılımları ve “warm” denilen solucan tipi bilgisayar virüslerinin birleştirilmesiyle oluşturulduğunu aktardı.

“İNSANLAR SABAH İŞTE BİLGİSAYARLARINI AÇTIKLARINDA BU SAYI ARTABİLİR”
    Saldırıyı yapanların söz konusu birleşimi virüsün yayılma hızını arttırmak için kullandıklarını belirten Wainwright, “Şu anda giderek büyüyen bir tehlike ile karşı karşıyayız. Saldırıdan etkilenenlerin sayısı gittikçe artıyor. İnsanlar pazartesi sabahı işe vardıklarında, bilgisayarlarını açtıklarında bu sayının daha da artabilecek olmasından endişeliyim.” diye konuştu.

Kaynak : http://www.haberatv.com/microsoftdan...su-aciklamasi/

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •