Sayfa 4/9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Arama sonucu : 72 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Bilgisayarımdaki Sorunlar

1.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Hepsi bir kenara,bendeki tamir aletlerini görseniz akılınız şaşar,tamir etmediğim hiçbir alet yoktur,yeterki parçası bulunsun,binlerce parçaya böldüğüm bazen alet,devat vardır ince işçilik isteyen,örneğin,dikiş makinesi,ana kart tamiri,sayısını bilmediğim elektronik aletler,saatler,micro cipi arızalı aletler,fotğraf makineleri,cep telefonları,entegreler,flash bellekler vs,bunlar ince işçilik isteyenler,kalınları buzdolabı,çamaşır makinesi,bulaşık makinesi vs uzar gider,arabaları bile sökerim,bütün silahları,bende bu hobidir,direkt tamir etmem,önce servise tamirciye gönderirim,son çare bana gelin derim,öyle fazla parada almam,sadece parça parasını az işçilik...ama son yıllarda biraz ara verdim,çünkü çok yoruyor insanın beynini,çünkü bazen çok ufak parçalarda mikroskop kullanıyorum,çünkü kopuklar normal büyüteçlen gözükmüyor,mikroskobunda 5-60 kat aralığını kullanıyorum,piyasada pek bulunmaz,ben Ruslardan tedarik etmiştim,neyse işte ben buyum

forumda sizin gibi üyelerimizin olduğunu bilmek güzel, her hangi bir sıkıntıda sizi rahatsız ederiz.
    benim internet bağlantı sorunum çok fazla, bilgisayar arızalarını bundan sonra size bırakayım.
    vakit bulursam yine de destek vermeye çalışırım. kolay gelsin...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,258
     Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    forumda sizin gibi üyelerimizin olduğunu bilmek güzel, her hangi bir sıkıntıda sizi rahatsız ederiz.
    benim internet bağlantı sorunum çok fazla, bilgisayar arızalarını bundan sonra size bırakayım.
    vakit bulursam yine de destek vermeye çalışırım. kolay gelsin...
    İnternet arızaları eskiden ttnetdeyken oluyordu 4 lü paket superonlineye geçtim sorunum kayboldu,yanlız oda download sorunu yaratıyor,indirme yaparken bayılıyor,hızım inişli çıkışlı,ama hiç olmazsa kopma yapmıyor,hükümet engel koyup yavaşlatırsa uydu internetimi devreye sokuyorum,tabiki oda kullandığın kadar öde sistemi biraz pahalı...internet sorunlarını merkeze bildirip sıfırlama yapın önce,çıkış girişlerine bakın,dış bağlantıları kontrol edin,yağmur suları giriyormu kutulara bakın,kablo fiber olmazsa bilr kaliteli olduklarına bakın...eskiden torrentler sorun vardı indirmelerde,şimdi tersi,torrentlerde sorun yok film üzerinden indirmelerde sorun var...şu Teslanın Uydu interneti devreye girse bu sorunları hiç karşılaşmayacağız,800 uydulu sistemi devreye sokacaklarmış 1-2 sene içinde,esasında öyle olması lazım,herşey uydu odaklı biz hala manuel sistemlerlen uğraşıyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    İnternet arızaları eskiden ttnetdeyken oluyordu 4 lü paket superonlineye geçtim sorunum kayboldu,yanlız oda download sorunu yaratıyor,indirme yaparken bayılıyor,hızım inişli çıkışlı,ama hiç olmazsa kopma yapmıyor,hükümet engel koyup yavaşlatırsa uydu internetimi devreye sokuyorum,tabiki oda kullandığın kadar öde sistemi biraz pahalı...internet sorunlarını merkeze bildirip sıfırlama yapın önce,çıkış girişlerine bakın,dış bağlantıları kontrol edin,yağmur suları giriyormu kutulara bakın,kablo fiber olmazsa bilr kaliteli olduklarına bakın...eskiden torrentler sorun vardı indirmelerde,şimdi tersi,torrentlerde sorun yok film üzerinden indirmelerde sorun var...şu Teslanın Uydu interneti devreye girse bu sorunları hiç karşılaşmayacağız,800 uydulu sistemi devreye sokacaklarmış 1-2 sene içinde,esasında öyle olması lazım,herşey uydu odaklı biz hala manuel sistemlerlen uğraşıyoruz.
    tavsiyelerinize teşekkür ederim,
    Türkiye'de yaşamıyorum, Cezayir'de küçük bir şehirdeyim ve burası internet konusunda çok çok geride.
    şirkete sağlanan internet ile yetiniyorum.

Türkiye'de zaten 100mbps'lik bağlantım var, onu özlüyorum. Yıllık izinlerde acısını çıkartıyorum.
    Buradaki fiyatları da vereyim. 10GB lık paket 5000 dinar yani 103 tl civarında.
    Bu normal internet değil, 4.5G'li bir sistem ancak hızı çok dalgalı ve çoğu zaman aşağı iniyor.
    Türkiye'deki LTE sistemlerinden daha kötü, yeni kurulduğundan talepler yeterli de gelmiyor olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,258
     Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    tavsiyelerinize teşekkür ederim,
    Türkiye'de yaşamıyorum, Cezayir'de küçük bir şehirdeyim ve burası internet konusunda çok çok geride.
    şirkete sağlanan internet ile yetiniyorum.

Türkiye'de zaten 100mbps'lik bağlantım var, onu özlüyorum. Yıllık izinlerde acısını çıkartıyorum.
    Buradaki fiyatları da vereyim. 10GB lık paket 5000 dinar yani 103 tl civarında.
    Bu normal internet değil, 4.5G'li bir sistem ancak hızı çok dalgalı ve çoğu zaman aşağı iniyor.
    Türkiye'deki LTE sistemlerinden daha kötü, yeni kurulduğundan talepler yeterli de gelmiyor olabilir.
    Türkiyede sandım sizi ona göre cevap vermiştim...Arap girdimi işin işine konu biraz değişir,ama orası Fransaylan ilişkiler içinde,az medeniyet bulaşmamışmı !!!...
    https://www.donanimhaber.com/uzay/ha...lgin-proje.htm
    Eğer devreye sokarlarsa,dağda,çölde,denizde hertaraftan kolaylıkla iletişim sağlanır.

5. acaba şu pc matriks, film izleme, internette dolaşma vs. günlük işler için ihtiyacımı karşılar mı? http://www.hepsiburada.com/izoly-m14...-HBV000001JVSE

6.  Alıntı Originally Posted by quaero Yazıyı Oku
    acaba şu pc matriks, film izleme, internette dolaşma vs. günlük işler için ihtiyacımı karşılar mı? http://www.hepsiburada.com/izoly-m14...-HBV000001JVSE
    görmeye görür ama donanımı çok zayıf, yani ilerisi için pek yatırımınızı korumaz.
    Kısa sürede eskiyecek bir donanımı var. Gerçi fiyatına göre normal diyebiliriz.
    Ama bu cihazı sadece kasa olarak aldığınızı unutmayın. Yani buna ekran, mouse klavye vs gibi yan parçaları ayrıca almanız gerekiyor.
    üzerinde starter windows var ama o da deneme lisansı ile satılıyor.

son olarak maksimum 8gb ram takabilirsiniz, üzerindeki işlemci buna izin veriyor.

öte yanda yanımda kullandığım notebook 8 yıllık bir cihaz ve 4GB ram'li Core2Duo işlemcili,
    bununla her şeyi yapıyorum. En son film codec'i olan x265'li filmleri de takılmadan izliyorum.

Son karar ve takdir size kalıyor. Bütçeniz fazla değilse olabilir ama bütçeniz varsa bunu hiç almayın.

7.  Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    görmeye görür ama donanımı çok zayıf, yani ilerisi için pek yatırımınızı korumaz.
    Kısa sürede eskiyecek bir donanımı var. Gerçi fiyatına göre normal diyebiliriz.
    Ama bu cihazı sadece kasa olarak aldığınızı unutmayın. Yani buna ekran, mouse klavye vs gibi yan parçaları ayrıca almanız gerekiyor.
    üzerinde starter windows var ama o da deneme lisansı ile satılıyor.

son olarak maksimum 8gb ram takabilirsiniz, üzerindeki işlemci buna izin veriyor.

öte yanda yanımda kullandığım notebook 8 yıllık bir cihaz ve 4GB ram'li Core2Duo işlemcili,
    bununla her şeyi yapıyorum. En son film codec'i olan x265'li filmleri de takılmadan izliyorum.

Son karar ve takdir size kalıyor. Bütçeniz fazla değilse olabilir ama bütçeniz varsa bunu hiç almayın.
    bilgiler ve tavsiyeniz icin cok tesekkurler, iyi ki aceleye getirip almamisim, saygilar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,080
    Blog Entries
    12
    Youtube'tan uzun süreli müzik kayıtlarını abone olmadan yüksek kalite MP3 formatında indirebileceğim link arıyorum,
    (Kullandığım bir kaç link var fakat ya 10 Dk'dan uzun olanlara izin vermiyor yada abonelik istiyor)

bilen var mı ?

Sayfa 4/9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •