Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Arama sonucu : 72 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Bilgisayarımdaki Sorunlar

1.  Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku
    Youtube'tan uzun süreli müzik kayıtlarını abone olmadan yüksek kalite MP3 formatında indirebileceğim link arıyorum,
    (Kullandığım bir kaç link var fakat ya 10 Dk'dan uzun olanlara izin vermiyor yada abonelik istiyor)

bilen var mı ?
    Jdownloader2 programını kurunuz:
    http://jdownloader.org/jdownloader2
    Programı çalıştırınız. İstediğiniz youtube sayfasına girip linkini program açıkken cut yapınız. Linki alıp linkler bölümüne atacaktır.
    Burada klasöre girerseniz format vesaireyi belirleyebilirsiniz. Daha sonra hepsini indir yapıp devam edebilirsiniz. Ben birkaç gigabyte indiriyorum bu programla.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    tavsiyelerinize teşekkür ederim,
    Türkiye'de yaşamıyorum, Cezayir'de küçük bir şehirdeyim ve burası internet konusunda çok çok geride.
    şirkete sağlanan internet ile yetiniyorum.

Türkiye'de zaten 100mbps'lik bağlantım var, onu özlüyorum. Yıllık izinlerde acısını çıkartıyorum.
    Buradaki fiyatları da vereyim. 10GB lık paket 5000 dinar yani 103 tl civarında.
    Bu normal internet değil, 4.5G'li bir sistem ancak hızı çok dalgalı ve çoğu zaman aşağı iniyor.
    Türkiye'deki LTE sistemlerinden daha kötü, yeni kurulduğundan talepler yeterli de gelmiyor olabilir.

Merhaba kardeşim...
    Uzun zamandır görünmüyordun,(veya ben denk gelmiyordum) demek ki Sibirya'dan Cezayir'e geçmek baya zaman alıyormuş...Acayip bir kutup soğuğundan acayip bir sıcağa geçmişsin...İş hayatı işte...Ne zaman nerede olacağın belli olmuyor...Allah kolaylık versin...

Şimdi sadede geleyim...Gerçi çoktandır forumlarda,diğer ortamlarda araştırıyorum ama bir de sana sormak istedim...
    Masaüstü makinam bir süredir reset atıp duruyor,bir iki yere gösterdim ramlara falan baktılar,sıcaklığa baktılar bulamadılar...Ben de yeni bir masaüstü almaya karar verdim...
    Senin marka veya model konusunda "şunu al bunu alma" şeklinde bir bilgin,tecrüben varsa memnun olurum...
    Kolay gelsin,sevgiler...

3.  Alıntı Originally Posted by makinist Yazıyı Oku
    Merhaba kardeşim...
    Uzun zamandır görünmüyordun,(veya ben denk gelmiyordum) demek ki Sibirya'dan Cezayir'e geçmek baya zaman alıyormuş...Acayip bir kutup soğuğundan acayip bir sıcağa geçmişsin...İş hayatı işte...Ne zaman nerede olacağın belli olmuyor...Allah kolaylık versin...

Şimdi sadede geleyim...Gerçi çoktandır forumlarda,diğer ortamlarda araştırıyorum ama bir de sana sormak istedim...
    Masaüstü makinam bir süredir reset atıp duruyor,bir iki yere gösterdim ramlara falan baktılar,sıcaklığa baktılar bulamadılar...Ben de yeni bir masaüstü almaya karar verdim...
    Senin marka veya model konusunda "şunu al bunu alma" şeklinde bir bilgin,tecrüben varsa memnun olurum...
    Kolay gelsin,sevgiler...

maalesef internet sorunu çok fazla, hisse.net'e girmeyi bırakın, normal emailleri bile okumak eziyet
    haline geldi. Evde 50 mbps'lık bağlantıyı bırakıp da burada 10 kb'a düşmek kadar berbat bir şey yok.
    Öte yanda hisse işi neredeyse durdu. Bitcoin işine daldım. Aslında bir bölüm açıp bilgileri paylaşmak lazım.
    Epeyce deneyim sahibi oldum ama bitcoin, litecoin vs Türkiye'de sınırlı işler.

Neyse sizin soruna döndersem; bu tip resetlemeler birçok sebebe bağlı, ilk sıkıntılar ram'lerden olur.
    Farklı ram markaları, hızları, büyüklükleri vs zamanla sorun yaratabiliyor. Buna bağlı olarak
    işletim sisteminin güncel kalması ve yeni işletim sistemine karşılık donanımın geri kalması da
    olası etkenlerden. Bir de elektronik cihazlarda belli bir ömür var. Bir süre sonra iflas edebiliyor.

Ben notebook hariç masaüstünü hep topluyorum. Ama konuyu fazla bildiğimden parça seçmek,
    bir araya getirmek zor olmuyor. Bu gibi durumlarda anakart ilk önce seçiyorum. Tabii işlemci
    fiyatı da bir kriter, ne yapacağınıza bağlı olarak seçeceğiniz işlemci önemli, eğer günlük kullanım
    için istiyorsanız, ileriye dönük olarak core i7 seçilebilir, bunların da 1151 ayaklı modellerinin
    size göre ekonomik olanı önerilebilir.

Anakart bu ayak sayısına göre seçilmeli; usb 3.0 ve 3.1'li modeller seçilebilir.
    Tercihim m2'li SSD destekli bir kart olsun. m.2 SSD alırsanız hızı iyi bir sisteminiz olur.
    Ram'i 16GB'den aşağı almamanızı öneririm ama 8'de iş görür, bunu da anakarttaki tipe göre
    seçmeniz lazım. Ben ram için corsair, kingston alıyorum. Stabil sorunsuz markalar.
    Anakart için asus kullanıyorum ama gigabyte'da tercih ediyorum.

Grafik kartı için eğer oyun oynamacaksanız, çok fazla para vermeyin. Yanımdaki notebook 8 yıllık ve
    bununla izlemediğim film çalıştırmadığım program yok. Ama After Effects ve CAD programlarında
    makina bayılıyor. Bununda farkındayım.

Şöyle bir önerim var. Yukarıda yazdıklarıma benzer linkler gönderin, ben iyi yada kötü gibi öneride
    bulunayım. Zira çok marka var ve seçim yapmanız zor. tabii bütçe işi önemli, zira bir çok parçanın
    fiyatı kur'dan dolayı çok arttı. Özellikle ekran kartları epeyce yükselmiş. İndirimlere denk gelerek
    parçaları da toparlamak da mümkün, bunu ben sıkça yaparım.

Hemen cevap veremeyebilirim. İnternet çalıştıkça zaman zaman bölümü kontrol edeceğim.

4.  Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    maalesef internet sorunu çok fazla, hisse.net'e girmeyi bırakın, normal emailleri bile okumak eziyet
    haline geldi. Evde 50 mbps'lık bağlantıyı bırakıp da burada 10 kb'a düşmek kadar berbat bir şey yok.
    Öte yanda hisse işi neredeyse durdu. Bitcoin işine daldım. Aslında bir bölüm açıp bilgileri paylaşmak lazım.
    Epeyce deneyim sahibi oldum ama bitcoin, litecoin vs Türkiye'de sınırlı işler.

Neyse sizin soruna döndersem; bu tip resetlemeler birçok sebebe bağlı, ilk sıkıntılar ram'lerden olur.
    Farklı ram markaları, hızları, büyüklükleri vs zamanla sorun yaratabiliyor. Buna bağlı olarak
    işletim sisteminin güncel kalması ve yeni işletim sistemine karşılık donanımın geri kalması da
    olası etkenlerden. Bir de elektronik cihazlarda belli bir ömür var. Bir süre sonra iflas edebiliyor.

Ben notebook hariç masaüstünü hep topluyorum. Ama konuyu fazla bildiğimden parça seçmek,
    bir araya getirmek zor olmuyor. Bu gibi durumlarda anakart ilk önce seçiyorum. Tabii işlemci
    fiyatı da bir kriter, ne yapacağınıza bağlı olarak seçeceğiniz işlemci önemli, eğer günlük kullanım
    için istiyorsanız, ileriye dönük olarak core i7 seçilebilir, bunların da 1151 ayaklı modellerinin
    size göre ekonomik olanı önerilebilir.

Anakart bu ayak sayısına göre seçilmeli; usb 3.0 ve 3.1'li modeller seçilebilir.
    Tercihim m2'li SSD destekli bir kart olsun. m.2 SSD alırsanız hızı iyi bir sisteminiz olur.
    Ram'i 16GB'den aşağı almamanızı öneririm ama 8'de iş görür, bunu da anakarttaki tipe göre
    seçmeniz lazım. Ben ram için corsair, kingston alıyorum. Stabil sorunsuz markalar.
    Anakart için asus kullanıyorum ama gigabyte'da tercih ediyorum.

Grafik kartı için eğer oyun oynamacaksanız, çok fazla para vermeyin. Yanımdaki notebook 8 yıllık ve
    bununla izlemediğim film çalıştırmadığım program yok. Ama After Effects ve CAD programlarında
    makina bayılıyor. Bununda farkındayım.

Şöyle bir önerim var. Yukarıda yazdıklarıma benzer linkler gönderin, ben iyi yada kötü gibi öneride
    bulunayım. Zira çok marka var ve seçim yapmanız zor. tabii bütçe işi önemli, zira bir çok parçanın
    fiyatı kur'dan dolayı çok arttı. Özellikle ekran kartları epeyce yükselmiş. İndirimlere denk gelerek
    parçaları da toparlamak da mümkün, bunu ben sıkça yaparım.

Hemen cevap veremeyebilirim. İnternet çalıştıkça zaman zaman bölümü kontrol edeceğim.

Çok teşekkür ederim kardeşim...Bunca işinin arasında ve bu internet yokluğunda hemen cevap verdiğin için...
    İşin rast gitsin,her şey gönlünce olsun...
    Ben de yukarıda verdiğin bilgiler ışığında ufaktan parçalara bakayım bakalım nasıl bir sonuç çıkacak...

5. makinist abi amd ryzen işlemci. onboard ekran kartı olan bir anakart. 8 gb ram. 500gb ssd depolama için ise 1 TB hdd yeter. fazla para verme bence. ha uzay bilimi yapıyorum dersen o başka.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

6. bana şu pc reklam olarak çıkıyor mesela:
    http://urun.n11.com/masaustu-bilgisa...n=criteo_genel

7.  Alıntı Originally Posted by makinist Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim kardeşim...Bunca işinin arasında ve bu internet yokluğunda hemen cevap verdiğin için...
    İşin rast gitsin,her şey gönlünce olsun...
    Ben de yukarıda verdiğin bilgiler ışığında ufaktan parçalara bakayım bakalım nasıl bir sonuç çıkacak...

diğer mesajdaki linke bir baktım da; fazla pahalı bir cihaz, aynı adreste HP, DELL ve Asus'da çok güzel modelleri var.
    bir çoğu linkteki modelin yarı fiyatına, ben olsam bunlardan birisini seçer, buna bir de güzel IPS panele sahip 24" ekran alırdım.

Ekranı da olan Asus'un şu masaüstü gayet tatminkar, bir çok kullanıcının işini görecektir.
    3000 tl seviyesinde bir fiyata sahip ancak sadece işlemci epey bir para tutuyor.

http://urun.n11.com/masaustu-bilgisa...tt5y-P59727691

Ama rakamlar çok artmış, güzel bir şey alayım dediğinizde hatırı sayılır bütçe ayırmak gerekiyor.
    Bir bilgisayara servet ödenir hale geldi. Özellikle ekran kartları -iyice olanlar- 1500 tl ve üstüne çıkıyor.

Bu arada markalı bir masaüstü alırsanız; parça uyumsuluğu veya benzer sorunları yaşamazsınız.
    Aslında iyi markalarda bu sorun yok ama yine de sağı solu belli olmuyor

8.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    makinist abi amd ryzen işlemci. onboard ekran kartı olan bir anakart. 8 gb ram. 500gb ssd depolama için ise 1 TB hdd yeter. fazla para verme bence. ha uzay bilimi yapıyorum dersen o başka.
     Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    bana şu pc reklam olarak çıkıyor mesela:
    http://urun.n11.com/masaustu-bilgisa...n=criteo_genel
     Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    diğer mesajdaki linke bir baktım da; fazla pahalı bir cihaz, aynı adreste HP, DELL ve Asus'da çok güzel modelleri var.
    bir çoğu linkteki modelin yarı fiyatına, ben olsam bunlardan birisini seçer, buna bir de güzel IPS panele sahip 24" ekran alırdım.

Ekranı da olan Asus'un şu masaüstü gayet tatminkar, bir çok kullanıcının işini görecektir.
    3000 tl seviyesinde bir fiyata sahip ancak sadece işlemci epey bir para tutuyor.

http://urun.n11.com/masaustu-bilgisa...tt5y-P59727691

Ama rakamlar çok artmış, güzel bir şey alayım dediğinizde hatırı sayılır bütçe ayırmak gerekiyor.
    Bir bilgisayara servet ödenir hale geldi. Özellikle ekran kartları -iyice olanlar- 1500 tl ve üstüne çıkıyor.

Bu arada markalı bir masaüstü alırsanız; parça uyumsuluğu veya benzer sorunları yaşamazsınız.
    Aslında iyi markalarda bu sorun yok ama yine de sağı solu belli olmuyor

Çok teşekkürler... Bilgiler ışığında değerlendirme yapıyorum...İnşallah güzel bir makina alacağım sizlerin sayesinde...

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •