Sayfa 147/198 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197 ... SonSon
Arama sonucu : 1582 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: DOKTA - Döktaş Dökümcülük

1. Ara Dönem Faaliyet Raporu Uygunluğu Hakkında Sınırlı Denetim Raporu

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu'na

Giriş

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi'nin ("Şirket") ve bağlı ortaklıklarının (birlikte "Grup" olarak anılacaktır) 30 Haziran 2020 tarihi itibarıyla hazırlanan ara dönem faaliyet raporunda yer alan konsolide finansal bilgilerin, sınırlı denetimden geçmiş ara dönem özet konsolide finansal tablolar ile tutarlı olup olmadığının sınırlı denetimini yapmakla görevlendirilmiş bulunuyoruz. Rapor konusu ara dönem faaliyet raporu Grup yönetiminin sorumluluğundadır. Sınırlı denetim yapan kuruluş olarak üzerimize düşen sorumluluk, ara dönem faaliyet raporunda yer alan konsolide finansal bilgilerin, sınırlı denetimden geçmiş ve 19 Ağustos 2020 tarihli sınırlı denetim raporuna konu olan ara dönem özet konsolide finansal tablolar ve açıklayıcı notlar ile tutarlı olup olmadığına ilişkin ulaşılan sonucun açıklanmasıdır.

Sınırlı Denetimin Kapsamı

Sınırlı denetim, Sınırlı Bağımsız Denetim Standardı ("SBDS") 2410 "Ara Dönem Finansal Bilgilerin, İşletmenin Yıllık Finansal Tablolarının Bağımsız Denetimini Yürüten Denetçi Tarafından Sınırlı Bağımsız Denetimi"ne uygun olarak yürütülmüştür. Sınırlı denetimimiz, ara dönem faaliyet raporunda yer alan konsolide finansal bilgilerin sınırlı denetimden geçmiş ara dönem özet konsolide finansal tablolar ve açıklayıcı notlar ile tutarlı olup olmadığına ilişkin incelemeyi kapsamaktadır. Ara dönem özet konsolide finansal bilgilerin sınırlı denetiminin kapsamı; Bağımsız Denetim Standartlarına uygun olarak yapılan ve amacı konsolide finansal tablolar hakkında bir görüş bildirmek olan bağımsız denetimin kapsamına kıyasla önemli ölçüde dardır. Sonuç olarak ara dönem özet konsolide finansal bilgilerin sınırlı denetimi, denetim şirketinin, bir bağımsız denetimde belirlenebilecek tüm önemli hususlara vâkıf olabileceğine ilişkin bir güvence sağlamamaktadır. Bu sebeple, bir bağımsız denetim görüşü bildirmemekteyiz.

Şartlı Sonucun Dayanağı

Grup, Şirket'in önceki ana ortağının bağlı ortaklığı Componenta Främmestad AB'nin 2019 yılı içinde iflas sürecini başlatması nedeniyle 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla söz konusu şirketten olan ticari alacaklarını kayıtlarından çıkarmak ve, diğer özkaynak paylarına borç kaydı yapmak suretiyle muhasebeleştirmiştir. Ancak, kayıtlardan çıkarılan bahse konu ticari alacakların diğer özkaynak paylarında muhasebeleştirilmesi yerine TFRS 9 Finansal Araçlar standardı uyarınca kar veya zararda muhasebeleştirilmesi gerekirdi. Buna göre kayıtlardan çıkarılan alacak tutarı kar veya zararda raporlansaydı, 30 Haziran 2020 ve 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla diğer özkaynak paylarının 201.032.594 TL arttırılması ve sırasıyla geçmiş yıllar karlarının ve net dönem karının aynı tutarda azaltılması gerekecekti.

Şartlı Sonuç

Sınırlı denetimimiz sonucunda, Şartlı Sonucun Dayanağı paragrafında belirtilen hususun etkileri hariç olmak üzere, ilişikteki ara dönem faaliyet raporunda yer alan konsolide finansal bilgilerin sınırlı denetimden geçmiş ara dönem özet konsolide finansal tablolar ve açıklayıcı notlarda verilen bilgiler ile, tüm önemli yönleriyle, tutarlı olmadığına dair herhangi bir hususa rastlanılmamıştır.

KPMG Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.

A member firm of KPMG International Cooperative

Erdal Tıkmak, SMMM

Sorumlu Denetçi

19 Ağustos 2020

Raporu burda

2. Pandemi'den dolayı satışlar düşmüş, 6milyon euroluk yeni yatırım yapılmış, nakit azalmış, stok artmış. Beklenen bilanço.
    Çok çok kötülük bir durum yok kanımca.

3. Son 15 günde yatırım finans ve yapıkredi topluyo iş satıyo bakalım iş satmaktan vazgeçerse gideriz

4. İş artık yeter sahip çık şu kağıda yoksa başlıcam bitarafına😤

5. İş de de ne mal varmış arkadaş, sat sat bitiremedi.

6. Bu gidişle (yabancı satışlarıyla) borsada bulunan tüm şirketlerin sahibi iş olacak gibi çoğu tahtaya hakim başarılarının devamını diliyorum

İş Bugün biraz alımla kağıda sahip çıktığını gösterdin yarın satma lütfen 🙏

7. Eylül sonuna kadar TOGG yatırım yapacağı şirketleri belirleyecek arkadaşlar %68 yerli firma olacak bunların içinde DOKTA kesin vardır

İş yukarıda belirttiğim haberi bildiği için baskılıyor zamanı gelince seve seve toplayacaksın sattıklarını oyna bakalım oyna yakındır bizim de oynamamız👏🏻👏🏻

8.  Alıntı Originally Posted by serinkan Yazıyı Oku
    Eylül sonuna kadar TOGG yatırım yapacağı şirketleri belirleyecek arkadaşlar %68 yerli firma olacak bunların içinde DOKTA kesin vardır

İş yukarıda belirttiğim haberi bildiği için baskılıyor zamanı gelince seve seve toplayacaksın sattıklarını oyna bakalım oyna yakındır bizim de oynamamız��������
    Haberi nerden aldınız sayın serinkan?

Sayfa 147/198 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •