Sayfa 161/198 İlkİlk ... 61111151159160161162163171 ... SonSon
Arama sonucu : 1582 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: DOKTA - Döktaş Dökümcülük

Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    Su doktayi bir inceliyim dedim bugun actim yazinizi gordum hayirdir insalah hocam
    Hayırdır belki de kim bilir,
    Benzer kriterler ayni yerlerde karşılaşmamıza sebep olmuştur.
    Aslında normal yani

2. Ana ortağın payı %95'in altına düşmek üzere. Bilançoya da fazla süre kalmadı, hayırlısı bakalım.

3. Incelemeye kalmadan tavan oldu.elinde olanlara hayirli olsun. Baska hisselerde rizkimizi arayalim

4.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    DOKTA son günlerde dikkatimi çekti. Forumu hiç okumadan hızlıca araştırıp izlenimlerimi kısa kısa yazayım dedim.
    DOKTA 1 hafadır benim de dikkatimi çekiyor. Özellikle patron satışları nedeniyle. Ancak burada hisse satış amacı halka açıklık oranını yüzde 5in üzerine çıkarma amacı var. Patronun satacağını bilen piyasa da ucuza almak için fiyatı durmadan aşağı çekmiş görünüyor. Yani sen istekli satıcı olunca alıcıların fiyatı aşağı çekmek istemesi de doğal tabi. Burada yatırımcı için de malı ucuza alma fırsatı doğmuş oluyor. Tabi biraz temel analiz bilen, cesur yatırımcılar için.

Şirketin borçları fazla olması kötü.
    Finansal borçların 1.6 milyar olması kötü.
    Döviz pozisyonu 103 milyon ekside . Bu o kadar kötü değil, çünkü şirketin gelirlerinin 3/4 ü döviz bazında. Borçların ağırlığının TL bazında olduğu anlaşılıyor. Bu iyi.

1.6 milyar borcu olmasına rağmen 6 aylık finansman gideri sadece 62.3 milyon. 6 Aylık FAVÖK 300 milyona yakın olması çok sıkıntı olmadığını gösteriyor.

Eğer şirket satışlarındaki artış trendini ve kar marjlarını korursa ilerde finansallarının daha iyi olması mümkün görünüyor.

Şirketin sürekli yatırım planlarının olması, makine techizat alması olumlu.
    Son dönemde emtia fiyatlarındaki artış ciroya olumlu etki edecektir, ancak kar marjlarının korunması daha önemli. Faaliyet kar marjı 2020 12 aylıkta %12,8 iken bu yıl 6 aylıkta %18.7 ye yükselmiş . Çok olumlu

18.000 Metrekare kapalı alanı olan işletme tesisi yapımı planlanıyor ve inşaat ruhsat süreci başlatılmış. Yaklaşık 4 futbol sahası büyüklüğünde bir alan. (Olumlu)

.
    Haklisiniz cok guzel tespitler paylasmissiniz.tesekkur ederiz.

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,357
    Patronun hisse satışı hisseyi çöküttü 20 sınırına kadar indi,oradan hızlan 29 üstüne attı,tekrarında bugün 27.50 oldu,patronun elinde satılacak bayağı hisse vardı,galiba onu bugün satışa koydu...Borsada şirket sahipleri zorda,piyasa bozuk olduğundan borsaya yöneliyorlar...ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Patronun hisse satışı hisseyi çöküttü 20 sınırına kadar indi,oradan hızlan 29 üstüne attı,tekrarında bugün 27.50 oldu,patronun elinde satılacak bayağı hisse vardı,galiba onu bugün satışa koydu...Borsada şirket sahipleri zorda,piyasa bozuk olduğundan borsaya yöneliyorlar...ytd.
    Dokta da ana ortak zorda olduğundan hisse satmıyor, büyük ihtimal, dolaşımdaki payı %5 in üzerine çıkarıp üst pazara çıkmak istiyor.

7. KAP: DOKTA [ ] DÖKTAŞ DÖKÜMCÜLÜK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/973245
    Dosyalar:

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2021-10-28
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Ana ortaklığımız Çelik Holding
    A.Ş.'nin,28 Ekim 2021 tarihinde Seans kapanışına mütakip MKK (e-Yatırımcı Bilgi
    Merkezi) ve tarafımıza yaptığı bildirimine istinaden; dolaşımdaki pay oranı 28 Ekim 2021 tarihi itibariyle % 5'in
    üzerine çıkarılmıştır. Bu bağlamda Şirketimiz Borsa İstanbul AŞ
    Kotasyon Yönergesi' nin 8'inci, 23'ücü ve 37'nci maddelerinde yer alan kotasyon
    şartlarının sağlanması ve fiili dolaşım oranının % 5'in üstünde olması
    nedeniyle, Piyasa Öncesi İşlem Platformu'ndan (PÖİP) çıkartılıp , hisse
    senetlerinin şartlarını sağladığı pazarda işlem görmesi yönünde onay verilmesi
    için hazırladığı dilekçeyi Borsa İstanbul AŞ Kotasyon
    Direktörlüğü'ne sunacaktır.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,357
     Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Dokta da ana ortak zorda olduğundan hisse satmıyor, büyük ihtimal, dolaşımdaki payı %5 in üzerine çıkarıp üst pazara çıkmak istiyor.
    Öyle olsun,ama ben yinede bu patronlara güvenmiyorum,bunlar para için babasını bile satarlar,çünkü borsada sürüsüne bereket.

Sayfa 161/198 İlkİlk ... 61111151159160161162163171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •