Sayfa 66/198 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon
Arama sonucu : 1582 madde; 521 - 528 arası.

Konu: DOKTA - Döktaş Dökümcülük

Çağrı fiyatı 10.93 mü yoksa değerleme raporunda daha yüksek bir değer çıkması durumunda çağru bu fiyattan mı yapılacak?
    Arkadaşlar "değerleme raporu hazırlanacak mı hazırlanmayacak mı" ?

Çağrı fiyatında haber öncesindeki 6 aylık ağırlıklı ortalamaların ortalaması ya da teklifte bulunan veya birlikte hareket ettiği kişilerin, varsa hedef ortaklıkta yönetim kontrolünün dolaylı değişimine sebep olan pay devrinin devrine ilişkin anlaşmanın yapıldığının kamuya duyurulduğu tarih olan 11.05.2018 tarihinden önceki altı aylık dönem içinde, hedef ortaklık paylarında yaptıkları alımlara ödedikleri en yüksek fiyatın, yüksek olanından düşük olmayacak şekilde belirlenir diyor. Bu nedenle çağrı fiyatı muhtemelen 10,9389 TL olacak.

Şirket de bu yöndeki açıklamasını 9 Temmuz’da yapmış.

Zorunlu çağrı fiyatı ile ilgili tebliği ise aşağıda bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

MADDE 8 – (1) Ortaklara önerilecek fiyat, çağrıda bulunan kişilerin, çağrıyı doğuran pay alımları dahil olmak üzere, çağrı yükümlülüğünün doğduğu tarihten önceki altı ay içinde, ortaklığın aynı grup paylarına ödedikleri en yüksek fiyatın altında olamaz. Fiyat ayarlama mekanizmaları, ilave ödeme opsiyonları ve benzeri unsurlarla çağrıyı doğuran pay alım fiyatında artış olması halinde söz konusu ilave unsurlar, çağrı fiyatının hesaplanmasında dikkate alınır.

(2) Halka açık anonim ortaklığın yönetim kontrolünde dolaylı bir değişiklik meydana gelmesi durumunda çağrı fiyatı;

a) Ana ortaklık için ödenen tutar da dikkate alınarak çağrıya konu ortaklık için Kurulca esasları belirlenen kuruluşça hazırlanacak değerleme raporu sonucunda belirlenecek fiyatın,

b) Çağrıda bulunan veya birlikte hareket ettiği kişilerin, varsa, ana ortaklık paylarının satışına ilişkin anlaşmanın yapıldığının kamuya duyurulduğu tarihten önceki altı aylık dönem içinde çağrıya konu ortaklık paylarında yaptıkları alımlarda ödedikleri en yüksek fiyatın,

c) Çağrıya konu ortaklık paylarının Borsa’da işlem görmesi durumunda, ana ortaklık paylarının satışına ilişkin anlaşmanın yapıldığının kamuya duyurulduğu tarihten önceki altı aylık dönem içinde oluşan, günlük ağırlıklı ortalama Borsa fiyatlarının ortalamasının

yüksek olanından düşük olmayacak şekilde belirlenir.

Gülizar TÜRK
    Anadolu Yatırım Araştırma Departmanı | Müdür

Alıntı Originally Posted by clasman02 Yazıyı Oku
    çağrı fiatında haksızlık var,hisse çıkmayıp 4-5 tl den işlem görseydi ordan çağrı yapacaklardı.peki ortalamalar 20-25 olsaydı ne olacaktı.o zamanda diyeceklerdi ki biz 191 milyon euroya aldık,bunun karşılığıda 15.4 tl burdan çağrı yapıyoruz diyeceklerdi.
    nerden baksan haksızlık.
    bana göre mutlaka bir düzeltme olması lazım,şimdiye kadar ne yazdımsa hepsi çıktı inşallah buda çıkacaktır.191 milyon euroda ısrarlıyım.
    tahta bundan sonra daha rahat hareket edecektir,nasıl olsa borsa çöksede 11.94 tan alıcı var.
    spk ya durumu anlatan yazı yazın bende yazacağım.
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Bana mantıklı gelen

Tebliğ de be belirtildiği gibi bir değerleme raporu yapılması , eğer değerleme raporu 10.93 üzerindeki bir fiyata işaret ediyorsa çağrının bu fiyat üzerinden gerçekleşmesi.

İki arkadaş düşünün biri diğerinin 10 liralık şirketini 5 liraya alıyor ,borsa ortalaması da 5 lira.
    Değerleme raporu olsa düşük fiyattan çağrı yapamazlar, şirket 10 lira ise borsadan çağrıyı 10 liraya yaparlar.

3. eksik bilgiye sahipsiniz,çağrı en az 10.94 tl den olur,ha fazla olabilirmi evet olabilir.
    aynen doğan gazetecilikte verilen karar gibi gürişin yüklendiği miktar gözönünde bulundurulursa yüksek çağrı olabilir.
    çağrıdan vazgeçme olmaz.spk kararı geciktirdi 2 ayı geçti başvuru zamanı,eli kulağındadır salı veya perşembe karar açıklanabilir,hayırlısı vede gönlümüze göre olsun.

YTD

eksik bilgiye sahipsiniz,çağrı en az 10.94 tl den olur,ha fazla olabilirmi evet olabilir.
    aynen doğan gazetecilikte verilen karar gibi gürişin yüklendiği miktar gözönünde bulundurulursa yüksek çağrı olabilir.
    çağrıdan vazgeçme olmaz.spk kararı geciktirdi 2 ayı geçti başvuru zamanı,eli kulağındadır salı veya perşembe karar açıklanabilir,hayırlısı vede gönlümüze göre olsun.

YTD
    Dgzte iyi biliyorum 5.7 ortalama ile alıp 8.83 çağrı fiyatından teslim ettim
    Dgzte satışı döviz bazlı bir satıştı , fiyat yükselişinin asıl sebebi kur hareketiydi.
    Bunun dışında fiyat ile ilgili düzeltme küçük bir düzeltmeydi.

5. Spk çağrıya olumlu cevap vermiş

6. 29.08.2018 den sonraki günler için gecelik TRLIBOR faizinin yüzde 50 üzerinden faiz işletilecek. Yaptığım kaba bir hesaba göre yarın için çağrı formunu onay için spk ya gönderirlerse çağrı fiyatı 11.19 dan olacak.

eksik bilgiye sahipsiniz,çağrı en az 10.94 tl den olur,ha fazla olabilirmi evet olabilir.

YTD
    Ne zaman başlayacak çağrı prosedür nedir , bilgi verebilir misiniz lütfen.
    6 iş günü içerisinde başlaması gerekiyor öyle değil mi ?

8. 600 lotla merhaba diyip yanınıza geldim uv ufak ufak biriktirmelik almayı düşünüyorum kıaca bilgi vereck olan varmı ben araştırdım ama tam değil yakında teknik ve temel olarak paylaşımlarım olur teşekkürler
    ytd deli saçmasıdır

Sayfa 66/198 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •