Sayfa 32/198 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon
Arama sonucu : 1582 madde; 249 - 256 arası.

Konu: DOKTA - Döktaş Dökümcülük

1. Sayın Kırçıl51, bu forumda olanların hiçbiri sana alma demez çünkü kendisi yükselecegini düşündügü için burdadır,,,alma diyen adam da zaten burda degil başka hisselerde yahut nakittedir,,ytd

2. döktaş bugün çağrı muafiyeti için spk ya başvurmuş....spk genelde çağrı zorunluluğu getiriyor.bakalım spk bu defa ne karar verecek...hayırlısı olsun..

3.  Alıntı Originally Posted by clasman02 Yazıyı Oku
    döktaş bugün çağrı muafiyeti için spk ya başvurmuş....spk genelde çağrı zorunluluğu getiriyor.bakalım spk bu defa ne karar verecek...hayırlısı olsun..
    Ky için sonuçlari ne olur biraz açar mısınız konuyu

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. ne dinlendin be arkadaş uyuya kaldın

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    spk çağrıdan muaf tuttum haberini yollar mı bugün yarın
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

6. bana göre çağrı zorunluluğu gelecek.ama benim için farketmez çünkü çağrıya cevap verecek değilim.
    hisseyi aşağı getirmek için ak yatırım (kesinlikle satanla alan farklı),meksa, vede diğerleri çırpınıp duruyorlar,şuna eminim ki güçleri niyaziye yetmeyecek ama bilanço gelince de hepsi başını öne eğecek ben niye sattım diye.
    şuna inanıyorum ki thy'da,,kamu ortaklığı idaresinde ve de koç holdingte yıllarca çalışmış ve başarılı olmuş teczan yaramancı bu şirketi çok iyi noktalara taşıyacak ve bunu ciro,karlılık artışında görebileceğiz..şirket finlandiyadan köle idi şimdi özgür kuş gibi...
    peki alın size faliyet raporunda tezcan yaramancı bey'in cv'si(daha iyisi varsa lütfen yazın)

Tezcan YARAMANCI / Yönetim Kurulu Başkanı 1942 Ankara doğumlu olup kendisi Türk vatandaşıdır. Hannover Teknik Üniversitesi mezunudur. Aynı üniversitede makina yüksek mühendisliği ve iş idaresi dalında yüksek lisans yapmıştır. 1968-1969 yılları arasında Koç Holding Sanayi Koordinatörlüğünde uzman olarak görev yapmıştır.1974-1981 yılları arasında Asil Çelikte genel müdür olarak görev yapmıştır. 1981-1984 yılları arasında Koç Holding bünyesinde sanayi grup koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur. 1984-1987 yılları arasında Koç Holding sanayi,enerji ve ticaret grup başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 1992 yılında THY genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkan vekilliği görevini takiben 1993 te Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığına getirilmiştir. 1996 yılında bağımsız danışmanlık hizmetleri sunmak üzere INVESTA A.Ş.˜yi kuran Yaramancı halen bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Büyük Britanya Kraliçesi tarafından Britanya İmparatorluğu Fahri Kumandanı (CBE)nişanı ile de onurlandırılmıştır. 2006 yılından beri Componenta A.Ş.de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

benim hedefim çok yüksekler o yüzden çağrı olmuş olmamış umurumda değil.....

yatırım tavsiyesi olmayıp kişisel görüştür...

7. DÖKTAŞ ÇALIŞANLARINA EMANET

BURSA’NIN ORHANGAZI ILCESINDE FAALIYET GOSTEREN TURKIYE’NIN ONDE GELEN OTOMOTIVTIV YAN SANAYI TEDARIKCILERINDEDEN COMPONENTA DOKTAS ILE ILGILGILI GELISMELERI BU KOSEDE BIRKAC KEZ PAYLASMISTIM. SON YAZIMDA DODOKTAS’IN OZUNE DONDUGUNU DILE GETGETIRMIS, FINLI COMPONENTA’DAN AYRAYRILDIGINI VE YOLUNA DOKTAS OLARAKRAK DEVAM EDECEGINI BELIRTMISTIMTIM. BU YAZI UZERINE COMPONENTATA DOKUMCULUK AS’NIN DAVETI ILE ORHANGAZI FABRIKASINDA YONETIM KURULU BASKANI TEZCAN YARAMANCI, GENEL MUDUR SABRI OZDOGAN VE GENEL MUDUR YARDIMCISI (CFO) SIBEL BINICI ILE BIR ARAYA GELDIK. FIRMADA YASANAN GELISMELERI VE SON DURUMU ENINE BOYUNA KONUSTUK.

IHRACATI 200 MILYON EUROLUK KAYIPTAN KURTARDIK

GENEL MUDUR SABRI OZDOGAN (SOLDAN SAGA), YONETIM KURULU BASKANI TEZCAN YARAMANCI VE GENEL MUDUR YARDIMCISI SIBEL BINICI TURKIYE IHRACATINI 200 MILYON EUROLUK BIR KAYIPTAN KURTARDIKLARINI SOYLUYOR.
    FIRMANIN KURULUSUNDAN BASLAYACAK OLURSAK TURKIYE’NIN SIKINTILI YILLARINDA OZELLIKLE OTOMOTIV SANAYINDE VASIFLI CELIK TEMINI ICIN KOC GRUBU TARAFINDAN 1973 YILINDA BURSA’NIN ORHANGAZI ILCESINDE KURULAN COMPONENTA DOKUMCULUK, 1999 YILINDA MANISA ALUMINYUM DOKUMHANESINI DE BUNYESINE KATAR. FAKAT 2006 YILINDA KOC GRUBU STRATEJIK OLARAK BELIRLI BUYUKLUGUN ALTINDAKI URETIMLERDEN CEKILME KARARI ALIR VE DOKTAS’IN DA SATISI GUNDEME GELIR. O TARIHTE AVRUPA’NIN IKINCI BUYUK DOKUM FIRMASI FINLI COMPONENTA 200 MILYON DOLAR KARSILIGINDA YUZDE 54’LUK BIR HISSE ILE DOKTAS’I SATIN ALIR. ISVEC, FINLANDIYA VE HOLLANDA’DA URETIM TESISLERI BULUNAN COMPONENTA’NIN ALIMI TURKIYE’DEKI DOKTAS ACISINDAN DA FAYDALI OLUR. URETIM YUZDE 100 ARTAR. MUSTERILER ARASINA CATERPILLAR, VOLVO, SCANIA GIBI FIRMALAR KATILIR. FIRMA AVRUPA’DAKI BAZI URETIMLERINI DE TURKIYE’YE KAYDIRIR.
    BU SATIN ALMADA YALNIZ FINLANDIYALILARIN YUZDE 54’LUK KOC GRUBU’NUN HISSESINI SATIN ALMA DOGRULTUSUNDA YAPTIKLARI FINANSMAN PLANI DAHA SONRA SPK’NIN BORSADA KOTE HISSELERE DE CAGRI YAPMA SORUMLULUGU DOLAYISIYLA FINANSAL OLARAK ONLARI ZORA SOKAR. CUNKU BUNU HESAP ETMEZLER. CAGRI MUAFIYETI ALAMAYINCA PIYASADAN GELEN YUZDE 46 HISSEYI DE ALMALARI GEREKIR VE BU ONLARA BIR ANDA 8090 MILYON EUROLUK ILAVE BIR YUK GETIRIR. ONU FINANSE ETMEK ICIN HESAPTA OLMAYAN BIR BORCLANMAYA GIDERLER. FAKAT 2011 YILINDA AVRUPA’DA OTOMOTIV SEKTORU KRIZE GIRINCE HALIYLE DURUM BURAYA DA YANSIR. AVRUPA’DAKI BORCU VADESINDEN ERKEN ODEYEBILMEK ICIN TURKIYE’DE DOKTAS UZERINDEN BORCLANIRLAR. AMA 2015 YILINDA COMPONENTA’NIN KENDI ULKELERINDEKI BASKA PROBLEMLERI DOLAYISIYLA DOKTAS’A OLAN BORCLAR ODENEMEZ HALE GELIR. TURKIYE FABRIKALARI ZOR DURUMA DUSER. BU ARADA FINLANDIYA’DAKI SIRKETIN ORTAKLIK YAPISI VE MULKIYETI DEGISIR. GRUBUN TURKIYE’YE ILGISI AZALIR VE DOKTAS ANA ORTAGINDAN ALACAGINI TAHSIL EDEMEYINCE BANKALARA ODEME YAPAMAZ.
    GELINEN NOKTADA YONETIM KURULUNDAKI TURK UYELER YONETIME EL KOYAR. 2016 BASINDA BAGIMSIZ BIR SIRKET GIBI YENIDEN YAPILANDIRILIR. FIRMA HER KONUDA BAGIMSIZ, KENDI GOBEGINI KENDI KESER HALE GELIR.
    BURSA’NIN 4. BUYUK IHRACATCISI
    COMPONENTA DOKTAS, OTOMOTIV SEKTORU ICIN HAYATI BIR KURULUS. 250 MILYON EURO CIRO, 200 MILYON EURO IHRACATI VAR. BURSA’NIN 4’UNCU BUYUK IHRACATCISI. YONETICILER, “BOYLE BIR KURULUSUN SIRF ANA ORTAGININ KOTU YONETIMI DOLAYISIYLA BATMASINA MUSAADE EDEMEZDIK. KENDIMIZI SORUMLU HISSETTIK. KURTARMAK ICIN GEREKEN NE VARSA YAPMAYA KARAR VERDIK. SONUCTA FINLILER BUNU KABULLENDI. O MANTIK ICINDE GEREK ANA SIRKETTEN OLAN ALACAKLARIMIZIN TAHSILI, GEREK MUSTERILERE OLAN SATISLARIMIZI DIREKT HALE GETIRDIK. BURADA PERSONEL YAPILANDIRMASIYLA BIR DIZI TASARRUF TEDBIRLERI UYGULADIK. 2016 YILINDA KARLILIKTA CIDDI BIR HASAR ALMAMIZA RAGMEN, 2017’YI TEKRAR DUZENE GETIRDIK†DIYEREK NEDEN BOYLE BIR SORUMLULUK ALTINA GIRDIKLERININ GEREKCESINI DILE GETIRIYORLAR.
    SAHNEDE ARTIK DOKTAS METAL SANAYI VAR
    BU ARADA TUM IYI NIYETLI GAYRETLERE RAGMEN ANA ORTAGIN ART NIYETLI YAKLASIMIYLA DA KARSILASILIR. GRUP, DOKTAS’A BILGI VERMEDEN GECTIGIMIZ AGUSTOS AYINDA FINLANDIYA, ISVEC VE HOLLANDA’DAKI KURULUSLARINDA IFLAS ILAN EDER. DOKTAS, KENDI ICINDE COK SAGLIKLI YAPILANDIRMAYA GIDERKEN ANA ORTAGI MUFLIS BIR SIRKET KONUMUNA DUSUNCE TURKIYE’DEKI BUTUN KREDIBILITE DE ZARAR GORUR. BUNUN UZERINE TURK YONETICILER BORCLARA KARSILIK DOKTAS’IN HISSELERINI ALMAYI TEKLIF EDER. MUHTELIF TALIPLERLE KONUSULUR. FAKAT TURKIYE’NIN O DONEMDEKI SARTLARI, REFERANDUM ONCESI DURUM DOLAYISIYLA STRATEJIK BIR ALICI BULUNAMAZ. BUNUN UZERINE DE BANKALARLA MUTABIK KALINARAK BURADA CALISANLARIN YONETIMINDE YENI BIR SIRKET KURULUR. O SIRKET BU ROLU USTLENIR. DOKTAS METAL SANAYI VE TIC. AS COMPONENTA’NIN TURKIYE’DEKI YUZDE 93 HISSESIYLE
    BIRLIKTE BORCUNU DA DEVRALIR. BU YAPI ICINDE BANKALAR DA KREDILER 10 YILLIK VADE ILE (YAKLASIK 140 MILYON EURO) REVIZE EDILIR.
    BANKALAR KREDILERINI CALISANLAR IS YERLERINI KURTARDI
    SONUC OLARAK DOKTAS ILE TURKIYE’DE BIR ILK YASANDI. CALISANLAR ANA ORTAGIN “BATARSA BATSIN†DEMESINE RAGMEN YONETIM VE UST YONETIM OLARAK FABRIKALARINA SAHIP CIKTILAR, SIRKETI KURTARDILAR. BU ORNEK BIR VAKIADIR. OKULLARDA DERS OLARAK OKUTULABILECEK BIR MODELLE COMPONENTA TURKIYE, BUGUN YENI BIR SAHIBIN MULKIYETINDE, YUZDE 100 YERLI, FINANSAL OLARAK DA YENIDEN YAPILANDIRILMIS, GUVENLI VE SAGLIKLI NAKIT AKISINA KAVUSMUS BIR NOKTAYA GELDI. TABI BURADA BANKALARIN DESTEGI VE DUYULAN GUVENI DE GOZ ARDI EDEMEYIZ. BANKALAR KREDILERINI, CALISANLARI IS YERINI, MUSTERILER TEDARIKCILERINI KURTARDI. VE ULKE IHRACATI DA 200 MILYON EUROLUK KAYIPTAN KURTULDU.
    GENEL KURUL YAPILMADIGINDAN FIRMANIN ADI COMPONENTA DOKTAS OLARAK GECSE DE YAKIN ZAMANDA YAPILACAK DEGISIKLIKLE DOKTAS METAL SANAYI OLACAK. DOKTAS DOKUMCULUK AS DE ONUN ALTINDA YER ALACAK. 2 BIN 508 KISI ISTIHDAM EDEN SIRKETIN HISSELERI BORSA ISTANBUL’DA DA ISLEM GORUYOR.

SM-J320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/co...-emanet/388836
    Son düzenleme : Özgur; 31-10-2017 saat: 09:12.
    Parasını büyütürken küçülen insanlarlardan eyleme Amen
    Sizi liste başına aldım zamanı gelecek helallesecegiz ama ben DEİSTİM

8. [Döktaş özüne döndü
    Finlandiyalı dökümcü Componenta Corporation, Componenta Dökümcülük’teki yüzde 93.57’lik hissesini Döktaş Metal Sanayi’ye devrederek ortaklıktan ayrıldı. Componenta’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Harri Suutari imzasıyla Helsinki Borsası’na yapılan açıklamanın ardından, Componenta Dökümcülük de Türkiye’de Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) geçtiğimiz günlerde bildirimde bulundu. Bildirimde, Componenta Corporation’ın Componenta Dökümcülük’te sahip olduğu yüzde 93,57 oranındaki hisse payının Döktaş Metal Sanayi ve Ticaret AŞâ€™ye devri için 4 Ağustos’ta sözleşme imzalandığı hatırlatılarak, bu sözleşme kapsamında önkoşulların yerine getirilmesini takiben hisse devir işleminin 27 Eylül tarihinde tamamlandığı bildirildi. Böylece Componenta Dökümcülük Ticaret ve Sanayi AŞâ€™nin yönetim kontrolü Döktaş Metal Sanayi ve Ticaret AŞâ€™ye geçti. Açıklamada ayrıca Döktaş Metal Sanayi ve Ticaret AŞâ€™nin şirket yöneticileri tarafından kurulan bir şirket olduğu, işlemin herhangi bir nakit akışı yaratmayacağı, şirketin konsolidasyonuna 31 Aralık 2016 tarihinde son verildiği de kaydedildi. Şirketin içinde bulunduğu mali durum nedeniyle Componenta Dökümcülüğü finanse etme ve içinde bulunduğu borçlu? durumdan çıkarma imkanının kalmadığı, bu nedenle payların devredilmesinin zorunluluk teşkil ettiği de ifade edildi.

Ar-Ge merkezi oldu

1973 yılında Bursa’nın Orhangazi ilçesinde kurulan Componenta Dökümcülük, 1999 yılında Manisa Alüminyum dökümhanesini de bünyesine kattı. 2006 yılında Koç Holding tarafından 200 milyon dolar karşılığında Finlandiya merkezli Componenta Corporation firmasına satılan Döktaş, bu tarihten sonra unvanını da Componenta Döktaş AŞ olarak değiştirmişti. Yüksek teknolojiye sahip tesislerinde dökümün yüzde 25’ini işleyerek katma değerli hale getiren firma otomotiv, iş ve tarım makineleri sektörlerine üretim yapıyor.

Müşterileri arasında Volvo, Scania, Daimler, Man, Ford Otosan, Türk Traktör, Caterpiller gibi dünyanın önde gelen üreticileri bulunuyor. Öte yandan Componenta Dökümcülük’ün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yaptığı Ar-Ge merkezi başvurusu da eylül ayı itibariyle onaylandı. Şirketin Orhangazi Demir Döküm ve Manisa Alüminyum döküm tesisleri için Ar-Ge merkezi belgesi verilmesine karar verildi. 2 bin 508 kişi istihdam eden şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görüyor.

Sayfa 32/198 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •