Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 15 madde; 1 - 8 arası.

Konu: 40 farklı meyve veren ağaç!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Alanya
    Gönderi
    2,953
    Blog Entries
    4

40 farklı meyve veren ağaç!

Aşılama yöntemiyle bir ağaçta şeftali, erik, kiraz gibi 40 farklı meyve yetiştirilebiliyormuş. Maşşallah biliyordum da bu kadar çok olduğunu bilmiyordum.

Sabır Taşı...
    Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere.

2.  Alıntı Originally Posted by mtes Yazıyı Oku
    Aşılama yöntemiyle bir ağaçta şeftali, erik, kiraz gibi 40 farklı meyve yetiştirilebiliyormuş. Maşşallah biliyordum da bu kadar çok olduğunu bilmiyordum.

Müthis bir agac, her mevsim meyvesi olur..

bu bir asparagas haber mi yoksa gerçek mi? yani yapılan yorumlar ciddi...ama insanın inanası gelmiyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,605
    Karpitlenip sarartılmış olarak ağaçtan servis edilebilecek kadar tüketime hazır muzlar harika Photoshop yapmışlar.
    Portakal ve Elmalarda ise tutunacak dal bile yok.

ama bu tür ağaçlar yok değil aşılama yöntemi ile 3-5 çeşit meyve veren ağaçlar var
    benim kayınpederin evinde bahçede bulunan bir ağaçta mesela
    Can erik
    Mürdüm eğiği
    Kayısı
    Zerdali

1 ağaçta meyve alıyor, kendisi aşıladı 4 ana dala 4 ayrı aşı.
    eski forumda resimlemiştim bu ağacı
    unutmazsam bu sene meyve verdiğinde yine resimlerim.
    bu veya sonraki sene kentsel dönüşüme girecek o ağacın meyvelerini yiyemeyeceğiz

Kendi türüne benzeyen türler aşılanabiliyor.
    Rahmetli babamda anlatırdı biz ufakken
    dedenin bahçesinde 5 değişik şeftali veren meyve ağaçları vardı diye.
    Hele derdi 1 çeşidinin tanesi 750 grama yakın kocaman olurdu dalları yere değidirecek kadar aşağıya eğerdi diye.

Alıntı Originally Posted by mtes Yazıyı Oku

5. Üçü beşi aşılarım emme,kırk zor be ya...
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

6. bir ağaç kırk farklı meyvemi olur ! bu ağaçta karpuz kavun çıksa ne olacak kafamızı kırar yahu

7. Aynı ağaca aşılama yapılacak meyvelerin, aynı dönemde olgunlaşan/hasadı yapılan meyve türleri olması gerekiyor...
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

8. Bu ağaç anca manavda yetişir.
    Gel bakalım, ateşle nasıl oynanır göstereyim.. Gör bakalım, ateş mi seni yakar, sen mi ateşi? /Şems-i Tebrizi/

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •