Sayfa 12/46 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
Arama sonucu : 363 madde; 89 - 96 arası.

Konu: 2017 ramazan ayı

1.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    Vallahi benim durumumu özetliyor.
    İnsanlara gerçeği anlatmak zor.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Vallahi benim durumumu özetliyor.
    İnsanlara gerçeği anlatmak zor.
    insanlardan mümkün olduğı kadar uzak dur,
    kafan rahat eder.

hz musa cenabı allah'a şikayette bulunur.
    -kulların beni dinlemiyor deyince,
    cenabı allah,
    -onları ben yarattım,
    içlerinde bana küfür edenler var

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    valla ağabey benim de içimden beddua etmek geliyor bu kişilere.
    kendilerine de dedim bunları dedim ama böyle bu kadar demedim diye.
    benim yalanım yoktur, geri de çekilmem.
    ama arkadaşlar dediğin gibi ipsiz sapsız birine inanmışlar.
    vallahi hakkım haram billahi hakkım haram.
    dedikodu,iftira yapanın şöyle bir talebi var,
    ben belamı arıyorum bana beddua et.
    öylelerine acımayacaksın

hayırlı iftarlar

5.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    hayırlı iftarlar
    hayırlı iftarlar.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

hayırlı sahurlar vatandaş

7.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    hayırlı sahurlar vatandaş
    hayırlı sahurlar ağabey.

8. Ayet'el Kürsi İle Salat-ı Mücerrebenin Havas ve sırrı(çok önemlidir!) (ALINTI) Kaynak Nusrettü'l Cünud Hicri 1261 yılında Medine-i Münevvere'de havas ve sır ilimlerine hakkıyla vakıf Şeyh Mustafa Hindi(ks) Hz. ile buluştum.O zatlar bana Allah Teala'ya ve Habibi'ne yaklaştıran ve onlarla birebir eden ilimlerden bana da öğretmelerini istedim. Bir kuşluk vakti davet edip Ayet'el Kürsi İle Salat-ı Mücerrebenin sırlarını öğretip gereği için yetkili kıldılar. Sonra şöyle buyurdular; Eğer sen Ayetel kürsiyi bu alavat-ı şerif ile birlikte okursan ,ilim ve sırları doğrudan Allah Resulü sav'dan alırsın ayrıca onun ruhaniyetinden Muhammedi bir terbiye almış olursun. Çarşamba günü,öğle namazından sonra 4,5 mücavire anlatıp onların da bizden izin istemeleri üzerine o salavatın okunması için onlara izin verdik. Ertesi perşembe günü o mücavirlerden biri kendi virdlerimizle meşkul iken yanıma geldi ve şöyle dedi; '' Aydınlı dünkü bize verdiğin salavat-ı şerife dersiyle ben muradıma erdim.Bundan sonra o salavat-ı şerifenin zikrini ben birdaha asla terketmem''. Bu haberi aldıktan sonra bana bir gayret gelip bu salavat-ı şerifeyi yatsı namazından sonra 100 kere okudum. Arkasından 2 rekat namaz kılıp bir miktar Kur'an okuduktan sonra bunların sevabını peygamberlerin,velilerin,salihlerin ruhlarına bağışlayıp bu salavat ile Allah ve Resulü'ne daha yakın olmak niyeti ile ilmimin artmasını diliyerek aynı salavatı hergün 100 defa okumayı vird edineceğimi niyetlenip okumaya başladım. Daha ilk gecede Allah Resulü (sav)'nü rüyamda gördüm.Mübarek ellerini öptüm. La ilahe illallah inneke habibullah deyip kelimei şehadet getirdim.O zaman Allah Resulü (sav) ''Eş-Şefeatü leke ve li ebeveyke ve ihvanike '' buyurdular. ''Elhamdü lillahi bi adedi ılmillah'' Şeyh Mustafa Hindi (ks)'in hizmeti ve bu salavatın bereketiyle Allah Teala (cc) Bize bu lutfu nasip etti.O zamandan bu zamana nice kimselere bu sırrı haber verip onlar da muradlarına erdiler. Bundan sonrada gelip devam edeceklere de Rabbim nasip ve müyesser eylesin. Amin.... Şunu iyi bilmelisinizki , bu salavat -ı şerifin okunuşu kısa ,söylenmesi kolay,manası ise çok geniştir.Tesir alanı anlatılmakla bitmez.Niyete göre ve meşru olmak şartıyle ne için okunursa istenilen sonuç muhakkak alınır. Allah Teala Hazretleri'nin Cebrail Aleyhisselam aracılığı ile Allah Resulü (sav)'ne özel olarak hediye ettiği salavat-ı şerifenin tıpkısıdır. Ancak bizim okuyacağımız metinde seyyidina ilavesi vardır. Bahsedilen salavat-ı şerife aşağıdadır,gözünü iyice açmalısın! ''Allahümme salli ve sellim ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin bi adedi ılmik'' İstenilen sonucun alınması için hergün okunması gereken miktar değiştirilmemeli,aşağıdaki miktarlardan biri seçilerek vird edinilmelidir. Bu miktarlar 41,100,313,1000 ve daha fazla bir rakam da seçilebilir. Ancak devamlı okunacağı için makul bir adette kalınması daha makuldür. Okumak isteyen her iyi niyetliye bu konuda izin verilmiştir.Bu fırsatın kıymeti bilinmeli,kendini bilmezlere öğretilmemelidir.

Kaynak: http://www.estanbul.com/ayetel-kursi...l#.WSsUPdyEbcc

Sayfa 12/46 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •