Sayfa 102/196 İlkİlk ... 25292100101102103104112152 ... SonSon
Arama sonucu : 1566 madde; 809 - 816 arası.

Konu: CMENT - Çimentaş

1. 2009 yılında başlayan ve 2013 kadar devam Grup atık Türkiye'de yatırım projesi Uygulanacak
    atık yönetiminden değer yaratmayı hedefleyen Yönetimi, böylece çimento sektörüne katkıda koştu
    iş, alternatif yakıt daha fazla kullanılması yoluyla daha düşük CO2 ile çevreyi korurken
    emisyon ve atıkların ortadan kaldırılması doğru, böylece kirlilik ve kirlenmeyi önleme.
    Özellikle, Türk İştirakler Hereko ve kentsel katı atık Sureko yönetmek ve endüstriyel katı atık,
    sırasıyla, İngiltere merkezli iştiraki Neale en Atık Yönetimi grubu Hem sanayi yönetir iken ve
    Kentsel atık.
    Daha spesifik olarak, 2013 yılında Hereko Kabaca genişleyen ve performansı artırma EUR 17 milyon yatırım
    atık yönetim planlarının. Koşulları altında geç 2012 yılında tam olarak faaliyete Oldu Arama planları,
    25 yıllık sözleşmesi olan, kentsel katı atık yönetimi için İstanbul Belediyesi ile imzalanan
    Mekanik tedavi bölümü, biyolojik kurutma tesisi kentsel katı atıkların biyolojik olarak parçalanabilen bir kısmını kurutmak için ve
    Bir rafineri alternatif katı yakıt içine biyo-kurutulmuş malzemeyi dönüştürmek için. Sonunda tamamlanan genişletme,
    2013, tamamen yukarı ve bu ile 2014 yılında çalışan olacak, şirket tüm biyobozunur atık tedavi edebilir
    2000 ton / gün kentsel katı kontratta belirtilen atık, hem de geri dönüşümlü geri tarafından oluşturulan
    materyal ve kaliteli bir alternatif katı yakıt üretmek.

2. Hisse 30 liraya geldiğinde ancak emsali şirketlerin değerine ulaşır.Ulaşırmı bilemem onu kaptan bilir .Kimseyi yanıltmak istemem bu bir fikir.Yatırim tavsiyesi değildir.

3. şu 150 trilyon kasaya bi girsin bakalım hele acelemiz yok, spk 3 ay süre verdi en geç 2015/1 aylık bilançoya dahil etmeleri lazım, açtıkları davada yürütmeyi durdurma kararı alamadıkları sürece 3 aylık bilançoya kadar o parayı ana ortaktan alıp kasaya koymak zorundalar,ne yaparlar koyarlar, sonrada temettü olarak dağıtırlar yine hissenin %98 i ana ortakta olduğu için para yine oraya gider, bizde aradan sebepleniriz, neden bu kadar direniyorlar anlamadım,aklın yolu bir, koy bilançoya o parayı, sonra temettü olarak geri al, ödeyecekleri temettü stopajından mı korkuyor koskoca çimentaş

4. forumdaşlardan birisi çimentaşın 600 dönüm fabrika arsası olduğunu yazmış. ben geçen eylülde izmire gitmiştim. uzaktan fabrikaya baktım . pek öyle 600 dönümlük arazi göremedim.

İzmir şehirlerarası otobüs terminalinden geçerken gördün ise o fabrikanın kendisi
    toprak (hammadde) ve işlenmiş ürünün depolandığı yer arkada.
    doğrusunu söylersem ölçmedim veya herhangi bir yerde kayıt görmedim 600 dönüm eder mi diye...
    Ama fabrikanın işgal ettiği araziyi de katarsanız hatırı sayılır bir arazi eder.

Çimento şirketleri birer ikişer eski zirvelerine ulaşmak için yükseliş trendlerine başladılar. Bu işten nasiplenmeyen bir CMENT bir de onun dağıtım işini yapan CMBTN kaldı.
    Atalarımız demiş ya.... Komşuda pişer bize de düşer...
    Hayırlısı inşallah... Herkese bol kazançlı hafta dilerim...
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

bornovada fabrikanın olduğu arsa yaklaşık 390 dönüm .ayrıca bornovada yaklaşık 120 dönümlük arazi mevcut.

5. Bence bilançonun zamanıyla falan ilgilenmeyin.

Son birkaç haftadır hisse senedi grafiklerinde 5-10 yıllık geriye dönük incelemeler yapıyorum.
    gördüm ki: Battı batıyor, yan yattı çamura battı, batan geminin malları bunlar gibi salı pazarında ucuzluk pazarında satılan birçok hisse bu 5-10 yıllık periyotlarda mutlaka kayda değer biçimde değer kazanmış.
    Ve eski zirvelerini test edip, birçoğu da eski zirvelerini 2'ye 3'e katlamış.

Kıssadan hisse CMENTe gelince...
    Kâr da bir şirket mi? Evet
    Her geçen zaman kârı artıyor mu? Evet
    Bilançosunda bayağı hatırı sayılı miktarda dağıtılmamış geçmiş yıl kârı var mı? Hem çok Evet.
    Batma, yan yatma vs. durumu var mı? Kocaman HAYIR

EEEEEE O zaman...
    bugün pazar, hava güzel...
    Hayatta paradan daha önemli şeyler de var...
    Ben ce tatilinizin tadını çıkartın...

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

6. Neredeyse yatrırmcısı bulunmayan fakat yıllardır şirketin cefalı ortaklarına merhabalar.

Yıllardır ben de şirketin bir ortağı olarak hisselerime sıkı sıkıya sahip oluyorum.
    Artık şirketimiz iyi bir kar açıklamaya ve bu karını dağıtmaya başlayacak gibi görünüyor.
    SPK bülteninde iki hafta önce yayınlanan 102 milyon tl nin yasal faizi ile birlikte çimentaşımıza cementer holdingten ödenmesine neden hiç bir yorum yapılmadı derseniz çünkü piyasada kimsede hisse yok.
    Burdan tahta yapıcısına seslenmek isterim yüzlü rakamlardan hisselerimi satabilirim.
    Aksi taktirde şirketimin bana vereceği temettüler hayatımın sonuna kadar rahat yaşamama Yüce Rabbimin izni ile imkan verir.
    Yorumlarınızla bu topiği şenlendierelim...

7. Günaydın tüm ortaklara. Anlaşılan topiği takip eden ortağımız bulunmamaktadır. Fakat şirketin önemli sorumlularının topiği takip ettiğinden şüphem yok.
    Bugün altın değerinde olan fakat demir değerinden işlem gören şirketimizin gizli varlıklarını anlatmaya gayret edeceğim. Başlıyoruz...

Şirketimiz iştiraklerinden Herekonun istanbul belediyesi ile olan 25 yıllık anlaşmasına göre istanbulun anadolu yakasının çöplerini toplama işine girdiği, bunun için Avrupa ve Türkiyenin en büyük tesisini inşaa ettiğini ve bu tesisin 2014 yılı sonuna kadar tamamı ile çalışır konuma geleceğini, bu tesiste istanbulun çöpünün yüzde 15 inin işleneceğini, işleme sonrası çöplerden elektrik üretileceği, çimento fabrikalarına yakıt olarak satılacağını düşündüğümüzde şöyle bir değerlendirme yapabiliriz: İstanbul belediyesinden alınacak para, elektrik üretimi ile kazanılacak para ve çimento fabrikalarına yakıt olarak satılacak çöpün parası ile muaazam bir gelir elde edilceğini düşünüyorum. Bu iş için kurulmuş Hereko firmamımızın sermayesinin 98 trilyon olduğunu, ana şirket yani bir nevi holding olan çimentaşımızın ise sermayesinin sadece 87 trilyon olduğunu da dikkatlerinize sunmak isterim...Devamı gelecek bekleyin...Yatırım tavsiyesi değildir...

8. Çimentaşımızın yüzde 63 oran ile sahip olduğu iştiraki Recydia isimli şirketin sermayesinin 185 trilyon olduğunu biliyor muydunuz?
    Manisa kulada kurulu bulunan iştiraklerimizden Sürekonun sermayisinin 46 trilyon olduğunu, endüstriyel atıkların bertarıfı için kurulduğunu ve aynı Herekoda olduğu endüstriyel atıkları ellerinden çıkarmak zorunda olan sanayi kuruluşlarından gelir elde ederek atıkları aldığımızı, atıkları ayrıştırarak bir kısmı ile elektrik üretileceği diğer kısmı ile de çimento fabrikalarına yakıt olarak satılacağını biliyormuydunuz?YTD...

İngiltereden satın alınan Neals isimli şirketin atık bertarıfı konusunda uzman ve gelişmiş bir ar ge teknolojisine sahip olduğunu biliyormuydunuz?
    Şirketimizin Ankara kazanda geri dönüşüm toplama merkezine sahip olduğun biliyor muydunuz?
    Kısaca özetleyecek olursam çimentaşımız atık bertarıfı konusunda önemli yatırımlar yapmış olup bu yatırımlardan çok ciddi uzun vadede karlar elde edeceğini düşünmekteyim. Çimentaşımızın bu yatırımlarla yıllık 300 trilyon karları yazma ihtimalini sevdim. Bunun için şirketimi seviyorum...YTD...

En son spk bülteninde çıkan örtülü kazanç aktarımı ile ilgili karar konusuna değinmek isterim.
    Çimentaşın 2005 yılında 85 milyon euroya aldığı Alfacem firmasını yine 2009 yılında ana şirkete 85 milyon euro bedelle satması nedeni ile şirket varlıklarının ana şirkete örtülü bir şekilde aktarılması ve bu yüzden çimentaşın zarara uğratılmasından dolayı üç ay içerisinde çimentaşa ana şirket cementer holdingin 102 trilyonu yasal faizi ile beraber ödeme zorunluluğu getirmiş olması öyle tahmin ediyorum yıl sonu bilançomuzdaki karlılığımız çok önemli ölçüde artıracaktır. Yıl sonu karımız 250 triylon olursa şaşırmam...YTD...

Sayfa 102/196 İlkİlk ... 25292100101102103104112152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •