Sayfa 9/196 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 1566 madde; 65 - 72 arası.

Konu: CMENT - Çimentaş

1. 27 milyon lira danışmanlık ve isim hakkı felan filan ana hissedara ödenen para, diger çimento şirketleri ile kıyaslandığında oldukça yüksek maliyetler 777 milyon lira ciro yapmış % 20 bürüt kar 155 milyon kalmış genel yönetim giderleri felan parayı sıfırlamış 19 milyon.Enyakın örnek Bursa çimento 694 milyon ciro bürüt kar 168 milyon esas faliyet karı 106 milyon lira. Çimentaşın ana hissedara ödediği danışmanlık ücreti dahil sihir yaptığı para 150 milyon lira...

2.  Alıntı Originally Posted by nordstren Yazıyı Oku
    27 milyon lira danışmanlık ve isim hakkı felan filan ana hissedara ödenen para, diger çimento şirketleri ile kıyaslandığında oldukça yüksek maliyetler 777 milyon lira ciro yapmış % 20 bürüt kar 155 milyon kalmış genel yönetim giderleri felan parayı sıfırlamış 19 milyon.Enyakın örnek Bursa çimento 694 milyon ciro bürüt kar 168 milyon esas faliyet karı 106 milyon lira. Çimentaşın ana hissedara ödediği danışmanlık ücreti dahil sihir yaptığı para 150 milyon lira...
    yıllardır bu şekilde sömürüyorlar cmbtn ve cment i ancak bu kadar bariz açık bir şekilde yaptıkları soygunu spk nın ve maliye nin bulamaması da garip...
    yasal boşluk var herhalde italyanlar da bunu güzelce kullanıyor bu şirketlere yatırım yapan da vergi bekleyende mal yerine konuyor
    yazıkkk...

3. Bu kadar düşük konsolidede bence yanlışlık var. O kadar kardan bu kadar kara düşmek nerdeyse hesap hatası diyecem.

4. Ben bu sabah çimentaşı aradım arkadaşlar....hesap hatası yok diyorlar iştirakler zarar ettiği için kar düştü diyorlar....

5. arkadaşlar gelen sonuç beklentilere uygun neden diyeceksiniz ?

cmbtn ve cment aynı kafayla yönetiliyor bu tür yabancı sahipli şirketler parayı bir şekilde yurt dışına aktarması gerekir...

hesap uzmanı olarak şunu diyebilirim bu şirkette genel yönetim giderleri altında para vergisiz kılçıksız şekilde bilançodaki kar eritiliyor...Çünkü çimento malboro sigarası gibidir antalyadada 12 istanbuldada 12 fiyat değişmez sadece ters yerlerde ulaşım maliyeti eklenir çıakrılır... Yani hepsinin sattığı çimento çimsanında akcansanında veya nuh çimentonunda aynıdır %10 aşağı %10 yukarı oynar...Ana şirket çimentaşın genel yönetim giderleri rakamı korkunç boyutta 100,000,000 tl genel yönetim gideri yazmış bilançoya...250,000,000 lira kar açıklayan cirosu 1 milyar tl üzerinde olan cimsanın bile 80,000,000 genel yönetim gideri var...Aradaki hesabı siz yapın...

6. Tam 2 hafta önce 13.83 tl olan kağıt şimdi zor bela 10.30 larda tutunmaya çalışıyor.....Konsolide bilançonun 4.667 milyon kar yazacağını daha önceden kim öğrenmiş acaba?

7. sözün bitiği yerdeyiz. spkya şikayet etmek lazım. spk da ky ye diyor ki elinde belgen varsa şikayet et diyor. ne yani içer de muhbirimiz mi ya da muhasebede bir çalışan tanıdığımız mı olacakta belge ele geçirip şikayet edeceğiz?
    yoksa şirketi zan altında bırakıp bize şirket dava açma durumu olabiliyormuş. aynı nasrettin hoca fıkrası gibi.ey spk ,
    "hırsızın hiç mi suçu yok""

8. Naçizane tavsiyem yatırımda kar zarar olur ..
    Kolu kesin stop !!
    Bu tip tahtalara birdaha selam bile vermeyin derim.. Bilançoda resmen hırsızlık yapan firmadan hayır gelmez..

Sayfa 9/196 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •