Sayfa 22/605 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon
Arama sonucu : 4838 madde; 169 - 176 arası.

Konu: CMBTN - Çimbeton

1.  Alıntı Originally Posted by akhunabey Yazıyı Oku
    bu gün g.k saat kaçta yapılacağı hakkında bilgisi olan bir arkadaşımız var mı?
    9.30 da cmbtn
    11.30 da cment

2. cmbtn dan demek bişi çıkmadı.

Alıntı Originally Posted by akhunabey Yazıyı Oku
    cmbtn dan demek bişi çıkmadı.
    Çıkacak olsa çoktan fareler içerden haber verirdi, işlem hacmi tavan yapardı.. Demek ki neymiş umutlar başka bahara..
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

4. Genel kurula katılan kimse yok ki. Kağıt tamamen sahipsiz.

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. daha önce de demiştim bu grubu yoğurda doğrasan cacık olmaz ülkenin sağladığı tüm olanaklarını kullanıp vergilerinden kesintilerinden cezalarından kaçmayı iyi bilirler devlet bu market fiyatına gelmiş şirketine bir el koysa burası bayram yerine döner

Alıntı Originally Posted by seladin Yazıyı Oku
    daha önce de demiştim bu grubu yoğurda doğrasan cacık olmaz ülkenin sağladığı tüm olanaklarını kullanıp vergilerinden kesintilerinden cezalarından kaçmayı iyi bilirler devlet bu market fiyatına gelmiş şirketine bir el koysa burası bayram yerine döner
    10 numara yorum. Tebrikler
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

7. SPK'ya sormuştum. Onlar Çimbetona sor dedi. Bende sordum.
    İşte gelen cevap.

Bilindiği üzere, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanununun "İstisnalar" başlıklı 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde; kurumların, en az iki tam yıl süreyle aktiflerinde yer alan taşınmazlar ve iştirak hisseleri ile aynı süreyle sahip oldukları kurucu senetleri, intifa senetleri ve rüçhan haklarının satışından doğan kazançların % 75 lik kısmının kurumlar vergisinden istisna olduğu hüküm altına alınmıştır.

Çimbeton 2011 yılında en az iki tam yıl süreyle kurumun aktifinde yer alan taşınmazın satışından doğan kazancın % 75’lik kısmı için istisnadan yararlanarak, bu istisnayı aynı dönemde uygulamıştır. Söz konusu satış karının %75 ini 2012 yılında 549-Özel Fonlar hesabına virmanlamıştır.

Özel Fonlar hesabına alınan kazanç tutarının, satışın yapıldığı yılı izleyen ikinci takvim yılının sonuna kadar tahsil edilmesi ve satışın yapıldığı yılı izleyen beşinci yılın sonuna kadar bu hesapta tutulması zorunludur. Çimbeton satışın yapıldığı yılı izleyen beşinci yılın sonuna kadar istisna tutarını fonda tutmuştur ve bugün itibariyle fonda tutmaya devam etmektedir. Bu süreden sonra şirketimiz bu fon tutarını, fonda tutmaya devam edebilir, olağanüstü yedeklere virmanlayabilir, sermayeye ilave edebilir veya dağıtabilir. Bu tutarın sermayeye ilave edilmesi ya da dağıtılması konusunda alınmış bir Yönetim Kurulu Kararı bulunmamaktır.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    "Akılsıza sır verme, öttürmesi için düdük verdin sanır."

8. hafif kıpırdayınca elemanın biri tüm kademelere 31 yazdı
    tahta sahibi de 10 lot arttırıp 41 yaptı maşallah çeker gibi hey yarabbim

Sayfa 22/605 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz