Sayfa 367/605 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467 ... SonSon
Arama sonucu : 4835 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: CMBTN - Çimbeton

Alıntı Originally Posted by Ufuk35 Yazıyı Oku
    kesinlikle katılıyorum.bimer.cimer.spk hatta maliye gibi kurumlara yazıp hakkımızı aramamız gerekiyor.genel yönetim giderlerinin fazlalığı.danışmanlık ,marka kullanım bedeli gibi aşırı ve orantısız giderlerle bu şirketi gayrimenkul satmasalar neredeyse utanmasalar batıracaklar.sanki halka açık şirket değil ve başka ortakları yokmuş ve çimbetonun tek görevi çimentaşın çimentolarını tüketmekmiş gibi davranıyorlar.
    borsa fiyatları deseniz, saçmalığın dik alası.şirkete ödenmiş sermayesinin 10 katı para giriyor.aynı zamanda özkaynaklarının yarısı kadar ve tahtada birileri hala basmanın peşinde.
    oysa istedikleri zaman kars çimentoda yaptıkları gibi % 12000 bedelsiz vermeyi biliyorlarmış demekki...
    önce şirkete mail yoluyla istek ve şikayetlerimizi bildirmemiz gerektiğini düşünüyorum.ben geçen hafta telefon , dün de mail yoluyla şirkete istek ve şikayetlerimi aktardım.gelecek cevaplara göre spk ve cimere de şikayetlerimi yapacağım.şirkete gönderdiğiniz istek ve şikayetlerin özellikle yönetim kurulu üyelerinin tamamına ulaştırılmasını isteyin.ben bazılarının dönen dolaplardan haberdar olmadığını düşünüyorum. tahtanın istikrarı için şirketten hisse geri alımı yapılmasını da istedim.
    yatırım tavsiyesi değildir
    Bizde yıllardır mrshl da sömürüldük ne varsa heryere yazdık sonuç koca bir sıfır

2.  Alıntı Originally Posted by gardiyan Yazıyı Oku
    Sayın Cumhurbaşkanım

Ülkesini seven her vatandaş olarak sizin de söylediğiniz gibi yatırımlarımızı Türk varklıklarına yatırmaya gayret ediyoruz, dolar almıyoruz birikimlerimizin hisse senedi olmasına gayret ediyoruz, ancak ülkemize yatırım yapan yabancı şirketler var bunlardan biri Cementir grup bu şirket yaklaşık bundan 15 yıl önce İzmir'de bulunan Çimentaş ve Çimbeton şirketlerini satın aldı. Fakat şirketleri satın almalarından bu yana ne bir temettü, ne de bir sermaye arttırımı yapmadı. Bunları SPK'nın da doğru düzgün denetlediğini sanmıyorum, çünkü bu şirket (Çimbeton) yıllık 200 milyon satış yapmasına rağmen, Genel Yönetim giderleri altında Arge araştırmaları adı altında ve danışmanlık giderleri adı altında zarar açıklıyor. paraların yurt dışına kaçırıldığını düşünüyorum. Bu değerler hepimizin değerleri küçük yatırımcı böyle sömürülüyor, o zaman kimse paraları borsaya yatırmak istemez. İster istemez dolar alma cihetine gider böylelikle kendi bindiğimiz dalı keseriz. Bu firmalar iyi denetlenerek küçük yatırımcılar madur edilmezse gelişmiş ülkelerde olduğu gibi; insanlar hisse almak için birbiriyle yarışırlar örnek vermek gerekirse ; Çimbeton 2005 yılında 49TL iken yıl 2018'de ise Çimbeton 31TL. SPK'nın bunun gibi şirketleri daha iyi denetlemesi gerekir. ülkemin parası yurt dışına kaçırılıyor. Lütfen bize sahip çıkın biz pastanın tamamını istemiyoruz, pastadan bir dilim istiyoruz. 13 yıldan beri ortak olduğum şirketin uyarılmasını, sıkıştırılmasını, istiyoruz. yapılan şikayet
    şirkete sermaye arttırımı vb. istekler yapılabilir ancak cimer ve spk ya böyle bir isteğin dayanağı pek yok gibi.cimer ve spk ya cmbtn ve çimentaştaki hasılata göre kar marjının düşüklüğü, genel yönetim giderlerinin fazlalığı,danışmanlık ve marka kullanımı gibi kalemlerin çok yüksek oluşu ile ilgili yazılabilir.ayrıca bence bedelsizmiş, tahta fiyatıymış bunlar kişisel istekler ancak özellikle, çimentaşın son iki bilançoda zarar yazmasına neden olan döviz borcunun kaynağı, bu paraların ülke dışına çıkarılması konusu, dövizin yükseleceğini sağır sultanın bidiği bir dönemde bu döviz borcunun mantığı.hangi konularda nasıl bir danışmanlık alındığı.marka kullanım bedelinin mantıksızlığı v.b. yazılabilecek daha elle tutulur birçok şey var.
    mesela ben ülkenin geçtiği ekonomik saldırı sürecinde bazı şirketlerin hisse geri alımı açıkladığını ,bazılarının değerleme raporu v.b.acıklamalarla sürece olumlu destek verdiklerini. çimentaş ve çimbetonun ise yazılı ve sözlü olarak bildirmeme rağmen herhangi bir girişimde bulunmadıklarını ve bir cevap bile vermediklerini de yazacağım mesela.bir şey çıkacağını sanmam ama eğer birçok kişi farklı şikayetlerle dile getirirse konuyu belki daha dikkat çekici olabilir.

yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Bizde yıllardır mrshl da sömürüldük ne varsa heryere yazdık sonuç koca bir sıfır
    yani diyorsunuz ki
    sizden de bir şey çıkmaz ,hiç uğraşmayın, şirketin bu ülkede kazandığı paraların yurtdışına çıkarılması için buldukları yol çok etik, hiç dokunmayalım , temettü vermelerine gerek kalmadan aynen bu şekilde götürsünler paraları.
    hakkımızı da aramaya gerek yok, böyle geldi böyle gitsin.

4. 200 milyon ciro yap 7 milyon zarar et. Olacak iş değil ama olduruyorlar. Neden çünkü arsa satışından gelen parayı abradaka abrayla yok edecekler. İnşallah birgün domuzdan kıl koparırız.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bu hukumeti yönetenler borsada ky ya yapılan haksızlıgı yıllardır biliyor ve gözde yumuyor biraz sıkıstırınca serbest piyasa kosulları karısamayız spk denetliyor palavrasını önumuze suruyor madem oyleyse kusura bakmasınlar kimse enayi degil çolugundan cocugundan artırdıgıyla yatırım olsun diye hisse alıyor sonuc 2008 deki fiyatla aynı enflasyona karsı parasının erimesiyle surekli surekli zarar ettiriliyor madem sen ky yı korumuyorsun buyuklere hizmet ediyorsun bende kazancımı riske atmam dolar alırım sadece gecen yıla gore paramın %80 ini eritti borsa ekonomi iyi dediklerinde yatırımcıya bisey yok ulke krize girer yine ky ya bisey yok o zaman kusura bakmasınlar tek kuruşumu ne tl de nede hissede tutarım onuda umurunda olmayan yönetenler dusunsun..

G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. daha öncede şikayet edildi..basına yansıdı..

ne oldu..

şirkete ceza yazıyorlar..

şirket cezayı ky sırtına yüklüyor..

sonra kaldığı yerden devam ediyor..

birinci öncelik kamu kurumlarının ky korur hale getirmektir..

yasalar hep büyükler için çıkıyor.

derinliğin kaldırılması ve ücretlendirilmeside son icraatlarıydı..

tabi bence.

7. Arkadaşlar şirketle ilgili düşüncelerinizi görkemyetim@cımentas.com adresine mail veya telefon ile iletelim. (Yatırımcı ilişkileri sorumlusu Av. Görkem bey) Ben gerekeni söyledim. (Şirketin hisselerinin 13 yıl önceki fiyatlarından da aşağıda olmasını, iştiraki Kars çimentoda yaptıkları bedelsiz sermaye artırımının emsal teşkil ettiğini, peşin (cash) paralarının olması nedeniyle hisselerini geri alım yaparak güven vereceklerini söyledim. Ayrıca şirketin hisselerini alarak yatırım yapan insanlara karşı bunun bir sorumluluk olacağını da ifade ettim.) Sizlerde gerekeni yazın veya söyleyin çünkü gün birlik olma günü.

8.  Alıntı Originally Posted by taltan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şirketle ilgili düşüncelerinizi görkemyetim@cımentas.com adresine mail veya telefon ile iletelim. (Yatırımcı ilişkileri sorumlusu Av. Görkem bey) Ben gerekeni söyledim. (Şirketin hisselerinin 13 yıl önceki fiyatlarından da aşağıda olmasını, iştiraki Kars çimentoda yaptıkları bedelsiz sermaye artırımının emsal teşkil ettiğini, peşin (cash) paralarının olması nedeniyle hisselerini geri alım yaparak güven vereceklerini söyledim. Ayrıca şirketin hisselerini alarak yatırım yapan insanlara karşı bunun bir sorumluluk olacağını da ifade ettim.) Sizlerde gerekeni yazın veya söyleyin çünkü gün birlik olma günü.
    sayın taltan , bazen maillere cevap vermiyorlar.sonra bize ulaşmadı diyorlar.bence aynı maili hepsine göndermek gerekir.adresler doğruysa mutlaka biri ulaşır.
    bu arada görkem beyin mailinde ö harfi yok. o harfi olacak.

[email protected]
    [email protected]
    [email protected]

Sayfa 367/605 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •