Sayfa 497/605 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597 ... SonSon
Arama sonucu : 4839 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: CMBTN - Çimbeton

2011 yılı dolar zirvesi 44,6 dolar kısa vadede dolar hedefi 14,6 dolar tl için 105 diyebiliriz...elimde cimbeton yok grafik dikkatimi çekti hacimde destekliyor alıcılar iştahlı...KAR al 92/105 arası büyük çanak 307 tl buda sermaye arttırımı yada gurubun el degiştirmesi olabilir...şuan cimentaştaki hareketle birlikte bana gurubun olası el degiştirmesi olabilecegini kuvvetle muhtemel düşündürüyor...herkese bol kazançlar iyi ramazanlar..
    YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR

2.  Alıntı Originally Posted by kimyacı hasan Yazıyı Oku
    yatırımcı tavsiyesi olmamakla beraber fiyat veriyorum.92,5 demedi demeyin.Herkesin kazanmasını isteyen söyledikleri yatırımcı tavsiyesi olmayan fakat 92 ye kadar bekleyecek yatırımcıyım...
    22-10-2019, 23:43
    kimyacı hasanCevaplar
    3,968
    İzlenme
    679,167
    yatırımcı tavsiyesi olmamakla beraber fiyat...
    yatırımcı tavsiyesi olmamakla beraber fiyat veriyorum.92,5 demedi demeyin.Herkesin kazanmasını isteyen söyledikleri yatırımcı tavsiyesi olmayan fakat 92 ye kadar bekleyecek yatırımcıyım...

3. Benden dolayı alan var ise ben sattım. Tekrar aşağıdan toparlar diye düşündüm fakat olmadı. 22-10-2019, 23:43
    kimyacı hasanCevaplar
    3,968
    İzlenme
    679,167
    yatırımcı tavsiyesi olmamakla beraber fiyat...

4. Bence haftaya üc hanelere gelecek. Dahada gidecek bölünecek. Büyük bedelsiz potansiyeli var. Sermayeyi artırması gerekiyor.

YTD

5. işlem yasağı falan gelmesinde.

6. malı erite erite elimizde kini spek aldı.kusarsa ne alla?

7. 2011'den bu yana takibimde olan ve 2017'den itibaren portföyümdeki ağırlığını arttırdığım hissede, 2018 ocak ayında da haber desteğinden yoksun hızlı bir yükseliş olmuş ve bu yükseliş 54 TL'de bittikten sonra, fiyat 30 TL'nin altına kadar sarkmıştı.

O dönemde yaşanan hareketten faydalanamamış ve eylül 2018 de ihtiyaç nedeniyle 31 TL civarından zararına satış yaparak portföyümü küçültmek zorunda kalmıştım.

Sonrasında 31 TL'den zararına verdiklerimi karıyla yerine koyma imkânı fiyat olarak oluşsa da, kendi bütçem bunu ancak kısmi olarak gerçekleştirebilmeme izin verdi.

Dışarıdan gazel okuyan birisi konumunda olmamak ve küçük yatırımcı olarak diğer küçük yatırımcılar için örnek oluşturmak adına kendimi anlatmaya çalıştım. Okurken bana ne senin ne yapıp/yapmadığından diyen forumdaşlar kusuruma bakmasınlar.

Şimdi gelelim şirkete ve hisseye dair düşüncelerime;

Şirket, yıllardır esas faaliyet alanından kaynaklı anlamlı bir bilanço açıklamamış ve sektörün oldukça iyi zamanlar geçirdiği dönemlerde dahi kötü bilançolar açıklamıştır. Bu durum, birçok küçük yatırımcıda olduğu gibi bende de şirket yönetimine ve sahiplerine karşı bir güvensizlik oluşturmuş ve art niyetli bir yaklaşım içerisinde olduklarını düşündürmüştür.

Hisse fiyatının 2011'de 60'lı seviyeleri görmüş olması ve ortalama maliyetimin bu seviyeden uzak sayılabilecek bir rakam olan 36 TL civarında seyretmesi nedeniyle, yönetimine ve sahiplerine güvenmediğim şirketin hissesini düşük maliyetle taşımayı kendimce uygun gördüm. Beklentim, şirketin güzel bilançolar açıklayarak bendeki güvensizliği boşa çıkarması veya yönetim/sahiplik değişimi sonucunda hisse fiyatının yükselmesiydi.

Hisse fiyatının hızlı yükseldiği son döneme dair ise;
    Mali işler direktörünün ve yönetim kurulu başkanının değişmesinden sonra hissede hareketin başlaması, ve yine zararda olan bir bilançodan başka açıklanmış kayda değer bir haberin olmaması nedeniyle sadece varsayım yapabiliyor ve şöyle düşünüyorum;

Şirket, büyük projelerde yer alabilmek adına sermayesini güçlendirme ihtiyacı hissediyor ve bunu da yeni yönetimle birlikte hem bedelli hem de bedelsiz sermaye artırımıyla gerçekleştirmek istiyor.
    Bedelsiz sermaye artırımı eskisi kadar hisse fiyatını yukarı çekmese de, yüksek oranlı yapılacak bir bedelli sermaye artırımına katılımı cazipleştirmek için hisse fiyatı hızlıca yükseltilmiş olabilir.

Diğer varsayımım ise;
    Şirketin İtalyan sahipleri, virüs hastalığından oldukça kötü etkilenen İtalya’da nakde sıkışmış veya krizden doğan bir fırsatı değerlendirmek için nakde ihtiyaç duymuş olabilir. Bu nedenle de Türkiye’deki şirketlerini satmayı gündemlerine almış, hisse değerinin Euro bazında dip seviyelerde olması nedeniyle de hisse fiyatı yükseltilmiş olabilir.

Son varsayımım ise;
    Sığ ve sahipsiz tahtalarda yapılan doldur boşalt tarzı bir operasyonun başlangıcı olarak hisse fiyatı yükseltilmiş olabilir. Gördüğü dip seviyeye (23 TL) göre, kısa bir sürede 3 kattan fazla primlenen hissede operasyonun seyrini kestirmek ise kendi adıma beni aşan bir durumdur. Ancak bu süreçte BİST’teki devre kesiciye çok fazla takılmadan ve olağan dışı fiyat ve miktar hareketi nedeniyle şirketten açıklama istenmesine mahal vermeden, bu seviyeye kadar gelinmiş olmasını başarılı buluyorum.

Sonuç olarak, düşüncelerimin dâhili herhangi bir bilgiye dayanmaksızın sadece fikir beyanı olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, ilk iki varsayımda hisse fiyatının daha gidecek çok yolu olsa da, son varsayımın ağır basması nedeniyle kendi hisselerimin %85’ini, 65.00, 71.25, 77.00, 77.70, 78.25 ve 78.65 TL’den kademeli olarak sattığımı belirtmek isterim.

Saygılarımla…

8. 4 tane santral kapa 5 trilyon sekizyüz milyar zarar açıkla 40 tl den 90 tl oldu...

Sayfa 497/605 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •