Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 37 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Temel ve Tekniğin Buluştuğu Hisseler

1. Sn hisseci egeen yorumu grafik var mi

Alıntı Originally Posted by Aero123 Yazıyı Oku
    Sn hisseci egeen yorumu grafik var mi
    üzgünüm fakat egeen benim yatırım sınırlarımın ve dolayısıyla ilgi alanımın dışına çıktı , 150 maksimum 200 tl yi aşan hisseler ile çok ilgilenmiyorum . kötü oldukları için değil aslında yanlış algı oluşmasın sadece 15lik bir hissenin 50 olması 150 tl lik bir hissenin 500 olmasından daha kolay geliyor bana .
    bir sebepte hisse fiyatı 150 yi geçtikten sonra bence piyasa değerlemesinde temel ya da teknik kalmıyor çok farklı sebep ve beklentilerin etkisi ve daha çokda sahiplenmiş tahtada oyun kurucunun istekleri ile hareketler oluşuyor .

gerçekleşeceği için değilde fikir olsun diye konuşmam gerekirse almak için 240 ları bekler 330 civarında da satarım .

fakat tekrar özellikle ifade edeyimki bu tür hisselerde hiçde isabetli yorumlar yapamıyorum .

sorunuzu cevapsız bırakmamak üzere yazmış oldum ,

fakat forum takipçisi arkadaşlardan ricam her soruya cevap vermek üzere başlatmamıştım sayfayı , daha ziyade izlediğim ve üzerinde çalıştığım ve çalıştığımız hisseler ile ilgili bilgilerimizi paylaşabilmek amaçlı bir başlık .
    Dolayısıyla sorulan her hisseye cevap veremez isem hisse ile ilgili fikrim olmadığından ve de yanlış bir şey söylememek içindir , lütfen saygısızlık sayılmasın

herkese bol kazançlar...
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

3. Hayırlı olsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,296
    Sayın hisseci vesbe hakkında ne düşünüyorsunuz? Syg.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

herkese merhabalar.
    Daha önce uzun süre taşıdığım erbosan ,
    cirosunu ve karlılığını artırarak temel değerlerini sağlam tutmaya ve her geçen gün sağlamlaştırmaya devam ediyor .
    çeyrekde 100 milyon cirolara ulaşmayı başardı ve 2018 için 500 milyon ciro hedefi bence çok olası dolayasıyla bu yıl 50 civarı ve gelecek yıl 60 milyon üzeri hedefle çalışmaya devam ediyor olacak . bu yıl için neredeyse hisse başına 10 kat kar sağlamış olacak .
    Üzerinde 40 civarında bedelsiz birikmiş durumda dolayısıyla bedelsiz beklentisi zaten söz konusu .
    özetle cirosu ve karlılığı artan mali yapısı sağlam ihracatı yüksek döviz pozisyonu artıda olan hissede bence önemli destek 71 ve kanal hedefi 95 civarı ,
    eğer 95 geçilirse 150 lik hisselere katılmaak isteyebilir .

herkese bol kazançlar....

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Sayın hisseci vesbe hakkında ne düşünüyorsunuz? Syg.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    VESBE

Takip ettiğim bir hisse değil ne yazıkki , kabaca bakarak söylebileceklerim
    esasen temel değerlerine göre ucuz görünüyor , periyodik olarak dönemde neredeyse 70 milyon kar edebiliyor ve yanı sıra ihracatta çok yüksek olması iyi tarafları fakat nakit pozisyonu çok zayıf , finansal borçlar da epeyce var borç tarafında maliyetler yüksek her geçen günde yükseliyor dolayısıyla karlılıkda önemli risk bence ayrıca döviz tarafında da ciddi açık var sanki ve yükselen kurlar da hiç hoş değil .

kendi özelinde ne beklentiler var hissede bilemem , takipçilerin bildiği özel durumlar varsa ve paylaşırlarsa sevinirim, düşer çıkar asla bilemem ama kabaca yaptığım bakışla ucuz görünüyor olmasına rağmen bana göre değil , siz yinede siz olun bana inanmayın.
    ben hisselerde geleceği öngörmek gibi bir analiz yapmıyorum ,sadece temel değerler üzerinden ileride ne temel veriler olabiliri bulmaya çalışıyorum asla gelecek fiyatı bulmaya çalışmıyorum .

herkese bol kazançlar..

bol kazançlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,296
     Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku
    VESBE

Takip ettiğim bir hisse değil ne yazıkki , kabaca bakarak söylebileceklerim
    esasen temel değerlerine göre ucuz görünüyor , periyodik olarak dönemde neredeyse 70 milyon kar edebiliyor ve yanı sıra ihracatta çok yüksek olması iyi tarafları fakat nakit pozisyonu çok zayıf , finansal borçlar da epeyce var borç tarafında maliyetler yüksek her geçen günde yükseliyor dolayısıyla karlılıkda önemli risk bence ayrıca döviz tarafında da ciddi açık var sanki ve yükselen kurlar da hiç hoş değil .

kendi özelinde ne beklentiler var hissede bilemem , takipçilerin bildiği özel durumlar varsa ve paylaşırlarsa sevinirim, düşer çıkar asla bilemem ama kabaca yaptığım bakışla ucuz görünüyor olmasına rağmen bana göre değil , siz yinede siz olun bana inanmayın.
    ben hisselerde geleceği öngörmek gibi bir analiz yapmıyorum ,sadece temel değerler üzerinden ileride ne temel veriler olabiliri bulmaya çalışıyorum asla gelecek fiyatı bulmaya çalışmıyorum .

herkese bol kazançlar..

bol kazançlar
    teşekkür ederim.VESBE şu anda yatırım yapıyor.Ve yatırımları 2018 de bitecek.(Manisada kurutma makinası)... Ciroya etkisinin %20 olacağı düşünülüyor. Bilançodaki net karın düşüş nedeni bence satışlarının henüz geriye dönmemesi.Halka açıklığı çok az .Şirket kısa bir süre önce %5lik bir hissse satışı yapacağını açıkladı. Satışarı gayet tatmin edici düzeyde.Son bilançosunda yüklü miktarda kredi kullandığı görülüyor.Bu kredi, ile vestele olan borcunu ödeyip 60 milyonda alacaklı duruma geçmiş.Özsermaye karlılığı %27 civarında.İhracatının büyük kısmını AB ye yapıyor.Temettü verimi şu anda %10 nun üzerinde.syg.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •