Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 37 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Temel ve Tekniğin Buluştuğu Hisseler

Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku
    herkese merhabalar.
    Daha önce uzun süre taşıdığım erbosan ,
    cirosunu ve karlılığını artırarak temel değerlerini sağlam tutmaya ve her geçen gün sağlamlaştırmaya devam ediyor .
    çeyrekde 100 milyon cirolara ulaşmayı başardı ve 2018 için 500 milyon ciro hedefi bence çok olası dolayasıyla bu yıl 50 civarı ve gelecek yıl 60 milyon üzeri hedefle çalışmaya devam ediyor olacak . bu yıl için neredeyse hisse başına 10 kat kar sağlamış olacak .
    Üzerinde 40 civarında bedelsiz birikmiş durumda dolayısıyla bedelsiz beklentisi zaten söz konusu .
    özetle cirosu ve karlılığı artan mali yapısı sağlam ihracatı yüksek döviz pozisyonu artıda olan hissede bence önemli destek 71 ve kanal hedefi 95 civarı ,
    eğer 95 geçilirse 150 lik hisselere katılmaak isteyebilir .

herkese bol kazançlar....

bu arada erbosan da nasıl salladıysam tutmuş galiba

herkese bol kazançlar ...
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

egeen de tahminimin epey üzerine gitmiş ..

üzgünüm fakat egeen benim yatırım sınırlarımın ve dolayısıyla ilgi alanımın dışına çıktı , 150 maksimum 200 tl yi aşan hisseler ile çok ilgilenmiyorum . kötü oldukları için değil aslında yanlış algı oluşmasın sadece 15lik bir hissenin 50 olması 150 tl lik bir hissenin 500 olmasından daha kolay geliyor bana .
    bir sebepte hisse fiyatı 150 yi geçtikten sonra bence piyasa değerlemesinde temel ya da teknik kalmıyor çok farklı sebep ve beklentilerin etkisi ve daha çokda sahiplenmiş tahtada oyun kurucunun istekleri ile hareketler oluşuyor .

gerçekleşeceği için değilde fikir olsun diye konuşmam gerekirse almak için 240 ları bekler 330 civarında da satarım .

fakat tekrar özellikle ifade edeyimki bu tür hisselerde hiçde isabetli yorumlar yapamıyorum .

sorunuzu cevapsız bırakmamak üzere yazmış oldum ,

fakat forum takipçisi arkadaşlardan ricam her soruya cevap vermek üzere başlatmamıştım sayfayı , daha ziyade izlediğim ve üzerinde çalıştığım ve çalıştığımız hisseler ile ilgili bilgilerimizi paylaşabilmek amaçlı bir başlık .
    Dolayısıyla sorulan her hisseye cevap veremez isem hisse ile ilgili fikrim olmadığından ve de yanlış bir şey söylememek içindir , lütfen saygısızlık sayılmasın

herkese bol kazançlar...

tekrar bol kazançlar...

herkese merhabalar,

endeks zorlu bir noktada fakat kanal üzerinde kalmayı başarırsa ki bence kalacak önce 110 arkasından 116 test edebilecek..
    herkese bol kazançlar..

Herkese merhabalar,

saatlik grafiklerde bayrak görünümü bu sabah itibariyle bence geçildi , dolayısıyla bankalarla başlayan yükselişin düzeltmesi bence tamamlandı gibi .
    bu düzeltme sırasında geride kalan sanayi hisseleride bir miktar toparlandı fakat halen bankaların epeyce gerisinde ,
    endeksin 110 civarına bir harekete başladığını varsayarak bundan sonraki süreçde temeli güçlü sanayi hisselerinin daha iyi performans sağlayacağını düşünüyorum .

bu arada teknik analizi bilen tüm ustaların affına sığınarak
    teknik analizden anlamam doğrusu , karalama yaparak fal bakıyorum sayabilirsiniz...

herkese bol kazançlar...
    Son düzenleme : Hisseci44; 25-02-2019 saat: 11:37.

petun 60dk lık .
    normalde yukarı kırar bu görünümler ama petun bu bakalım ....
    endeksin düşüşüne petun yakalandım ,üstelikde fena yakalandım.
    dolayısıyla an itibari ile yakın takibimde olan hissede yaptığım çalışmadır .

bu çalışmanın tutarlılığına bu hafta açıklanacak bilançonun etkisi de epeyce fazla olacaktır sanıyorum .
    etkiden kastım elbette sadece pozitif yönlü değildir.

herkese bol kazançlar..

6. Hayırlı olsun

bu arada teknik analizi bilen tüm ustaların affına sığınarak
    teknik analizden anlamam doğrusu , karalama yaparak fal bakıyorum sayabilirsiniz...
    Son düzenleme : Hisseci44; 25-02-2019 saat: 17:20.

endeksin düşüşüne petun yakalandım ,üstelikde fena yakalandım.
    dolayısıyla an itibari ile yakın takibimde olan hissede yaptığım çalışmadır .

bu çalışmanın tutarlılığına bu hafta açıklanacak bilançonun etkisi de epeyce fazla olacaktır sanıyorum .
    etkiden kastım elbette sadece pozitif yönlü değildir.

herkese bol kazançlar..
    Herkese merhabalar,

Geçen hafta teknik analiz karalaması çalıştığım hisse ile ilgili beklentimi paylaşmıştım.
    Dün akşamda bilançosu gelen hissenin temel tarafındanda bir kaç şey söylemek isterim.
    43 milyon sermayeli petun 12 aylıkda 62 milyon gibi bir kar sağladıki hisse başına 1,43 TL gibi bir kazanç oluştu, 6 TL fiyatlı hisse için bu karlılık çok hemde çok başarılı.
    Ayrıca bu karlılık hissede sürpriz de değil son yıllardır sürekli bu rakamlar civarında kar sağlıyor, üstelik bu yıl krize rağmen geçen yıllardan daha fazla kar sağlamayı başardı.
    Neredeyse son 4-5 yıllık karı piyasa değeri kadar olan hissede pd 4 civarına indi , gıda sektörünün marka ve en sağlam şirketi olduğu halde en ucuz pd si oldu.
    Ayrıca son çeyrekte 20 milyon kar artışı da şirketin gelecek performansları ile ilgili çok güzel işaretler sağladı.
    Borç yükü hafif olan finansal borcu neredeyse sıfır olan şirkette mali yapıda fazlasıyla güçlü.
    Özetle temeli bence güzeldi son bilanço ile çok daha güzel oldu,
    Geçen yıl 59 milyon kar ile 12 TL civarında fiyat gören hisse bugün daha fazla kar ile 6 TL ise esasen söyleyecek çok da birşey yok .
    Geçen yıl alışılagelmişin dışına çıkarak temettü miktarını düşüren hisse Önümüzdeki günlerde tekrar 1 TL civarı temettü açıklar ise yeniden. Eski fiyatlarına hatta belki de üzerine hareketlenebilir.
    Sonuç olarak bence başlığın hak ettiği temel ve tekniğin buluştuğu bir hisse olmuş,
    Bakalım hissede başlığın hakkını verecek mi?
    Herkese bol kazançlar...
    Son düzenleme : Hisseci44; 01-03-2019 saat: 08:29.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •