Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
Arama sonucu : 37 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Temel ve Tekniğin Buluştuğu Hisseler

Herkese merhabalar ,

petun net 81,6 krş temettü açıkladı ,
    çok güzel bir yıl sonu karından sonra petun her zamanki gibi oldukça cömert bir kar payı dağıtımı kararı aldı.
    temeli ve tekniği güzel olan hisseden arka arkaya güzel haberler geliyor
    6 tl fiyatlı hisse 6-8 yıl civarında kendini temettüleriyle satın alabilecek halde kalamaz sanırım,
    ettiği karlar ise 4-5 yılda piyasa değerini denkliyor , ucuzluğu anlatabilecek en iyi örnek bence

nisan ayında ttemettü dağıtacak sanıyorum , eğer fiyat buralarda kalırsa temettü sonrası f/k 3,5 civarına gelir ki sanıyorum buna müsade etmezler .
    bundan sonra şirketten gelebilecek en iyi haber (ki bence gelecek) yaşar holdingin eurobond borcu ile ilgili çözüm aksiyonu olacaktır .
    bu konuda netleşir ise hisse yi tekrar 2 haneli rakamlarda görmek hemde değerli iki henelerde görmek mümkün olacak sanıyorum.

sonuç olarak petun hisseyi taşıyan herkes akşam rahat uyuyabilir ..

herkese bol kazançlar...
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

2. Petun'un büyüme performansı çok zayıf ve piyasada Torku gibi güçlü bir rakibi var artık. Ayrıca holdinge nakit girişi sağlamak için temettüyü yüksek tutmak zorunda.

Ben hissenin önümüzdeki dönemde ciddi bir prim potansiyeli olduğunu düşünmüyorum.

Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku
    endeksin düşüşüne petun yakalandım ,üstelikde fena yakalandım.
    dolayısıyla an itibari ile yakın takibimde olan hissede yaptığım çalışmadır .

bu çalışmanın tutarlılığına bu hafta açıklanacak bilançonun etkisi de epeyce fazla olacaktır sanıyorum .
    etkiden kastım elbette sadece pozitif yönlü değildir.

herkese bol kazançlar..

Herkese merhaba ,
    daha önceki yapmış olduğum petun karalamasının gerçekleşmesine bakalım hafta sonu açıklanmış olan temettü kararı ne kadar destek verecek .
    ben yinede yakın zaman da 6,70 civarına bir hareket gerçekleşeğini sanıyorum , eğer endeks tarafında sıradışı bir bozulma olmaz ise

erbosanın açıkladığı bedelsiz haberi çok beğenilmedi ve uzun vadede beklentileri kısmen tüketti.
    ancak yinede sektör olarak güçlü ve açık bir sektör de temeli güçlü,karını artırarak büyüyen bir şirket .
    diğer taraftan teknik olarakda kısa vade de görünüm bence güzel . ayrıca grafikteki hedeflere bedelsiz süreci ile daha kolay ulaşabilir sanıyorum .

herkese bol kazançlar ...

herkese merhabalar

geçen yılki temettü tarihi 05/03/2018 ve gün itibari ile fiyat 10,50
    temettü kararından sonra sürekli düştü
    o günden bugüne kim sattı kim aldı kimde ne değişti acaba .
    sn . parasever bir takas atabilirse
    teşekkürler şimdiden

diğer taraftan bir süre 6,30 -6,70 aralığında oyalanırsak şaşırmam, 6,70 üzerinde ki kapanışları 8,40 ın habercisi sayarım

herkese merhabalar,

usd tarafında yukarı hareket devam ederse ne yazık ki endeks tarafında da biraz caınımız sıkılacak gibi .
    endeks aşağı kırılsa bile yinede piyasa da temelde sağlam ve ucuz hisselerde ( alkim gibi petun gibi ) büyük geri çekilmeler olacağını sanmıyorum şimdilik.
    yinede piyasa kendi bildiğini okuyacaktır elbette .
    herkese bol kazançlar...

7. Sn hisseci egeen i de yorumlayabilir misin?...

herkese merhabalar,

bence egeen artık bölünmeli ,
    temel olarak ucuz görünüyor ,teknik olarak da bence fiyat yukarı gitmek istiyor .
    burası geçilirse 600 tl ye kadar uzayabilir , dönerse 370 e kadar çekilebilir ama bence yukarı gitmeli .
    yani 1 milyona gitse temel olarak da teknik olarakda müsait aslında fakat fiyat milyonluk fiyat çok pahalı algısı oluşturuyor hepimizde ,
    hisse hak ediyor ,gitmekde istiyor belki ,ama piyasa algısı 500 tl üzerindeki hisselerde farklı çalışıyor dolayısıyla bence bölünmeli artık.
    bu kadar küçük sermaye ve büyük ozkaynak ,yüksek karlılık ile yüksek fiyatlara ulaşan hisselerde bence temel değerler 20 tl altındaki hisselerde olduğu kadar etkilide olmuyor , yatırımcı pskolojisi çok farklı çalışmaya başlıyor sanırım.

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •