Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
Arama sonucu : 37 madde; 33 - 37 arası.

Konu: Temel ve Tekniğin Buluştuğu Hisseler

Herkese merhabalar

endeksde yön arıyor ,
    102.500 üzeri rahatlatır altında problem olur ...
    101 000 e kadar tahammül edebilirim .

herkese bol kazançlar.
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

25.11.2017 tarihli yazıdır..

Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku
    Herkese merhabalar

Temeli oranları oldukça sağlam olan petun da 9 aylık kar rakamı da oldukça güzel geldi .
    Hisse başına 1 tl yi aşan kar rakamı ile ucuz kalan hisse , bist in geri çekilmesinden etkilenerek kısa vadeli destek de görünüyor .
    bist in toparlanması ile kanal direncine yönelebilir ..

haftalık grafik de ise orta uzun vadeli hedefler hissenin teknikde ne kadar ucuz kaldığını gösteriyor bence

herkese bol kazançlar...

Herkese Merhabalar,

3 senedir taşıdığım petun da 3 sene önce yaptığım bu çalışmayı görünce tekrar paylaşmak istedim ,

Orta uzun vadeli bir yatırımın sonuçlarını ancak 3 senede görebilmişiz .

Takip eden veya hatırlayanlar bilirler bu süreçde üzerinde çalıştığım, analiz yaptığım ve taşıdığım iki hisseden biri alkim di.
    o zamanlar 21 tl civarında taşımaya başladığım alkim süreç içerisinde istikrarlı ve sağlıklı biçimde dağıttığı yüksek temettülerden sonra bugün 65 tl civarını gördü .

Esasında temel analizin ve orta uzun vadeli gerçek yatırımcı olmanın ne demek olduğunu anlatan en iyi örnek oldu, istikrarlı ve spekülasyondan uzak biçimde zarar ettirmeyen , hangi kademeden olursa olsun kriz zamanlarında dahi alan herkese kazandıran ve memnun eden bir yatırım örneği oldu.

Bir diğeri ise petun du temel değerlerine göre ucuz olduğunu düşündüğüm hisse geçen sürede yatımcısını çok yordu, ben bile 9 seviyesinden aldığım taşıdığım hisse ile %50 zarar görerek 5 tl seviyesine indim ,ancak temel analiz işte bu noktada daha kıymetli oluyor ..
    Taşıdığınız hissede temel değerlere ve hedefe gerçekten inanıyorsanız iniş çıkışlar sizi yorsada hedefinizden vazgeçiremiyor .
    nihayetinde 9 tl den taşımaya başladığım petun için o zaman için hedef seçtiğim 27 tl, 3 sene sonra geçilmiş durumda ,

korkunç olan ise 3 senede gelmesini beklediğim hedefe 3 haftada gelmiş olması ne yazık ki ,keşke alkim gibi istikrarla gelmiş olsaydı. yine de temel analizin ne kadar kıymetli olduğunun bir örneği oldu sanırım .

özetle temel analiz çok kıymetli ve vazgeçilmezdir. daima sonuç verir ancak kısa vadeli her türlü psikolojik algıdan uzak durmak gerekir , orta uzun vadeli yatırımcı olmak gerekir .

üstelik bu sayede borsanın günlük yaşattığı streslere maruz kalmadan yatımları ile kazanan tarafta olma ihtimaliniz yüksek olur.

temel analizin kıymetini hatırlamak ve hatırlatmak üzere bu yazıyıda yazmış oldum...
    Son düzenleme : Hisseci44; 30-04-2020 saat: 09:05.

3. Sayın hisseci44 yazdıklarınızı ilgiyle okurdum.. Yatırım anlayışınızi bende benimsiyorum. Yeni Alkım, petun olarak gördüğünüz hisseler varmı.paylasirsaniz sevinirim.

Alıntı Originally Posted by Drkunduz Yazıyı Oku
    Sayın hisseci44 yazdıklarınızı ilgiyle okurdum.. Yatırım anlayışınızi bende benimsiyorum. Yeni Alkım, petun olarak gördüğünüz hisseler varmı.paylasirsaniz sevinirim.
    Herkese merhabalar,

coronavirus sebebiyle tüm dünyada ve ülkemizde gıda , ilaç gibi zorunlu ihtiyaca dayalı tüm sektörler çalışırken diğer tüm sektörler ne yazık ki durmuş yada duracak noktaya gelmiş , bu ekonomik durgunluğun hem şirketler hemde ne yazık ki ülkelere bir maliyeti olacak sanıyorum.

tüm dünyada ve maalesef ülkemizde yaşanacak ekonomik etkileri görmeden yeni yatırımlar yapmayı ya da bulmayı düşünmüyorum,
    en azından özellikle 6 aylık ve hatta belki 9 aylık bilançoları görmeden hisse seçmek yada yatırım yapmak doğru olmayacak sanıyorum.

bence corona ekonomik etkilerini ,ancak temmuz ağustos aylarında da görebileceğiz.
    şu anda konuşulan kriz etkileri ve beklentileri bence tamamen teorik .
    pratik sonuçlarını görmek lazım diye düşünüyorum,
    örneğin tüm sektörler durmuşken, evet gıda ve ilaç sektörleri çalışıyor ve mutlaka güzel bilançolar açıklayacaklar, ancak ne kadar iyi bilançolar olduğunu görmek lazım , piyasanın fiyatladığı kadar hızlı olmalı mıydı? yakın geleceğin kıymeti şirketleri olacaklar ancak yinede piyasa belkide derin etkiler ile olağandan hızlı hatta çok sert fiyatladı ve bu hisseleri bile yüksek riskli hale getirdi .
    belkide iyi bilançolar gelecek olmasına rağmen bu fiyatlamalara değecek bilançolar olmayacak.

piyasalar belkide kasım aralık gibi dip çalışmasını tamamlanmış olacak..
    bu zamana kadar endeks acaba tekrar 80bin li seviyeleri görür mü ? diye merak ediyorum.

Eğer bu sürece nakitte denk geldiniz yada bir şekilde gıda ilaç gibi hisseler de yakalandıysanız ve nakite geçebildiyseniz
    piyasaların dip olduğunu düşündüğünüz noktada bence ALKİM yada PETUN gibi özel bir hisse bulmaya gerek kalmadan tüpraş , arçelik , işc ,petkim, Koç Holding gibi (bu hisseleri özel olarak değil rastgele örnek olarak yazdım) endekse dahil Türkiye'nin marka şirketlerinin bu süreç de değer kayıplarına bakarak en fazla ucuzlamış olanlardan yine 6 ve 9 aylık bilançolarını görerek seçim yaparsanız bence en doğru yatırım olur.

piyasa normal olduğunda ; hisseler değerinde olduğunda ,temel ve teknik olarak taramalar yaparak özel hisseler bulmaya çalışıyorum ancak şu anda bence tüm marka şirketlerde büyük değer kayıpları yaşandı ,
    özetle yukarıda anlattığım gibi piyasanın dip olduğunu düşündüğünüz yerden ,corona etkilerini görerek marka şirketlerden tercih ederek 12 - 24 ay vade ile piyasayı izlemeden yatırım yapılabilir sanıyorum

Ağustostan sonra görüşmek üzere şimdilik

herkese bol kazançlar...
    Son düzenleme : Hisseci44; 02-05-2020 saat: 09:31.

5. Teşekkür ederim

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •