Sayfa 158/990 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon
Arama sonucu : 7915 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Hikayesi
    Borçları giderek artmakta olan bir iş adamı, umutsuzluğa kapılmış, hiçbir çıkış yolu göremiyordu. Bankalar kredi talebini reddediyor, alıcılar da sürekli olarak ödeme talebinde bulunuyorlardı.

Tüm bunlardan bunalan adam, nefes almak için parkdaki bir bankın üzerine oturdu ve başını iki elinin arasına alarak kara kara şirketini iflastan nasıl kurtarabileceğini düşünmeye başladı.

Tam bu sırada, yanında yaşlı bir adam belirdi ve “Seni bir şeyin rahatsız ettiğini görebiliyorum” dedi.

İş adamı, içinde bulunduğu durumu anlattıktan sonra, yaşlı adam “Sanırım sana yardım edebilirim” dedi. İş adamının adını sordu ve hemen ardından ona bir çek yazdı. Yazmış olduğu çeki iş adamının eline tutuştururken “Bundan tam 1 sene sonra bugün, yine bu bankta benimle buluşup bu parayı bana geri öde” dedi ve hızla oradan ayrıldı.

İş adamı, elindeki çeke baktı ve tam olarak 500,000$ olduğunu ve çekin de dünyanın en zengin işadamlarından olan John D. Rockefeller tarafından yazıldığını gördüğünde gözlerine inanamadı.

“Bu para hemen tüm sorunlarımı çözebilir” diye düşündü. Ama çeki hemen bozdurmak yerine, bir süre kasasında saklamaya karar verdi. Çünkü o çekin orada olduğunu bilmek, kendisine bir rahatlık ve güvence verecekti. İşler çok daha kötüleştiğinde bu çeki hemen bozdurabilirdi.

İşte bu iyimserlikle işlerine çok daha farklı bir bakış açısıyla yaklaşan iş adamı, o günden itibaren işlerini düzeltti, daha büyük satışlar yaptı, borçlarının da tamamını ödedi. Bir zamanlar iflasın eşiğinde olan şirketine başarı üstüne başarı kazandırdı. İşin garibi, o çek hala kasasında bozdurulmamış olarak duruyordu.

İş adamı, tam bir sene sonra, aynı park, aynı bank, aynı gün ve saatte yaşlı adamla buluşmaya gitti elinde 500,000$ olan çekle. Yaşlı adam da sözleştikleri gibi aynı anda geldi. İşadamı, elindeki çeki yaşlı adama tam uzatıyordu ki, telaş içindeki hemşire koşar adımlarla yanlarına geldi. “Sonunda seni buldum” diyerek yaşlı adamın koluna girdi. “Umarım sizi rahatsız etmemiştir” diye iş adamına sordu. “Yıllardır evden kaçıp, kendisini insanlara Rockefeller olarak tanıtıyor. Aslında o sıradan biri ve elinizdeki çek de üzgünüm ama karşılıksız.” diyerek açıklama yapan hemşire, yaşlı adamı kolundan tutarak oradan uzaklaştırdı.

Tüm bunlardan sonra iş adamı, orada bir süre hareketsiz kaldı. Tüm bir yıl boyunca, bu karşılıksız çeke güvenerek pek çok iş başarmış olmanın tuhaflığını hissetti. Aslında hayatını değiştiren şeyin, o günlerde çok ihtiyaç duyduğunu sandığı para olmadığını farketti. Son bir yıl içinde elde ettiği bu mucizevi başarının kaynağının, tamamen kendisine duyduğu özgüven ve içindeki güçten geldiğini anladıktan sonra, gülümseyerek yoluna devam etti.

CASPER_VIA_G1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Çek bizim elimizdede biz bir türlü bozduramıyoruz neden acaba bu soruyu hep sordum kendime iyi de biz kimi bekliyoruz.

3. Rockfeller bizim patron olamazya kesin olamaz değil değildirya çık çık.

4. Borsadaki şirketlerin hayırlara vesile olacak genel kurul toplantısı.

https://m.youtube.com/watch?v=Vxwjia6hxEM

5. olacak34 biz kimiz hemşiremi iş adamımı yoksa.....merakımdan paylaşımın güzel

6.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    olacak34 biz kimiz hemşiremi iş adamımı yoksa.....merakımdan paylaşımın güzel
    Ben hangisi olduğumuza karar veremedim ama
    Çavuşoğlu'nun iş adamı olmasını istiyorum
    Hayat devam ettikçe daima bir umut vardır.

CASPER_VIA_G1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Ah ah birtek sen anlarsın bizi fuat abi. https://youtu.be/5LFVSYbWSsg

8. merak ediyorumda bu şirketin kurucu sülalesinden kimse buraya girip bakıyormudur.bakıyorsa düşünceleri ne acaba.

Sayfa 158/990 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •