Sayfa 326/989 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by turbulans Yazıyı Oku
    Bunu açıklayamam ama ben geçmişe yönelik bir bağlantıları kaldığını kaldıysa bile bunun ilgili taraflarınca bir eyleme döküleceğini sanmıyorum .lakin çbs nin piyasadaki ticari prestiji sıfırın dahi altında.dikkat ederseniz marka rehinli oldugu icin kendi üretim tesislerinde faaliyet gösteremiyor.geçmişte kendi adına üretim yaptıgı zaman ürettigi ürünlere baskın yapılıp haciz etmişlerdi.simdi işin kolayını buldular ne yapıyorlar isim hakkını kullandırarak farklı oluşumlara buradan artık kiramı yoksa cirodan paymı bilemem bu şekilde gidiliyor.ama yine diyorum yine başa geliyim sordugun soruya bir cevabım yok.sonuçta bizi kurtaracak hangi olusumun icinde olurlarsa olsunlar yeterki kurtulalım.
    Kendi arsasında da kendi markasını üretiyor.Kocaeli'ndeki yeride dahil başka adreslerde de üretim yapıyor görünüyor.Geçmiş yıllardaki ortaklıkları anlaşmaları halen devam ediyor mu bilmem ama her ne yapıyorsalar yatırımcılarından habersiz işlerine devam ediyorlar.Borsadan çıkınca bizi umursamaz olmuşlar.

2.  Alıntı Originally Posted by turbulans Yazıyı Oku
    Bunu açıklayamam ama ben geçmişe yönelik bir bağlantıları kaldığını kaldıysa bile bunun ilgili taraflarınca bir eyleme döküleceğini sanmıyorum .lakin çbs nin piyasadaki ticari prestiji sıfırın dahi altında.dikkat ederseniz marka rehinli oldugu icin kendi üretim tesislerinde faaliyet gösteremiyor.geçmişte kendi adına üretim yaptıgı zaman ürettigi ürünlere baskın yapılıp haciz etmişlerdi.simdi işin kolayını buldular ne yapıyorlar isim hakkını kullandırarak farklı oluşumlara buradan artık kiramı yoksa cirodan paymı bilemem bu şekilde gidiliyor.ama yine diyorum yine başa geliyim sordugun soruya bir cevabım yok.sonuçta bizi kurtaracak hangi olusumun icinde olurlarsa olsunlar yeterki kurtulalım.
    Nedendir bilinmez arsa ipotekli icradan satışa çıkıyor fakat ipotek alacaklısı belli değil goya boya reis boya meges boya gibi şirketlerin adı geçiyor bilgi belge gizleniyor suç duyurusunda bulunuluyor ve hiç bir girişimde dahi bulunulmadı printaş grup içi 102 milyon TRİ veriliyor bu paraların kimlere verildiği belli değil şimdi bu açıklamaları yapmaları gerekenlerin bir beklediği veya bir bekleteni olmalı hukuk devleti olarak

3. Nippon ve sun chmical gibi japon firmaları ile anlaşmalar yapacaksın sözleşmelerin feshi tek taraflı olmayacak ve bu anlaşmalara eski yıpranmış günü geçmiş diye bakmak bence yanlış bu bilgilerin özel durumlar tebliğine göre açıklama yapılması gerekir. Bana göre yönetimi ve denetimi kayyumların elinde izahnamenin geri çekilmesinin önemli bir nedeni var 15 temmuz olabilir diye düşünüyorum halka arzın iyi bir zamanlamada yapılması başarılı bir halka arz olması için ertelenmiş olmalı.

4. Inşaallah inşallah

5.  Alıntı Originally Posted by turbulans Yazıyı Oku
    Inşaallah inşallah
    Ben hep borsaya geri döneceğiz diye umut ediyorum ya dönmezsek diye hiç düşündünmü ve ya bir bilgin varmı.

6.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    04-11/99-23
    3
    90 Tablo 2- ÇBS Holding A.Ş.’nin Sermaye Yapısı
    Hissedar Sermaye Oranı
    Mükerrem Çavuşoğlu %12.21
    Ali Eşref Çavuşoğlu % 14.99
    Aydın Çavuşoğlu %11.96
    Ayşegül Özer (Çavuşoğlu) %12.09
    ÇBS Boya Kimya A.Ş. % 1.60
    Çavuşoğlu Ailesinin Diğer Fertleri % 47.15
    H.2. İlgili Pazar
    H.2.1. İlgili Ürün Pazarı
    Devralma tarafları genel olarak mürekkep üretimi ve satışı alanlarında faaliyet
    göstermektedir. Dosya mevcudundan mürekkep pazarının; gazete-ofset,
    tabaka-ofset, ultraviyole kurumalı özel mürekkep, semaye ve teneke ofset,
    100 solventli ve sulu likid mürekkep gibi çeşitli alt ürün gruplarına ayrıldığı
    görülmektedir. Söz konusu ürün çeşitleri ve kullanım alanlarına ilişkin bilgilere
    aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.
    Tablo 3 – Mürekkep türleri ve kullanım alanları
    Mürekkep tipi Kullanım yeri Örnekler
    Gazete-ofset Gazete Hürriyet, Milliyet
    Mecmua-ofset Haftalık dergiler Skylife, Gezi, Atlas
    Tabaka-ofset Katalog, karton ambalaj, kartvizit İpana diş macunu, LM sigarası
    Ultraviyole kurumalı
    özel mürekkep
    Etiketler, posterler Şampuan, deterjan etiketleri
    Metal ambalaj Teneke ve alüminyum kutular, şişe
    kapakları, konserve ambalajları
    Coca-Cola, Tamek Salça
    Serigrafi Reklam panoları, hediyelik eşyalar Eşantiyon eşyalar
    Sıvı ambalaj Gıda ambalajı, oluklu mukavva
    kutular, çimento torbaları
    Doritos, Pınar Süt, Margarinler
    Devre konu olan ÇBS Printaş A.Ş. gazete-ofset mürekkebi, tabaka-ofset
    mürekkebi, metal ambalaj mürekkebi ve sıvı ambalaj mürekkebi alanında
    faaliyet göstermektedir. Dosya mevcudu bilgilere göre, söz konusu mürekkep
    çeşitlerinin birbirleri ile ikamesi mümkün değildir. Nitekim dosya mevcudundan
    anılan ürünlerin müşteri gruplarının da farklılık arz ettiği görülmektedir.
    110 Bu bilgiler ışığında, ilgili ürün pazarları gazete-ofset mürekkebi, tabaka-ofset
    mürekkebi, metal ambalaj mürekkebi ve sıvı ambalaj mürekkebi pazarları
    olarak belirlenmiştir.
    H.2.2. İlgili Coğrafi Pazar
    Ürünlerin ülke genelinde dağıtımı ve satışının yapıldığı dikkate alınarak, ilgili
    coğrafi pazar "Türkiye Cumhuriyeti Sınırları" olarak tespit edilmiştir.
    şu anki ortaklık yapısı nasıl bilen varmı..diğer ortaklar dediğ yüzde si yüksek olan ve ortada gözükmeyen ler.merak ettim araştırma yapan varmı..

7. ali bey holdingte hisselerini yükseltimi veya genç kuşaktan biri hisseleri topladımı.bunun cevabını bulursak o zaman belli olur borsaya döner mi yoksa sürünmeye devammı ..

8. Ali bey hisselerini diyelim yükseltemedi gençlerde bu işlerle uğraşmak istemiyor ve müşterisini buldu sattı diyelim son ortaklık yapısına göre ali beyde %15 var yönetime diyelim katılmıyor veya katılamıyorsa hakim ortağımız kim yönetim kurulu neden belirlenmiyor. Yine bak aklıma kayyum geldi.

Sayfa 326/989 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •