Sayfa 394/986 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon
Arama sonucu : 7888 madde; 3,145 - 3,152 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by MEHMET52 Yazıyı Oku
    bu arada her şey yeniden yapılanmanın ayak sesleri gibi...

web sitesini yenilenmesini de ( profesyonel olmamış amma)unutmayalım ortaklar...
    10000 tl verdin mi varya ne site yaparlar onlar.bunlar ufak hesap bence.

2.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    yüzde 25 küçük yatırıcıda olsa ne olur açıldığı gün herkez satar. ben yüzde 25 zayıf ihtimal görüyorum burda 400 bin lotlar dan bahsedenler bir anda yok oldu.hiçmi açılma umudu yokmuydu içlerinde yoksa bol keseden burda yazıyorlarmıydı.ki bu yorum sitesinden bu dediğiniz rakam ..ben genel kurulda görücen bakalım ne kadar küçük yatırımcı var hissesine sahip çıkan..
    Aynı düşüncedeyim genel kurulumuz olacak bende damat heyecanı var bakıyorumda hissesine dediğin gibi sahip çıkan olmaycakmış gibi durum var biz bu genel kurulu ne bekledik ne çektik ya yıl saydık gün saydık kuyruğuna geldik artık bize kürkçü dükkanı lazım.

3.  Alıntı Originally Posted by MEHMET52 Yazıyı Oku
    bu arada her şey yeniden yapılanmanın ayak sesleri gibi...

web sitesini yenilenmesini de ( profesyonel olmamış amma)unutmayalım ortaklar...
    Site işi kolay oldu diye düşünebilirsin ortaklardan açılma umudunu güvenini kaybetmiş bu işi yapan var yeterki borsaya dönüyoruz bize güzel bir site yap desin patron mesaj atsın parabile almaz yüksek lisans parası burda yatıyor lafı bile olmaz.

4. Ağustos Böceği'nin hikayesini bilir misiniz?

Hani o ''Cır Cır böceği'' dediğimiz böcek.
    La Fontaine'in fablında Çalışkan Karınca ile karşılaştırıp haksızca müebbet tembellik lakabına çarptırdığı böcek.
    İster Cır Cır böceği deyin, ister Ağustos Böceği, gerçek hayat hikayesini bir de benden dinleyin.
    Anne ve babası onu bir pirinç tanesi yumurtacık olarak dünyaya getirir.
    Toprağa bırakır.
    Toprağın altında, gözlerinin açılmasını, kanatlarının oluşmasını tam 17 sene sabırla bekler.
    Hiç ses etmeden, kimseciklere görünmeden 17 yıl!
    Kimsecikler o bastığı toprağın altında, sabırla gün ışığına kavuşmak için sessiz sedasız bekleyen Ağustos Böceği'ni bilmez.
    Bekler Ağustos Böceği.
    Kanatları olana kadar toprağın altında, karanlıkta sabırla bekleyen -bu kadar sabırla bekleyen- tek türdür Ağustos Böceği.
    Kanatları da oluşmak için, tek sayılı yılları kollar.
    Mesela 2017.
    Pirinç tanesi yumurtacıktan olma o Ağustos Böceği'nin matematiği hepimizden iyidir yani.
    Tek sayılı yılları bekler çünkü; Doğa öyle bir dengeye sahiptir ki, tek rakamlı senelerde onunla beslenen canlıların sayısı daha azdır.
    Ağustos Böceği, ona biçilen kısa süreyi tam ve huzurla yaşayabilmek için, en az saldırıya uğrayacak olduğu tek sayılı yıllarda topraktan göğe çıkmayı bekler.
    Ne zaman ki, yıl tek sayılı bir yıl olur, ve ne zaman ki kanatları onu toprağın altından göğe ve ağaçlara çıkaracak kadar güçlüdür, dünyaya gelme zamanım geldi der.
    Tek başına da almaz bu kararı Ağustos Böceği.
    Onlarcası, bazen de binlercesi aynı anda, anlaştıkları o aynı zaman ve saatte hep beraber kanatlanırlar.
    Eğer bir Ağustos Böceği'ni yakından inceleme, görme şansınız olursa, kanatlarına bakın. Altın tozları var zannedersiniz. İncecik, narin ve zarifçecik altın tozlu simleri olan kanatları vardır.
    O kara toprağın altında, 17 sene, o altın tozlu kanatları büyütür.
    Topraktan göğe çıkmaya karar verip de hep beraber havalandıklarında, göğe altın tozları serpiyorlar sanırsın adeta.
    Hiç şahit olmadım; ama görenler mucize diyorlar, inanıyorum onlara.
    17 senede onu yerden göğe uçuran bu altın tozlu kanatlarıyla, kimi zaman sadece 2 haftacık bir ömrü var, kimi zaman türüne göre de 12 yıl. O da eğer, başka bir cana yem olmaz, ilaçlanmadan zehirlenmezse.
    Hayatta hiçbir şeye zararı olmayan, hayata gelmek, gün yüzü görmek için sabırla bekleyen bir candır Ağustos Böceği.
    Bir ağacın gövdesinde, aramazsan bulamadığın, gördüğünde ihtişam ve zarafetine inanamadığın bir candır.
    Kanatlarına çalan güneşle parlayan altın tozu simlerine baka kalınca, elbet beni anlarsın.
    Erkeği dişisine, dişisi erkeğine hayatta olduğunu, aşık olup çoğalmak istediğini anlatmak için müzik yapar, cır cır cır.
    Bunca yıl sabırla bekledik, topraktan beraber çıktık güne. Kanat çırptık, altın tozları serptik göklere. Aşkla yaşamak istiyorum seninle... diye diye, aşk şiirleri yazıp söylüyorlardır belki de.
    Sesleri, müzikleri, o bitmek bilmeyen şarkıları bana aşkı, sabrı, hayata gelmenin, hayatta kalmanın iradesini ve gücünü hatırlatır her yaz Ege'de.
    Göğe kavuşmak, kanatlarını çırpmak için bir canlının karanlığa bunca yıl dayanabildiğini, aşk için bunca saat, gün, ay bazen de yıl boyu müzik yapabildiğini düşündükçe...
    Gülümsüyorum.
    Bu ağustos 45 yaşıma giriyorum.
    Ağaçlarımın dibinde, Ege'ye nazır, kulaklarımı sağır edecek kadar güçlü Ağustos Böcekleri senfonisi eşliğinde yazıyorum.
    Ağustos Böceğiyim ben de.
    Sabırlı, hayata bağlı, altın tozundan kanatlı, aşık ve müzik.
    Yonca
    Cır Cır
    A L I N T I D I R

5. çbs umarım 17 senede güçlenmez çbs evrimi kaç yılda açaba günyüzüne çıkma zamanı geldimi

6. Güzel olanı buluyorsun demekki sıra bize geldi eh artık karanlıktan kurtulalım gari nolcekse olsun gari ötermiyiz cırlarmıyız vıraklarmıyız gidiyoz , gün görmeden gitmeyelim bari. Kaptan tayfa gidiyo haberin olsun.

7. Güzel olanı buluyorsun demekki sıra bize geldi eh artık karanlıktan kurtulalım gari nolcekse olsun gari ötermiyiz cırlarmıyız vıraklarmıyız gidiyoz , gün görmeden gitmeyelim bari. Kaptan tayfa gidiyo haberin olsun
    Son düzenleme : 2onur2=; 15-10-2019 saat: 01:05.

8. Fikir, değer verdiğim ve takdir ettiğim bir arkadaşımdan geldi. Onun sayesinde paylaştım

Sayfa 394/986 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •